ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צבא של רובוטים 
 
 
מערכת חיים ברשת

נפוליאון אמר פעם שהצבא צועד על קיבתו – אך החיילים החדשים שצבא ארה"ב שוקד על פיתוחם יאכלו בעיקר שמן, דלק וחשמל; בעיראק עומדת ארה"ב לנסות את החייל הרובוטי החדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשדה הקרב העתידי, כפי שחוזה זאת הפנטגון, מאות רובוטים יוצנחו מהשמיים ממטוסים בלתי מאוישים, ויתנפלו על המטרה כמו עדת חרקים ענקיים בתיאום מושלם.

התסריט הזה נמצא עדיין במרחק עשרות שנים, אך אם תרצו, (כפי שרוצה הפנטגון) אין זו אגדה. כפי שמדווח אתר ה-CNN.

בימים אלו, אנשי צבא ומומחי רובוטיקה נערכים כיצד לשפר את המכשירים, אשר חלקם יבואו לשימוש מבצעי בעיראק (מלחמות זה המקום הקלאסי לנסות נשק חדש), ע"י הטמעת לקחים שנלמדו בהתקפה על אפגניסטן, שם ראו הרובוטים את שדה הקרב לראשונה.

אך הסירו דאגה מלבכם, גם בעתיד יהיו אלו, ככל הנראה, חיילים צעירים, אשר ימותו בשדה הקרב ולאו דווקא רובוטים.


עצמאי בשטח

הרובוטים החדשים, שמפותחים על ידי חברות דוגמת חברת iRobot, מכסים טווחים רחבים יותר מ"אבותיהם" שהשתתפו באפגניסטן. הדגמים החדשים יכולים לנווט על פני שטחים קשים ומכשולים ביתר קלות, לפזר מסכי עשן, לבצע סריקות לאיתור נשק כימי ולהציץ מעבר לפינות בעזרת שליחת "צוואר" מכני.

המכונות לומדות כיום כיצד להתיישר חזרה במקרה של התהפכות וכן לחזור על עקבותיהם במקרה שאבד להם הקשר לבסיס.

בפנטגון אין כל ספק שמדובר בהמצאה שתציל חיי אדם. "אין לי שום בעיה לשלוח מכתב ל-iRobot, שמוסר כי הרובוט שלהם מת, האם אפשר לקבל עוד אחד" אמר קולונל ברוס ג'טה, איש הצבא שליווה את הרובוטים של iRobot באפגניסטן. "זה הרבה יותר קל מלכתוב מכתב דומה להורים של חייל".
 
כולם מתבקשים להפעיל את הגוש האפור
 כולם מתבקשים להפעיל את הגוש האפור   
ניסוי מצומצם

בעיראק לא יופעלו הרבה רובוטים, והפעלתם תתרחש כחלק מהניסויים שהם חלק מפיתוחם של רובוטים אלו.

קיימים רק מספר רובוטים שנשלחו לעיראק, והכוחות המזויינים של ארה"ב שכבר נאספים בכוויית אינם מתאמנים עימם, מסר ג'ון ספילר, אזרח אשר עובד עם ג'טה.

"מה שאני יכול לומר בוודאות זה שהצבא מנסה באופן כללי לבחון כמה שיותר צורות להפעיל רובוטים בפעולות עתידיות, אמר ג'טה. "אני סבור שזה יוכח כדבר יעיל בשדה הקרב".

המתכננים עדיין שוקדים על רובוטים האמונים על תורת הלחימה בשטח בנוי – כיסוי פינות, "טיהור" בתים – בדיוק סוג המשימות אליהן מתכונן הצבא האמריקאי בעיראק. לאחר שיגיעו הרובוטים לשליטה במשימות קרביות סבוכות ברמת הפרט, ירוכזו מאמצי המחקר תכונה חשובה עוד יותר: רובוטים המסוגלים לעבוד בתיאום.
 
 
עשרה רובוטים בדרך אליך

מדובר בנשק עתידי אשר האפקטיביות שלו טמונה חלקית בפחד אשר הרובוטים יכולים להטיל על האויב ממולם.

"כשאתה רואה רובוט אחד מגיע, זה מעניין, אפילו אם יש עליו נשק, זה אולי קצת מפחיד ואתה נותן לו קצת כבוד", אמר ארניס מנגולדז, סגן נשיא מחלקת הרובוטיקה בפוסטר-מילר. "אך אם אתה עומד במקום כלשהו ורואה עשרה רובוטים מגיעים אליך, זה מפחיד".

אך אל דאגה, הקולונל ג'טה מרגיע, רובוטים לא יחליפו בצורה מלאה את החייל האנושי. "אף אחד מהם לא חזק כמו הקילו של הגוש האפור שמסתתר בתוך הראש האנושי".

במאמר מוסגר, יש להניח כי אם הגוש האפור הזה היה מפותח קצת יותר אצל בני האדם, אנשים כמו הקולונל ג'טה היו מוצאים עצמם כיום מפתחים משק לירקות אורגניים, ולאו דווקא נשק רובוטי לחיסול בני אדם אחרים (והסליחה מראש עם אלו מהקוראים הסבורים כי העיראקים אינם בני אדם).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by