ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עיין ערך: בעיות אבטחה 
 
 ופרצת ופרצת. מורפיקס   
 
עידו קינן

ניסיון של גולש להעתיק את המילון המקוון מורפיקס הביא לסגירתו הזמנית; מנכ"ל מלינגו, בעלת המילון: זה כבר קרה בעבר, וזה רק פוגע במשתמשים התמימים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פעילותו של של מורפיקס, המילון הדו-לשוני המקוון, הופסקה אמש (ב') זמנית בגלל תקלות אבטחה. הסיבה: ניסיון של גולש להפעיל תוכנה שתעתיק את כל תכניו של המילון. יוני נאמן, מנכ"ל חברת מלינגו, מפעילת המילון, אומר שהדבר כבר קרה מספר פעמים בעבר.

ניסיון לתרגם מילים באתר מוביל להודעה: "מילון מורפיקס אינו פעיל זמנית בשל תקלות אבטחה. עם גולשינו הסליחה". את התקלה חשף הלמו בפורום הייד-פארק. "יש לנו מערכת שזיהתה ניסיון לדלות חומר מתוך המילון הזה – להעתיק תכנים מהמילון באמצעות תוכנה", סיפר נאמן. "המכונה זיהתה את זה והורידה את האתר אתמול בערב. אנחנו עושים עבודות תחזוקה כדי לבדוק מה זה".

הורדת כל תכני המילון עשויה לשמש גולש שמעוניין להחזיק את המילון המלא על מחשבו האישי, להעלותו לאתר אינטרנט או להפיצו באופן פיראטי על גבי דיסקים. "זה כבר קרה בעבר", הודה נאמן. "חשוב לציין שאנחנו מיד מזהים את זה, כך שאי אפשר לעשות זאת. זה רק פוגע בשאר הלקוחות התמימים".

מלינגו מפעילה גם את רב-מילים, מילון מקוון מפורט יותר, במחיר של כ-112 שקלים לשנה. לדברי נאמן, הבעיה הפריצה לא קיימת שם, משום שכל משתמש נכנס תחת שם וסיסמה, שיובילו ישירות אליו במקרה של ניסיון פריצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by