ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלייסטיישן 3: קונסולה או מחשב-על? 
 
 קחו ילדים, אתם תמותו על זה   
 
מערכת חיים ברשת

המעבד של הקונסולה החדשה של סוני, שתצא ב-2005, מהיר פי 100 מהפנטיום המהיר ביותר כרגע. ביי ביי Xbox?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנת 2005 תצא לשוק הפלייסטיישן 3 של סוני, וכבר עכשיו מתחיל להתבהר כי מדובר יהיה במפלצת רצינית. באתר gamespy.com מופיעה היום הערכה כי בבסיס המערכת החדשה יעמוד מעבד מהפכני, שיספק למערכת יכולת חישוב חסרת תקדים. המעבד, שזה לשם הקוד "Cell", הוא תוצר שיתוף פעולה בין שלוש ענקיות חומרה: סוני, טושיבה ו-IBM, שתשקענה 400 מיליון דולר בפיתוחו.

Cell, שייצא לשוק בסוף 2004 או בראשית 2005, גם בנפרד מהפלייסטיישן, משתמש בארכיטקטורה יוצאת דופן כדי להשיג את יתרונו על מעבדים קיימים, והוא מכיל למעשה מספר מעבדים בתוך יחידה אחת. כך יכול ה-Cell לבצע טריליון פעולות חישוב בשניה, פי 100 (!) ממעבד פנטיום 4 בעל מהירות של 2.5 ג'יגה הרץ. סוף הדרך, שנאמר.

אמנם כרגע מדובר בעיקר בהדלפות וחצאי שמועות, אבל כנראה שה-Cell מכיל בתוכו 16 "גרעיני" עיבוד, או תאים (מכאן שמו), שכל אחד מהם אחראי על ביצוע פעולות שונות: חישובים מתמטיים, גרפיקה, או קול. ככל הנראה תוכל המערכת לנתב כוח חישוב "פנוי" מקונסולה אחת לשניה, דרך הרשת. רק לחשוב על המשחקים שישתמשו בכוח החישוב הזה יכולים לגרום לכאב ראש.

הידיעות על ה-Cell מגיעות רק יום אחד אחרי שנודע כי סוני חתמה על הסכם עם חברת "ראמבאס", כדי שזו תספק לה את יכולות הזיכרון והעברת הנתונים הנדרשים כדי לנצל את יכולתו של מעבד שכזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by