ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יאהו לבזק בינלאומי: תפסיקו לזבל! 
 
 מטפלים בעניין. יאהו מייל ובזק בינלאומי   
 
עידו קינן

יאהו חסמה שרת של בזק בינלאומי בגלל ספאמינג שבוצע ממנו; הדבר משבש את התקשורת בין מנויי בזק בינ"ל ומשתמשי יאהו מייל; בזק בינ"ל: העניין בטיפול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בימים האחרונים, מתקשים מנויי האינטרנט של בזק בינלאומי להתכתב עם בעלי תיבות אימייל של יאהו. הסיבה: יאהו חסמה את הגישה אליה מאחד משרתי בזק בינלאומי, ממנו התבצעה שליחה מסיבית של אימייל זבל (ספאם). בבזק בינלאומי יודעים לספר שהספאמר הוא לקוח של החברה, וכי העניין נמצא בטיפול משפטי.

ספקי אינטרנט ואימייל בעולם רשומים לשירותי רשימות שחורות (blacklist), אשר מתחזקים רשימות של ספקי אינטרנט ושרתים מהם מתבצעות פעולות מטרידות או בלתי-חוקיות, כמו ספאמינג ונסיונות פריצה. עם הוספת שרת לרשימה השחורה, חוסמים מנויי הרשימה את הגישה שלו אל לקוחותיהם. הספק הבעייתי מקבל אזהרה, ויכול לצאת מהרשימה לאחר שהוכיח שנקט בצעדים נגד הפעולות הבעייתיות.

תלונה שהגיעה לרשימת התפוצה "דואר זבל" חשפה את החסימה. דובר בזק בינלאומי, אבירם כהן, מיהר להודות בעניין ולהסביר: "כתוצאה מפעילות ספאם של אחד מלקוחות בזק בינלאומי, חסמה יאהו את הגישה לשרת ממנו הגיעה פעילות הספאם. כתוצאה מכך חלים עיכובים בתעבורת המיילים בין לקוחות יאהו ולקוחות בזק בינלאומי, שכן התעבורה מתנקזת לשרתים שלא נחסמו. מחלקת ה-abuse של בזק בינלאומי מטפלת בנושא מול יאהו על מנת להשיב את המצב לקדמותו בהקדם האפשרי".

"מחלקות ה-abuse אצל ספקי השירות פועלות בשיתוף פעולה, בזריזות וביעילות על מנת למזער את תופעת הספאם ואת הנזק לכלל הלקוחות", הסביר כהן. "כל ספקית אינטרנט מנויה על מספר blacklists בעולם. ברגע שנשלח ספאם לאנשים ברחבי הגלובוס, ה-blacklist מזהה מאיזה ספק זה הגיע, ונותן הנחיה לסגור את השרת. מדי יום יש כ-150 כאלה בעולם. מכיוון שזה יאהו, אתה הרגשת בזה".

תוך כמה זמן זה ייפתר?
"זה עניין של בין 48 שעות לשבעה ימים, תלוי ב-blacklist הספציפי".

איך מתמודדים עם הספאמר?
"אנחנו מקבלים מה-blacklist את פרטיו של האדם, ומטפלים בו ברמה המשפטית. בהתחלה אתה מזהיר אותו, ואם זה חוזר – אתה יכול לנתק אותו מהשירות, בהתאם לחוזה השירות שהוא חתום עליו".

האם במקרה הספציפי הזה, מדובר בספאמר מוּעד, שכבר ביצע פעולות כאלה בעבר?
"אני לא יכול למסור פרטים כאלה, בגלל צנעת הפרט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by