ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפס יותר רחב או יותר ארוך? 
 
 כולם מדברים על כולם   
 
מערכת חיים ברשת

פרויקט חדשני של מוטורולה וחברים מתכוון לאפשר לבעלי המחשבים הניידים להיות מחוברים כל הזמן, ולעבור בקלות בין רשתות פס-רחב לרשתות הסלולריות הרגילות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד הפרויקטים השאפתניים ביותר בשנים האחרונות הוכרז היום במסיבת עיתונאים משותפת של מוטורולה, Proxim ו-Avaya. שלוש החברות תפתחנה טכנולוגיה שתאפשר מעבר חלק בין רשתות נתונים אלחוטיות (Wi-Fi).

כך יכול איש עסקים שברשותו מחשב נייד בעל כרטיס רשת אלחוטי להתחיל ולהוריד קובץ דרך נקודת רשת הנתונים האלחוטית (Hot Spot) במשרדו, ולהמשיך להוריד אותו תוך כדי המעבר לבית הקפה הסמוך למשרד, שם תמוקם נקודת רשת אחרת. למעשה תהפוך הטכנולוגיה הזו את כל המרחב המכוסה על ידי החברות הסלולריות לרשת נתונים אחת, כשנקודות ה-Wi-Fi המקומיים יתנו שירותי פס-רחב.

במקביל, מתוך הנחה שאותם אזורי חיבור יהפכו לנפוצים יותר ויותר, תהפוך אותם הטכנולוגיה החדשה למעין "מקלי לחץ" מתאי הסלולר העמוסים. מערכות המעבירות קול על גבי תקשורת נתונים (Voice Over IP) שתמוקמנה בנקודות החיבור תאפשרנה ניהול שיחות מחוץ למערכת הטלפוניה הרגילה. אכן חזון אחרית הימים.

הניו-יורק טיימס מדווח כי אנליסטים שתודרכו על ידי שלוש החברות טוענים כי לא מעט קשיים יעמדו בפניהן לפני שיצליחו להגשים את חזון הרשת האחידה שלהן. בין שאר הבעיות ניצב ההבדל ברמות האבטחה בין הרשתות הפנימיות והרשתות הכלליות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by