ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Hulu: הטלוויזיה הכי שווה ברשת 

Hulu: הטלוויזיה הכי שווה ברשת

 
 
גליה דן-לי, ניו יורק

השירות המקוון של NBC, שמאפשר צפיה חינם בסדרות וסרטים, עלה לא מכבר לרשת בגירסת בטא סגורה. כתבת נענע מחשבים בניו יורק בילתה מול המסך הקטן כדי לחזור ולספר לכם מה אתם מפסידים. סקירה ראשונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hulu, מיזם הווידאו של מפלצות המדיה News Corp ו-NBC Universal, שעל פי דיווחים רשמיים הושקעו בבנייתו 100 מיליון דולרים, עדיין לא יצא משלב הבטא, אבל ממשיך לייצר באזז בעיקר בקרב גולשי האינטרנט מחוץ לארה"ב.
 
Hulu. מגוון רחב של סדרות
 Hulu. מגוון רחב של סדרות   
השירות המקוון, שבשלב זה טרם ידוע מתי יושק באופן רשמי, זמין מזה כחודש רק למתי מעט - ליתר דיוק, לכאלף גולשים בכל פעם (מספר זניח בקנה מידה אמריקני). שלא כמו באתרים אחרים המבוססים על מודל של נסיינים, Hulu לא מאפשר למי שקיבלו הזמנה לשירות לצרף גם את חבריהם למועדון הסגור, וקורא לכל הנרשמים להמתין בסבלנות לתורם.

אבל, אם אתם גרים מחוץ לארה"ב, בכל מקרה אין סיבה שתעצרו את נשימתכם. בשלב זה לפחות, Hulu לא פותח שעריו לגולשי כל העולם, אלא למשתמשים מארה"ב בלבד. אך הגולשים הבינלאומיים, שממש כמו עמיתיהם המקומיים היו נתונים למתקפה השיווקית של Hulu רק כדי להגיע לאנטי קליימקס של ה-Error message - אין שום כוונה לוותר.

לא שירות לציבור

כמחצית מהתגובות שפורסמו בבלוג שפתחו אנשי האתר כדי לקבל משוב מהגולשים, הגיעו מצד משתמשים ממורמרים מן העולם שהשימוש באתר נשלל מהם. הגולשים מכנים את ההתנהלות של Hulu 'שבירת הפרדיגמה של האינטרנט'. אחרי הכל, התכנים המוצעים לצפיה באתר הרי הופקו לצורך הפצה בינלאומית, אז למה לא לאפשר לכולם לצפות בהם באינטרנט ולא רק בפורמט הטלוויזיוני המגביל?

איש לא באמת מצפה שנמתין חצי שנה לעונה החדשה של "גיבורים", ואם Hulu ואחרים לא רוצים לשתף פעולה, תמיד עומדת בפנינו האפשרות של פיראטיות נטולת פרסומות או לחילופין, גלישה באמצעות High Speed Proxy, שמאפשר להתגבר על מגבלות גיאוגרפיות.
 
 
מבחינת Hulu, שחתם זה מכבר על הסכמי תפוצה עם AOL, Comcast, MSN, MySpace ויאהו, תפוצה בינלאומית היא לא דבר כל כך פשוט, שהרי מרבית התוכניות כבר מוגנות בחוזי הפצה מגבילים עם רשתות טלוויזיה במדינות שונות.

ובכלל, Hulu אינו שירות חינם לציבור, אלא עסק מושקע בהיקף של מיליוני דולרים. ככזה, הוא רוצה להבטיח לעצמו רשימת מפרסמים בכל מדינה בטרם יאפשר לגולשים ליהנות מתכנים בחינם.
 
 

עושה בית ספר

אך האם הזעקה של משוללי השירות אכן מוצדקת? ועוד איך. Hulu עושה בית ספר לא רע בכלל לכל האתרים של התחנות המקומיות בארה"ב, וכמובן לכל ה"קשת" וה"רשת" למיניהם (חבל שהמנהלים כאן לא יכולים להיווכח בכך במו עיניהם).

קודם כל, יש את איכות ה-HD עם התמונה החדה והנקיה, העיצוב האלגנטי והכי חשוב, מהירות הזרימה. בלי Buffering מעצבן ובלי פרסומות מקפיצות שקורעות את עור התוף. בכלל, ב-Hulu הפרסומות הן להיות עם ולהרגיש בלי - כל פרסומת אורכת בממוצע 15 שניות ומלווה בסמן ויזואלי שמעיד מתי היא מתחילה ומתי תסתיים, כשהיא מכויילת בהתאמה דציבלית מושלמת לתוכנית שסביבה.

בניגוד לאתרים אחרים, שמנצלים את עמדת החולשה של הגולש הנטוע על מושבו במצב המתנה, כאן לא תצפו שוב ושוב אותה פרסומת מתישה, ויש מגוון ורוטציה שמונעים תגובת אלרגיה קשה.
 
 
גם הממשק נוח לשימוש, ולא ייאלץ אתכם לחפש אחר כפתור ה-Play עם זכוכית מגדלת; תוכלו להקיש עליו מכל מקום על גבי החלון.

פיצ'ר חביב נוסף הוא ה-Clip Sharing, שמאפשר להעביר קליפ מסדרה חדשה במייל לחברים או לבצע Embedding לבלוג שלכם. הפיצ’ר הזה משרת את תחנות הטלוויזיה נאמנה בכך שהוא יוצר באזז לא רגיל סביב סדרות חדשות (אבל אל תבקשו לשלוח לכם קליפ, כי גם זה לא עובד מחוץ לארה"ב). בקיצור, מדובר בפורמט ידידותי, ששם את נוחות המשתמש בעדיפות עליונה.
 

שוורצנגר לצד המשרד

מנעד התוכניות המוצע באתר רחב, וכולל בין היתר גם סרטים באורך מלא. חלק מהסדרות המוצעות בשידורים חוזרים כבר מזמן אי אפשר למצוא על מסך הטלוויזיה (כמו באק רוג'רס משנות ה-50) ואחרות זמינות לצפיה רק בשעת לילה מאוחרת בתחנת כבלים שכוחת אל.

במחלקת הסרטים, Hulu מציע מגוון די תמוה, שנע מ"דרכים צדדיות" עם ניחוח האינדי ועד "קונאן הברברי" הארכאי עם ארנולד שוורצנגר. סרטים עכשוויים לא תמצאו כאן. אך בכל הנוגע לסדרות האתר מציע כל מה שחם ורלוונטי: גיבורים, המשרד, האוס, The Practice Dr 90210, Cops, American Dad ועוד.

אך כמו בכל דבר, גם Hulu אינו מושלם, אם כי החסרונות שלו מינוריים לחלוטין לעומת יתרונותיו. החיסרון המרכזי הוא שאין אפשרות להוריד תכנים להתקנים ניידים כמו נגנים או טלפונים סלולריים. כך שאם רציתם לצפות בפרק האחרון של "האוס" בדרך לעבודה - לא זו הדרך. נכון שלרבים יש מחשב נייד, אבל הוא מסורבל בהרבה מ-iPod Video נניח ומעטים הצופים שמוכנים להיות קשורים אליו 24 שעות ביממה.

מההיבט התרבותי, לעומת זאת, יש לנו תלונה שאולי תישמע גבוהת מצח, אבל כאלה אנחנו. Hulu מוגבל לתכנים בידוריים בלבד. הוא לא מתיימר לייצר שום ערך מוסף חינוכי ואין בו משדרי ספורט, חדשות או תעודה. כך שמנקודת מבט סוציולוגית רחבה, נוסף לנו עוד מטרד לספירה התרבותית, שדוחק עוד קצת את התקשורת האנושית המצומצמת ממילא.

במקום לדבר עם אנשים תוך כדי ישיבה בסטארבקס - הגולשים הלהוטים ינצלו את הפסקת הקפה כדי להשלים פערים עם עוד פרק אינפנטילי של "האם אתה חכם יותר מתלמיד כיתה ה'?".
 

Anywhere, Anytime, Anything

מצד שני, מה אכפת לנו שזה סתם בידור? בידור זה כיף וגם אנחנו רוצים ליהנות. אז מה אנשי Hulu מתכוונים לעשות עם מצוקת הגולשים המכורים בעולם? כשיבוט Youtube, שרוצה לעלות על המקור, האתר כבר הוכיח שהוא יכול לעשות את זה הרבה יותר מהר והרבה יותר טוב. אבל אם הוא רוצה גם לשדרג את רמת הרווחים, כניסה לשוק הבינלאומי תהיה צעד בלתי נמנע.

אחרי הכל, ב-Hulu חרתו על דגלם את הסיסמה Anywhere, Anytime, Anything, שלא ממש מתיישבת עם סימון גבולות אליטיסטי. מכיוון שיש להם בלוג שמאפשר להם לתקשר עם המשתמשים באופן בלתי אמצעי, טוב יעשו אם יקדישו זמן להד התגובות השליליות המסיביות של הגולשים הבינלאומיים, שממנו לא כדאי להתעלם.

אולי זו הסיבה שמנכ"ל החברה, ג'ייסון קילאר, בכבודו ובעצמו, כתב פוסט מושקע בבלוג, בו הבטיח כי בסופו של התהליך, מטרתו המוצהרת של Hulu היא להפוך את התוכן לזמין לא משנה היכן אתם נמצאים. אז אתם לא חייבים להאמין לו, אבל תנו לו קצת זמן חסד, אולי עוד תופתעו לטובה.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by