ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יכול להיות שהם באמת רוצים לשלוט בעולם? 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט הורידה מחירים בתחום דחיסת קבצי המולטימדיה, ואנשי התעשייה מזהירים מהיום בו נשלם לביל גייטס על כל מצלמת וידאו, DVD או טלפון סלולרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכרים איך רק לפני יומיים דיברנו על כמה נחמדה היא בעצם מיקרוספט, כשהיא נותנת למפתחי לינוקס לפתח תוכנות לקוח לטכנולוגיית הדחיסה שלה, ה-WMP 9? באותו יום היא גם הורידה את מחירי המקודדים והמפענחים של הטכנולוגיה, ובכלל נראתה כמו הבריון הכי חביב בשכונה.

אלא שיש מי שחושב שגם כאן רחשו מחשבות רעות מתחת לשפם הוירטואלי של החברה מרדמונד. MPEG LA, איחוד החברות שאחראי על פיתוח הסטנדרטים הפתוחים בתחום דחיסת הקבצים, טוען כי המחירים הנמוכים, נמוכים מתחת לכדאות הכלכלית לטענתם, שמיקרוסופט קבעה, נועדו כדי לשבור את השוק, לקחת את השליטה מאנשי הסטנדרטים הפתוחים ולהעניק אותה לגייטסים.

טכנולוגיית דחיסת הקבצים, זו שבה משתמשים בקבצי מוזיקה ותמונה, לא מיועדת רק להפצת סרטים ברשת. גם נגני DVD מפענחים את המידע הצרוב על הדיסקים תוך שימוש במפענח דחיסה MPEG-2, וגם השוק ההולך ומתפתח של תמונות המועברות דרך הטלפון הסלולרי נשען על טכנולוגיית דחיסה. מדובר בפוטנציאל שוק אדיר, ומיקרוסופט רוצה לקחת את כל העסקים אליה.

אנשי התעשייה נחרדים מעצם הרעיון. "האם כל מצלמת וידאו תישא עליה לוגו של מיקרוסופט, או כל DVD ינגן בפורמט WMP", שואל בבהלה אליוט ברואדווין, מנכ"ל חברה iVast, העושה את לחמה ממכירת תוכנה המובססת על הסטנדרט הפתוח MPEG-4, בכתבה של חדשות CNet. "האינטרס של הצרכנים הוא לקבל בחירה, וזה בדיוק מה שסטנדרטים תעשייתיים פתוחים מיועדים לתת", הוסיף.

המחיר אינו הגורם היחיד בהחלטה של אנשי התעשייה בבואם לבחור טכנולוגיית דחיסה לעבוד איתה, וברור שאיש לא ישוש להעניק למיקרוסופט שליטה בעוד תחום, לאור התנהגותה בתחומים בהם ביססה את עצמה כמונופול, אבל לא מעט מנהלים בתעשייה הודו כי בימים טרופים אלה של כלכלה חונקת, יהיה מי שיתפתה למחירים הזולים להפליא של מיקרוסופט ויפער עוד חור קטן בחומת ההוגנות, בדרך למונופול נוסף של מר גייטס ומר באלמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by