ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מוות לקאזאה? 
 
 הנאשמת תעמוד על רגליה   
 
מערכת חיים ברשת

בית משפט בלוס אנג'לס החליט כי תאגידי המוזיקה והסרטים האמריקאים יכולים לתבוע את חברת שרמן נטוורקס האוסטרלית – המוכרת יותר בתור קאזאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט בית המשפט הפדראלי בלוס-אנג'לס הוציא פסיקה הקובעת כי חברות המוזיקה ואולפני הסרטים יכולים להמשיך את ההליכים המשפטיים ולהגיש מארה"ב תביעה כנגד חברת האם האוסטרלית של קאזאה, שירות החלפת הקבצים הפופולרי ברשת. בכך קבע בית המשפט כי למרות שמדובר בחברה הנמצאת במדינה שונה, הרי שחוקי ארה"ב חלים עליה, מה שבעצם מגדיר ומציב גבולות פיזיים על רשת האינטרנט.

בהחלטה שנפרסה על פני 46 עמודים שפורסמה ביום שישי, אמר השופט המחוזי סטפן ווילסון כי התביעה כנגד שרמן נטוורקס יכולה להימשך, שכן תוכנת קאזאה הורדה מהרשת ונמצאת בשימוש של מיליונים מתושבי מדינת קליפורניה. על כך מדווח אתר CNET.

משרדי חברת שרמן נמצאים באוסטרליה והיא רשומה כתאגיד באי קטן באוקיינוס הפאסיפי בשם ואנואטו. החברה הגישה בקשה לביטול ההליכים המשפטיים כנגדה, בטענה כי היא אינה כפופה לחוקי ארה"ב כיוון שאין לה כל קשרים מוצקים עם מדינת קליפורניה (שם יושבת תעשיית הבידור אשר פתחה בהליכים נגדה).

"בהתחשב בכך כי התוכנה של שרמן (קאזאה) הורדה מהאינטרנט למעלה מ-143 מיליון פעמים, זו תהיה התממות להכחיש כי שרמן אכן נמצאת בקשר עם מספר רב של תושבי קליפורניה", רשם ווילסון. הוא הוסיף גם "רבות, אם לא רוב, מזכויות היוצרים על המוזיקה והוידאו, הינן בבעלות של חברות היושבות בקליפורניה".

איגוד מפיקי הסרטים של אמריקה והתאחדות יצרני המוזיקה האמריקאית הריעו שתיהן להכרעת השופט ויצאו בהכרזה משותפת.

"אנו מרוצים מאוד שבית המשפט דחה את מאמציה של שרמן נטוורקס... להמנע מלעמוד בפני תביעה. החברה הזו צריכה להיחשב כאחראית וברת שיפוט לפי חוקי ארה"ב, אשר מציינים בפירוש כי מה שהיא עושה, אינו חוקי, ושאסור להם להרוויח מכך", נאמר בהודעת ארגוני הסחר.

בעת כתיבת הכתבה לא ניתן היה להשיג את תגובת נציגי חברת שרמן נטוורקס לפסיקה.

פסיקתו של השופט התקבלה השבוע לאחר שלב הצגת הנימוקים בעל פה, שנערך בנובמבר 2002. פסיקה זו עשויה להתפרש כאישור לצירוף התביעה כנגד קאזאה לתביעה גדולה יותר, המערבת גם שני שירותי החלפת קבצים מתחרים Streamcast Networks ו- Grokster המשתמשים בטכנולוגיה זהה לזו של שרמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by