ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגם אתה, גוגל? 
 
 העולם על פי גוגל?   
 
מערכת חיים ברשת

גוגל, האתר שפשוט קשה שלא לאהוב, מתחיל לגלות סימנים של מונופול בוגר – תביעה מאשימה את האתר בהטיית דירוגי רשת לצרכים עסקיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במקרה אשר מדגיש את החשיבות הגוברת של דירוג חיפושי האינטרנט לעסקים, נאבקת עתה חברת גוגל בניסיון להדוף תביעה משפטית הטוענת כי החברה פיחתה בכוונה תחילה את דירוגה של חברת פרסומי האון-ליין, Search King Inc.

לפי המסמכים אשר הוגשו ב-30 בדצמבר לביהמ"ש המחוזי במערב אוקלהומה, גוגל מבקשת מביהמ"ש למנוע את בקשת צו המניעה הזמני שהוציאה חברת קינג, אשר הגישה תביעה נגד ענק החיפוש האינטרנטי בחודש אוקטובר, בטענה כי גוגל שיבשה במכוון את דירוג אתרי האינטרנט שקינג מפרסמת, דבר שהוביל להפסדים פיננסיים.

בכתב התביעה האשימה קינג כי גוגל הורידה את דירוגיה "בצורה מכוונת ושרירותית", כאשר היא גילתה כי אגף מכירות הפרסום, ומערך יחסי הציבור של קינג מיקם מודעות טקסט בדירוג גבוה יותר מאלו של גוגל, דבר שהעמיד את קינג כמתחרה לשירותי הפרסום של גוגל עצמה.

מערכת הדירוג של גוגל מחשבת תוצאות חיפוש בהתבסס על כמות האתרים המחקשרים לאתר ספציפי, כשככל שאתרים "חשובים" יותר מקשרים לאתר מסוים, כך גדל הדירוג של אותו אתר. כיוון שגוגל היא אחד האתרים הגדולים עם מספר מבקרים גדול במיוחד, טוענת קינג כי הדרך בה היא מציגה את התוצאות יכולה להשפיע בצורה משמעותית על כמות הכניסות שיתרחשו לאתר ברשת.

למרות שדירוג האינטרנט המקורי של חברת קינג שוחזר בחודש נובמבר לאחר שהוגש כתב התביעה, החליטה החברה להמשיך לנהל את התביעה מתוך עניין עקרוני.

"הקייס פה, הוא בנוגע לניסיונה של גוגל לדכא תחרות ע"י סימון עסקים והורדה שרירותית של דירוגי הרשת או סטטוס החיפוש שלהם, אמר רוברט מסה, נשיא אגף יחסי הציבור של קינג, בהצהרה שפורסמה לאחר שדירוגי החברה שלו שוחזרו.

רשת IDG אשר פרסמה את העניין לא הצליחה להשיג את תגובת גוגל לנושא.

קינג מבקשת פיצויים על סך $75,000 כמו גם פיצויים מוגדלים על תביעה ייצוגית והוצאות משפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by