ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Leopard הגיעה 

Leopard הגיעה

 
 
רן יניב הרטשטיין

אחרי שנה של המתנה, הושקה מערכת ההפעלה החדשה של אפל. וגם: הגילויים של נוקיה, הצרכנים בישראל דורשים XP, ההשקות של yes ובזק ועוד. רן יניב הרטשטיין מסכם שבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הספירה לאחור באתר של אפל, מוקדם יותר היום (צילום מסך מהאתר של אפל)
 הספירה לאחור באתר של אפל, מוקדם יותר היום (צילום מסך מהאתר של אפל)   
הספירה לאחור נגמרה. Leopard או OS X 10.5 או הגירסה השישית של מערכת ההפעלה של אפל למחשבי מקינטוש, הושקה לפני זמן קצר באופן רשמי. בישראל תושק התוכנה על ידי iDigital, היבואנית החדשה שרכשה לאחרונה את הזיכיון מידע מחשבים, באירוע מיוחד שייערך ביום ראשון.

כרגיל, דיוויד פוג וולט מוסברג עם הביקורות הראשונות על המערכת. וכמו תמיד, הן אוהדות במיוחד: פוג פותח את הסקירה שלו בקביעה שבגירסה השישית של OS X כבר בכלל לא נשאר מה לשפר, ומוסברג מצהיר כבר בכותרת ש-Leopard מהירה וקלה יותר לשימוש מוויסטה. אדוארד בייג, כתב הטכנולוגיה של USA Today, מגיע למסקנות דומות. סקירה מעמיקה ומפורטת יותר אפשר למצוא ב-ComputerWorld.

החנות המקוונת של iDigital עוד לא עלתה לאוויר, אבל נקווה שהיא תהיה פעילה כבר ביום שני, ושהמחירים בה כבר לא יהיה גבוהים ב-40% לעומת בארה"ב.

למי שתוהים, הדומיין apple.co.il עדיין לא מוביל לאתר של אפל, אבל ככה זה גם בבריטניה.
 
 
• אפל דיווחה על הצלחה יוצאת מגדר הרגיל ברבעון האחרון - היא מכרה 1.1 מיליון מכשירי iPhone, בנוסף לעוד כ-200,000 שנמכרו כבר ברבעון שעבר, וכן 2.1 מיליון מחשבי מק, גידול של 34% לעומת השנה שעברה. טום קרזיט ב-Cnet בטוח שמדובר ביותר מאפקט ההילה של ה-iPhone.

• תעשיית הסלולר הזדעזעה כשאפל שהשיקה את ה-iPhone, ששבר כמעט כל מוסכמה אפשרית והפך בן רגע אפילו את המכשירים היקרים והיוקרתיים ביותר למיושנים ומיותרים. הדעה המקובלת היתה שחברות הסלולר פשוט לא היו זקוקות לחידושים והמצאות כדי להפיק רווחים מטורפים משוק שרק הלך וגדל - ולכן המשיכו להוציא את אותם מכשירים מחורבנים שנה אחרי שנה.

כשבוחנים את התגובה של המתחרות ל-iPhone, עכשיו שאין להן ברירה אלא להילחם, נראה שהן פשוט לא היו מסוגלות להציג רעיון מעניין אפילו אם החיים שלהן היו תלויים בכך. באירוע חגיגי של נוקיה בלונדון, הוקרן סרטון הדגמה של ממשק מבוסס מגע שנראה דומה באופן חשוד לזה של ה-iPhone, עם מכשיר שנראה דומה באופן קומי לזה של אפל, ועם הקדמה שנועדה להעביר את התחושה שהרעיון של תפעול מכשיר סלולרי באמצעות מגע הוא קונספט חדשני לחלוטין שאיש מעולם לא חשב עליו.

לא בדיוק ברור למה נוקיה חושבת שזה מעניין מישהו, כשאפילו המציג התהלך משועמם על הבמה, כנראה מתוך מיאוס מוחלט מהרעיון של שימוש במקלדת וירטואלית באמצעות סטיילוס.
 

מיקרוסופט

למה כבר אי אפשר לקנות מחשבים ניידים עם חלונות 3.11? (צילום: Flickr TheBoris cc-by-sa)
 למה כבר אי אפשר לקנות מחשבים ניידים עם חלונות 3.11? (צילום: Flickr TheBoris cc-by-sa)   
המאבק הצמוד בין גוגל ומיקרוסופט על הזכות הזכות להוציא כסף כדי להרוויח כסף נגמר השבוע, כשמיקרוסופט רכשה 1.6% מהמניות של פייסבוק תמורת 240 מיליון דולר. מעבר לשליטה בנתח קטן מהאתר החם ביותר ברשת, למיקרוסופט תהיה עכשיו גישה נוחה בהרבה למאות מיליוני דולרים בכספי פרסום מפלטפורמת הפרסום החדשה שפייסבוק תשיק ב-6 בנובמבר.

מלבד ההשקעה מצד מיקרוסופט, גייסה פייסבוק עוד חצי מיליארד דולר נוספים משתי קרנות הון סיכון בניו יורק.

• אחרי שנלחמה בהאשמות מצד האיחוד האירופי על התנהגות מונופוליסטית לא חוקית, מיקרוסופט הרימה ידיים והודיעה שתציית לפסק הדין שחייב אותה לשלם קנסות בסך כ-750 מיליון אירו ולספק למתחרותיה גישה למידע שיאפשר להן לוודא שיישומיהן פועלים כהלכה עם חלונות. עוד נקבע, כי החברה תיאלץ להפחית משמעותית את תשלומי התמלוגים שהיא גובה על רישוי המידע המדובר - רק 0.4% מההכנסות, במקום כמעט 6% עד עכשיו.

• בעקבות השיחרור של אובונטו 7.10 השבוע, אי אפשר להתחמק מהשוואות הבלתי נמנעות אך המיותרות בין אובונטו לוויסטה. נחסוך לכם את הטירחה - אובונטו טובה יותר.

• בניגוד למוצרים אחרים של מיקרוסופט שהושקו באיחור למרות ההצהרות הנואשות של בכירים בחברה שהם יגיעו בזמן ללא דחיות ועיכובים, הפעם אנחנו באמת מאמינים לאלו במיקרוסופט שאומרים שהגירסה הבאה של חלונות תושק בדיוק במועד המתוכנן. באמת.

• החוכמה המקובלת היא שאנשים משתמשים בחלונות בגלל שזה מה שאנשים משתמשים בו. לכן, קצת מפתיע לגלות שמתפתחת תרעומת צרכנית של ממש סביב העובדה שבישראל כבר אי אפשר ממש להשיג את חלונות XP יותר, ובמקומה מגיעים כל המחשבים הניידים החדשים עם ויסטה. שימו לב - מדובר כאן רק במחשבים ניידים; למרות מאמצי השכנוע מצד אנשי יחסי הציבור של מיקרוסופט ישראל, כנראה שעל רוב המחשבים השולחניים שאנשים קונים בדרך כלל בגירסה כזו או אחרת של חנות המחשבים השכונתית עדיין מותקנת גירסה לא מורשית של חלונות XP.
 
 

גוגל

• חדש: תמיכה ב-IMAP ב-Gmail, שמאפשרת התחברות לתיבה של גוגל באמצעות לקוח מייל שולחני וסינכרון מלא ומושלם של כל תוכן התיבה, בכל המחשבים, בכל התוכנות - כל הזמן. גוגל כבר החלה להציע את הפיצ'ר עבור משתמשים מסויימים - פיתחו את עמוד ההגדרות של גוגל וחפשו את השורה Forwarding and POP/IMAP. יום אחד, מישהו ימצא דרך לסנכרן קוראי RSS באותה היעילות של פרוטוקול IMAP, ואז העולם יהפוך להיות מקום הרבה יותר טוב. מלבד זאת, ממשיכה גוגל בגידול מואץ של שטח האחסון התיבה - נכון לכתיבת שורות אלו, הנפח ב-Gmail עומד על 4.3GB.

• כשגוגל השיקה ב-YouTube מערכת לסינון תכנים מוגנים בזכויות יוצרים, סביר להניח שהיא כבר ידעה על התוכניות של כמה חברות טכנולוגיה ותוכן אחרות לנסח הנחיות להגנה על זכויות יוצרים ברשת, וסביר להניח שהיא גם לא הופתעה לגלות שהמערכת שהיא יישמה לא עומדת בהנחיות האלו.

• עבור משקיעים מתחילים שמסתנוורים מהקפיצה במחיר המניה של גוגל בשבועות האחרונות, אנדי קרן מ-Seekin Alpha מסביר למה זה לא יימשך לנצח.

• ב-Cnet מנתחים (שוב) את שפע השמועות והתחזיות לגבי ה-Gphone, הטלפון של גוגל שיהיה או לא יהיה מכשיר שכולו גוגל, או שיהיה או לא יהיה רק מערכת הפעלה שתותקן על מגוון מכשירים שונים.
 

נצחונות

• ניצחון קטן - אנטנות סלולריות לא תותקננה יותר בדירות מגורים או במרפסות.

• מפיקי משדרי הפחד בשעות השיא בטלוויזיה לא ירצו שתשמעו את זה, אבל ממחקר של 500 מקרים של גניבת זהות בארה"ב עולה האפשרות שהשימוש באינטרנט דווקא הולך ופוחת
בעבירות כאלו, ויותר ויותר מקרים מתחילים ונגמרים באיסוף פרטים מזהים מהאשפה או גניבה מתיבת הדואר.

• אנחנו בסדר: לפי דו"ח של חברת הייעוץ Capgemini, שני האשמים במשבר של תעשיית המוזיקה בבריטניה הם לא משתפי הקבצים, אלא Tesco, רשת השיווק הגדולה במדינה, וחנות iTunes. או במילים אחרות, חיסול שיתוף הקבצים לא יציל את תעשיית המוזיקה.

• בזק החלה להציע חבילת גלישה ב-ADSL בקצב הורדה של 4Mb (או 512KB בשניה), וקצב הורדה של 400Kb (או 50KB בשניה), שתעלה 78 ש"ח בחודש בשנה הראשונה. לא משנה מה ניסיתי לכתוב על זה, תמיד הגעתי בסוף ל"שקרנים מלוכלכים". בינתיים, בארה"ב, אחת המדינות המפגרות בעולם המערבי בכל הקשור לחדירה של חיבורי פס רחב, מציעה Verizon חיבור סימטרי במהירות 20Mb (או 2,560KB) במספר ערים גדולות, תמורת 65 דולר בחודש.

• ב-Inside Aperture, בלוג שעוסק בדרך כלל בתוכנת ניהול התמונות של אפל, מסבירים את כל כל מה שצלמים צריכים לדעת כדי לשמור על העיניים - המשאב החשוב ביותר שיש להם.

• חדשות טובות לבטטות הכורסה בישראל - גם yes תתחיל בקרוב בניסוי לשידורים בהפרדה גבוהה, עם ארבעה ערוצים שונים שביניהם ערוץ סרטים אחד. לפי הידיעה ב-ynet, השידורים יפתחו לקהל הרחב לפני סוף השנה.
 
חברי הקאסט המקומי של Avenue Q (צילום: יח"צ)
 חברי הקאסט המקומי של Avenue Q (צילום: יח"צ)   
• הכותרת הזו כבר הופיעה בכך כל הרבה כתבות, אבל חשוב לקרוא אותן כל פעם מחדש. ב-ynet מסבירים איך עיוורים גולשים באינטרנט.

• Avenue Q, המחזה ממנו הגיע הלהיט האלמותי "The Internet is for Porn", תורגם לעברית ומוצג בארץ. שימו לב כמה הפאוזות הרבה יותר ארוכות, כמה השירים הרבה יותר גסים, כמה השחקנים מתאמצים בשביל לוודא שהקהל יבין את הבדיחות. אפילו הטוקבקיסטים הסתומים של ynet (קישור ל-IE בלבד) הרגישו שמעליבים להם את האינטלגנציה. (שיר נוסף מתוך המחזה)

• XKCD, הקומיקס המקוון שמגלם יותר מכל דבר אחר את מהות הגיקיות האמיתית (חוץ אולי מזקן-צוואר), זכה כבר להרבה מאוד המחזות ומחוות בחיים האמיתיים. האחרונה היתה בוועידה של האיגוד הפוליטי של אוניברסיטת ייל, בו ריצ'רד סטולמן הותקף על ידי נינג'ות בהשראת הסטריפ הבא.

השבוע ברשת ב-RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by