ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הגאדג`טיה 
מקרר הלפטופים 

מקרר הלפטופים

 
הגאדג`טיה |
 
דנה פאר

משקפי שמש MP3, שמגנים על העיניים אבל לא ממש נעימים באוזניים, מחזיק מפתחות דיגיטלי עם תמונות מתחלפות לחובבי הרומנטיקה, פדומטר שיספור קלוריות ויבריח את האנסים ועוד. הגאדג'טיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

משקפי שמש MP3

מה נסגר עם האוזניות?!
 מה נסגר עם האוזניות?!   
האמת היא שאנחנו תמיד קצת חשדנים לגבי כל מיני מוצרים משולבי MP3. קחו לדוגמה את שעון ה-MP3 שסקרנו בעבר: כשאדם קונה מוצר כמו שעון, הוא רוצה שזה יהיה מוצר שיתאים לו, שיהיה לו נוח איתו ושהוא יאהב את העיצוב שלו. רוב המוצרים שכוללים נגן MP3 יוצאים לשוק בעיצוב אחד - ואם לא מתאים לך - נדפקת. אין עיצובים שונים, ועל מידות שונות אין בכלל מה לדבר.

לפיכך, ניגשנו קצת בחשדנות למשקפי השמש שהן גם נגן MP3. אם שעון יד הוא בגדר אביזר אופנה - הרי שמשקפי שמש על אחת כמה וכמה. ומה הסיכוי שנאהב דווקא את העיצוב הזה?

האמת שלא השתגענו על העיצוב. מה לעשות, עניין של טעם וריח, ועיצוב עתידני לא ממש עושה לנו את זה. מה שכן, חייבים להודות שלמשקפי השמש האלו מתאים עיצוב עתידני ולא קלאסי, מכיוון שהמראה העתידני משתלב נהדר עם שלל האורות הכחולים, האדומים והצהובים שבוקעים מהכפתורים השונים של הנגן בזמן שהוא פועל.

בהחלט היה מקום להשקיע קצת יותר מחשבה בשימושיות והנדסת האנוש של האביזר הזה. העובדה שכל הכפתורים באותו הצד ממש מציקה, כיוון שאם משקפי השמש במקומם הטבעי (על האף) - המשתמש ייאלץ לגשש כדי למצוא את הכפתור וללחוץ עליו. גם אחרי תקופת התרגלות אירע לנו לא פעם, שלחצנו בטעות על Record או Power במקום על Play, עד שבשלב מסויים כמעט השלכנו את המשקפיים הצידה בחמת זעם.

בנוסף, העיצוב של האוזניות מאפשר להניח אותן בנוחות בתוך האוזניים אך ורק כשממש מרכיבים את משקפי השמש על העיניים. כשרצינו לתלות אותן על החולצה הן לא היו מספיק ארוכות כדי להגיע לאוזניים, וכשהסטנו את המשקפיים כלפי מעלה והרכבנו אותם על הראש (כבר הגיע ערב) האוזניות לא "התמקמו" טוב בתוך האוזניים וכל הזמן נפלו החוצה, חרף כל נסיונותינו. למרבה הצער, גם אין אפשרות להחליף את האוזניות באחרות.

ולסיום, זה אומנם הגיוני שכך יהיה, אבל עדיין - קצת מציק שאין מסך תצוגה של השירים.
 
הכי טוב לקנות משקפי שמש ונגן MP3 בנפרד.
 
 
באדיבות דאטא כחול-לבן. מחיר: 185 ש"ח (נפח: 256 מגה)
 
 

משטח מקרר למחשב נייד

קר, קר, מתקרר...
 קר, קר, מתקרר...   
רוב האנשים אומנם לא עובדים עם הלפטופ כשהוא מונח ישירות על הברכיים (אומרים שזה פוגע בפוריות), אבל בכל מקרה, תמיד רצוי שהמחשב הנייד יתחמם כמה שפחות. משטח האיוורור הדק בעל שלושת המאווררים אמור לקרר אותו קצת ועל הדרך, להוסיף קצת ערך מוסף.

אז חיברנו את משטח הקירור ליציאת ה-USB וחיכינו קצת. למרות שזרם האוויר שיצא משם לא היה מרשים במיוחד, הלפטופ אכן התחמם קצת פחות מהרגיל (אם כי לא במידה משמעותית). בהתחלה חששנו שהרעש של המאווררים יפריע לנו להתרכז, אבל גילינו שברגע שמניחים את המחשב על המשטח מתפוגג הרעש באופן משמעותי וכמעט אינו מורגש כלל.

יתרון נוסף של המשטח בכך שהוא קליל ודקיק בצורה מפתיעה ומהווה פתרון נוח למדי למי שבכל זאת אוהב לעבוד כשהלפטופ מונח לו על הברכיים (הרגליות שלו אפילו מרופדות מלמטה, שזה בכלל פינוק).

אהבנו גם את העובדה שהתפקיד של המשטח ממש לא מתמצה בפעולת הקירור. הוא גם מהווה מפצל USB (אם כי היציאות קרובות מדי אחת לשניה) וגם קורא כרטיסי זכרון. המחיר, לעומת זאת, מעט מוגזם בעינינו.
 
יעיל, נוח ושומר על הלפטופ, אבל קצת יקר מדי.
 
 
באדיבות גימיק מתנות. מחיר: 199 ש"ח
 

פדומטר נגד אנסים

פותר את הבעיות של הליכת לילה
 פותר את הבעיות של הליכת לילה   
מפדומטר טוב אנחנו מצפים שיספור את הצעדים שלנו וידווח לנו מה המרחק שעברנו וכמה קלוריות שרפנו במהלך הפעילות. באופן לא מפתיע, הפדומטר שאתם רואים בתמונה עושה את כל הדברים הללו (ואנחנו גאים להודיע ששרפנו אתמול 190 קלוריות בהליכה נמרצת של שני קילומטרים).

אהבנו במיוחד את שני הפתרונות שמציע הפדומטר לבעיות של הליכת לילה. ראשית, בצד אחד של הפדומטר מותקנים שלושה לדים בהירים מאד (וכשאנחנו אומרים "מאד", אנחנו מתכוונים לזה שכמעט נשרפו לנו העיניים כשניסינו להסתכל עליהם באופן ישיר). במילים אחרות: הפדומטר הזה מצויין בתור פנס. יתרון נוסף הוא שמדובר בנורות לד, ולפיכך הן יעבדו הרבה מאוד זמן.

הבעיה השניה של הליכת לילה, זו שמשפיעה קצת יותר על האוכלוסיה הנשית, היא הסיכון המסויים שטמון בכך. לשם כך הותקנה בפדומטר גם אזעקה. אומנם לא מדדנו את רמת הדציבלים המדוייקת שלה, אבל אין ספק שהיא מחרישת אוזניים, מרתיעה, מאד לא נעימה ומושכת תשומת לב.

נוסף לכל הפדומטר קל, קטן נוח ומגיע במגוון צבעים אפשריים.
 
אל תחפשו תיחכום יתר ומנגנונים משוכללים, אבל בתור פדומטר פשוט הוא מצוין.
 
 
באדיבות דאטא כחול-לבן.
 

מחזיק מפתחות דיגיטלי

רומנטי, אבל קצת מאכזב
 רומנטי, אבל קצת מאכזב   
מחזיק המפתחות הדיגיטלי הזה הוא יופי של מתנה רומנטית לבן הזוג: מחברים אותו למחשב, מעתיקים אליו תמונות חמודות ושמופיות של שניכם ביחד, ומעניקים לאהובכם בתוך אריזת המתנה המהודרת שהוא מגיע בה. באופן הזה יוכל בן הזוג להיזכר בכם בקלות, בלחיצת כפתור, ואפילו לצפות בכם בתצוגת שקופיות מתחלפת.

עד כאן הכל טוב. ועכשיו לדברים שלא כל כך אהבנו: קודם כל, התמונות מוצגות בצורה עקומה יחסית למסגרת שמקיפה אותן. כלומר, רואים את התמונה - אבל היא באלכסון. בתור מתנה שמתיימרת להיות הדורה ויוקרתית משהו - זה די הורס. מצד שני, אין לדעת; אולי זו היתה בעיה ספציפית במחזיק שאנחנו בדקנו. בכל מקרה, רצוי לוודא זאת לפני הרכישה.

מחזיק המפתחות מגיע עם דיסק הפעלה שיתקין לכם על המחשב תוכנה בשם PhotoViewer, שרק באמצעותה ניתן להעביר אליו תמונות. היא תאפשר לכם לשחק קצת עם התמונות, להפוך אותן, לסובב וכן הלאה. בלעדיה המחשב אינו מזהה את מחזיק המפתחות - שזה פשוט פספוס אדיר. באמת שאין שום סיבה שהגאדג'ט הזה - שמחירו לא זול - לא יוכל לשמש גם בתור דיסק-און-קי.

המסך לא גדול או חד במיוחד. אחרי בדיקה של מספר תמונות שונות הגענו למסקנה שרצוי להשתמש רק בצילומי תקריב ברורים וחדים, כי אחרת התוצאה מאכזבת למדי.
 
הרעיון יפה, הביצוע לא מזהיר.
 
 
באדיבות גאדג'טשופ-מתנות. מחיר: 158 ש"ח
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by