ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ספאם מהדוד סם 
 
 בוש מאכיל אותכם קש   
 
רויטרס

במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית שמנהל צבא ארה"ב בקרב האוכלוסיה האזרחית בעיראק, גילו השבוע אזרחים עיראקים כי גם תיבות הדוא"ל שלהם אינן בטוחות מפני בוש וחבורתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יחידות צבא אמריקאיות החלו במסע תעמולה אינטרנטי, ע"י שליחת אי-מיילים המעודדים אנשי מפתח בצבא ומנהיגים אזרחיים בעיראק, לנטוש את סדאם חוסיין ולהפנות לו גב. מאמצים אלו הם חלק ממערכה כללית שבמסגרתה מעבה הפנטגון כוחות לקראת פלישה אפשרית למדינה, כך נמסר ע"י גורמים ממשרד ההגנה האמריקאי ביום שבת.

מבקרים החוזרים ימים אלו מהבירה העיראקית, בגדד, מאשרים את קיומו של מסע השכנוע באמצעות האי-מיילים. המבצע הוא חלק מהליכי לוחמה פסיכולוגית המופעלים עתה כנגד עיראק, ע"י יחידות מיוחדות של צבא ארה"ב, אשר גם משדרות ממטוסי הביון תמסורות רדיו וטלוויזיה לאוכלוסייה האזרחית במשך החודש האחרון.

ממשלת ארה"ב השתמשה כבר בעבר בחלוקת עלונים ושידורי רדיו כדי ליצור קשר עם האוכלוסייה בעיראק, אולם האי-מיילים האלו, בשפה הערבית, קוראות למכותבים "להגן על משפחותיהם" (מסדאם או מבוש?), ולהסגיר מידע לפקחי האו"ם המסתובבים בעיראק ומחפשים כלי נשק להשמדה המונית.

האי-מייל שכותרתו "מידע חשוב", מאיץ בעיראקים גם לא למלא פקודות הקוראות לשימוש בנשק כימי, ביולוגי או גרעיני. העיראקים נקראים לזהות לפקחים את מיקומם ע"י איתות או פשוט לשבש את פעולת הנשקים.

עיראק מכחישה כי היא מחזיקה בידיה תכניות להפקת נשק אסור, אולם וושינגטון טוענת כי אכן יש לה כאלו וכי אם עיראק תמשיך לנסות להונות את העולם, ותפר בצורה גסה את החלטות מועצת הביטחון, היא מסתכנת במלחמה.

יש לציין כי ארה"ב שולחת לאזור המפרץ עוד אלפי חיילים, כשבמטרתה להכפיל את מספר הלוחמים הנמצאים בו, העומד עתה על 60,000 בעוד הנשיא האמריקאי מחליט האם ומתי להורות על התחלת הפלישה.


הסיסאדמין של סדאם חוסם את שירותי האי-מייל

עיראקים החלו לקבל את האי-מיילים האמורים בשבוע שעבר, כך לפי מבקרים שחזרו מבגדד. שירות האי-מייל, בפיקוח הממשל, זמין אך ורק למספר קטן של עיראקים, בעיקר פקידי ממשל, עובדי מדינה, אקדמאים ומדענים.

השלטונות העיראקיים חסמו את הגישה לשרתי האי-מייל, במה שנראה כניסיון לעצור את התפשטות המסרים הללו בתוך המדינה. המסרים עצמם מכילים מידע דומה מאוד לזה שמשודר ברדיו.

רשת האינטרנט עצמה, זמינה בכל רחבי עיראק אולם רבים מהאתרים הנם מחוץ לתחום, וכל שרתי האי-מייל שמחוץ למדינה חסומים.

האי-מיילים, מכילים מסרים כגון אלו: "אם תספקו מידע על נשק להשמדה המונית או תנקטו בצעדים לשבש את הפעלתם, אנו נעשה את כל שנוכל להגן עליכם ועל משפחותיכם. אי נקיטה בצעדים אלו תוביל לתוצאות אישיות חמורות".

"אם תקחו חלק בשימוש בכלי הנשק המכוערים האלו (לעומת הפצצות הנאות של האמריקאים, כנראה) תיחשבו לפושעי מלחמה. אם יש ביכולתכם להפוך את כלי הנשק לבלתי שמישים, עשו זאת. אם אתם יכולים לזהות את מיקומם של נשקים להשמדה המונית ע"י השארת סימנים, עשו זאת. אם כל זה אינו אפשרי, אז לפחות סרבו לקחת חלק בכל פעילות או לציית לפקודות הקוראות לשימוש בנשק זה".

וכמובן שורת המחץ: "כלי הנשק הכימיים, הביולוגיים והאטומים של עיראק מפרים את מחויבותה להסכמים ולהחלטות האו"ם. עיראק נמצאת בבידוד בשל התנהגות זו. ארה"ב ובנות בריתה רוצות לשחרר את העם העיראקי מממשלו הלא הוגן של סדאם וכי עיראק תשוב להיות חברה מכובדת בקהילה הבינלאומית. עתידה של עיראק תלוי בך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by