ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי החנוכה הטובים ביותר ברשת 

אתרי החנוכה הטובים ביותר ברשת

 
 
אורי ברייטמן

אז אתם חושבים שאתם כבר יודעים הכל על חנוכה, מה? לפעמים אפשר גם ללמוד משהו מהרשת, ולא רק להוריד שומרי מסך של בריטני ספירס. המדריך המלא לחנוכה ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חנוכה הוא אחד החגים הבעייתיים ביותר ברשת. תשאלו למה? כי אף אחד לא ממש יודע איך לכתוב את המילה באנגלית. אפשר לכתוב אותה ככה (Chanuka) או ככה (Hanuka) אבל מיד נתקלים בפלונטר - האם חנוכה נכתבת עם שני N או עם שני K או אולי שניהם ביחד?

זו אחת הסיבות שהגולשים מתקשים לאתר את כתובות אתרי החנוכה הפזורים ברשת. אחרי שיטוט ממושך, מגיעים למסקנה ברורה: יש כמה אתרים טובים באמת בתחום, אבל מספרם זעום. רוב הרשת מוצפת באתרי חנוכה חובבניים להחריד. ובכן - איפה להתחיל?

בקיצור נמרץ - יש ארבעה אתרי חנוכה טובים באמת ברשת. שניים מהם עבריים, שניים בשפת הגויים. מלך אתרי החנוכה הוא ללא ספק "בימים ההם בזמן הזה", שיתוף פעולה של אתרי-העל `סנונית` ו`גלים`. תוכלו לבלות כאן שמונה ימים לפחות, ולשלוח אימייל למשרד החינוך ובו המלצה לפרס ישראל עבור יוצרי האתר.
 
 
`חגיגה של חגים` הוא הנסיך, לצורך העניין. ארכיון ומכון החגים הבין-קיבוצי עשה כאן עבודה טובה באוורור החג המאובק והמיושן, ומצליח לשלב בין ראייה עכשווית של החג למנהגים המסורתיים. החילונים מוזמנים בהחלט.
 
 
הגיע הזמן להגיע תודה רבה לחב"ד. מדובר בפרוייקט של `ידידי לובאוויטש באמריקה` שתרמו מכיסם לטובת אתר `חנוכה תשעים ותשע`, שנותן כבוד לתבונה של הגולשים ומציע עיצוב `של עשירים` ומולטימדיה ברמה גבוהה. אולי זה נשמע כמו קיטש, אבל אחרי גלישה באתר הזה - אפשר ממש להתגאות בראש היהודי.
 
 
 
`וירצ`ואל ג`רוזלם` מקפידה להוציא תחת ידה אתרים מובחרים לחגים, וגם הפעם היא לא מאכזבת. ניכר שהושקעו כאן כסף, זמן ומחשבה. אפשר אפילו לשלוח לביבה וירטואלית. פשוט מחמם את הלב.
 
סביבונים, מישהו? רק אלף ומאתיים שקל ליחידה
 סביבונים, מישהו? רק אלף ומאתיים שקל ליחידה   
לא נעשה חנוכה כהלכתו אם לא נזכיר כמה אתרים נוספים, אמנם טובים פחות - אבל שווים איזכור. `חנוכה און דה נט` מציע, בין השאר, את איגרת הברכה ששלח קלינטון בשנת תשעים ושבע.

`אור שמח אינטראקטיב` מפגין הומור יהודי בריא במדור מיוחד של מנורות מגוחכות.

`ג`ואיש און-ליין`, בין השאר, מציג גירסה אנגלית ל`מי ימלל` (אל תחמיצו!).

חנוכה.קום הצליח למסחר את החג לחלוטין, ומציע, למשל, סביבון כסף לקנייה מקוונת בשווי של מאתיים שבעים וחמישה דולרים טבין ותקילין.
 
ואתרצ`יק קטן לסיום - תלמידי כיתה ו`1 בבית הספר "הפרחים" בכרמיאל הכינו עבודה מיוחדת לכבוד החג והעלו אותה לרשת. גם אם אתם חושבים שאתם יודעים הכל על אלכסנדר מוקדון והאוטונומיה ביהודה - יש כאן מה ללמוד.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by