ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שותה דלק, ההליקופטר שלך? 
 
 
מערכת חיים ברשת

ה-XSF של Solo Trek הוא מכשיר תעופה אישי, שביום מן הימים יהפוך את האיילון ללא רלוונטי. בינתיים עומד האבטיפוס למכירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נותרו עוד ארבעה ימים וחצי עד שנדע למי תלך המכונה המעופפת בתמונה. כרגע עומדת ההצעה הגבוהה ביותר על יותר מ-5,000,000 דולר, ועוד היד נטויה. ורק שתבינו, מדובר באבטיפוס שעובד רק עקרונית, ושהרוכשים יתחייבו לא להשתמש בו.

תכירו, זה ה- XFV של חברת Solo Trek, מכונת תעופה אישית, שביום מן הימים אפשר יהיה לחגור על הגב ולהתחיל לרחף איתה ברחבי העיר. כרגע מדובר באב טיפוס, שעומד למכירה כדי לממן את המשך פיתוחו של המסוק הנישא (והנושא, כמובן) הזה. מדובר במפלץ זעיר שגובהו 2.1 מטרים, משקלו 136 קילוגרמים, יש לו שני מנועים הממוקמים מעל לראשו של הטייס, שמשקלו כולל ציוד לא יכול לעבוד את ה-108 קילוגרמים.

עד עתה הביעו בעיקר צבאות עניין בהמצאה, מתוך מטרה לאפשר לחיילים לחלוף מעל שדות מוקשים בקלות, אבל מייקל מושייר, מנכ"ל החברה, משוכנע שתוך שנים יטוסו רבים מבניו של ה-XFV מעל העיר הפקוקה. "אם הכל יילך טוב", מצהיר מושייר באזני רויטרס על יעד צנוע יותר, "נדגים אותו בפני הציבור". בינתיים אפשר להסתפק בסרטון הקצרצר הזה מאתר החברה.

עוד כמה פרטים טכניים, למי שצריך אותם כדי לרייר: ה-XFV ממריא ונוחת אנכית, מגיע למהירות שיוט של 110 קילומטרים ומיועד כרגע לטווחים של עד 150 קילומטרים. המנועים מיועדים להביא את הטייס עד לגובה של 8,000-10,000 רגל מעל הקרקע, הגם שעד עתה לא המריאו איתם מעבר לגובה של מטרים ספורים.

ומי שרוצה להזות, מעבר לריור, מוזמן להכנס לאתר של Solo Trek ולדפדף בין כמה מהמסוקים האישיים החביבים שמתוכננים לעתיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by