ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת העיתונות הכריזה : גם אתרי תוכן הם עיתונים 
 
 
מערכת חיים ברשת

מועצת העיתונות הישראלית החליטה כי מעתה גם אתרי תוכן באינטרנט יחשבו "עיתונים", עם כל האחריות האתית שבדבר. למרבה הצער, הם שכחו להחליט מי נכלל בהגדרת עיתון-אינטרנטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיאות מועצת העיתונות הישראלית החליטה בשבוע שעבר לשנות את התקנון הרשמי שלה ולהוסיף את אתרי התוכן, "עיתונים מקוונים" כהגדרתם, לתחום השיפוט והפיקוח של המועצה.

משמעות ההחלטה היא שגם אתרי התוכן הישראלים יהיו כפופים לכללי האתיקה העיתונאיים של המועצה, שכללו עד כה רק את עיתוני ה"נייר" בלבד. מעתה, גם עורכים ומו"לים של "עיתונים מקוונים" יוכלו להעמד למשפט משמעתי על עבירות בתחום האתיקה העיתונאית.

לדברי נשיאות המועצה, ההחלטה התקבלה לאחר שאזרחים רבים התלוננו על פרסומים באתרים אלה, והמועצה לא יכלה לעשות דבר משום שהאתרים לא נכללו בתחום שיפוטה.
 
 
המתנגדים להחלטה טענו בדיון שנערך במליאת המועצה כי העיתונות המקוונת הינה "כלי תקשורת מזן חדש" וכל ניסיון לכפות עליה את כללי האתיקה הישנים ייכשל. ד"ר מיכאל בירנהק, שהציג את חוות דעתו המקצועית במליאת המועצה טען שהשינוי החדש יכול אף לפגוע בחופש הביטוי של הגולשים (בפרסום תגובות לכתבות למשל).

במועצה נמנעו מלהגדיר את המושג "עיתון מקוון", כך שלא ברור לגמרי אלו מבין אתרי התוכן הישראלים נכנסים להגדרת "עיתון". האם האתרים הגדולים בלבד ? האם גם אלו שלא עומד מאחוריהם עיתון גדול ? האם אתרים פרטיים או חובבניים נכללים גם הם בהגדרה ? שאלות עקרוניות אלו נשארו פתוחות בינתיים.
 

רקע

מועצת העיתונות היא גוף עצמאי הממונה על כללי האתיקה העיתונאית ואכיפתם.חברות במועצה אינה חובה שכלי התקשורת חייבים לעמוד בה, אך עובדה זאת לא מונעת ממנה להיות רבת השפעה בתחום התקשורת ולזכות להערכה בקרב הגופים המובילים.בין חברי המועצה ניתן למצוא את העיתונים היומיים, הרשות השניה ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by