ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חזון אחרית המהנדסים 
 
 לא היה אם לא הם. ספארי   
 
מערכת חיים ברשת

מכתב מרגש של המהנדס הראשי של "ספארי", הדפדפן החדש של אפל לאנשי הקוד הפתוח שעל עבודתם מתבסס הפרויקט שלו עלה לרשת. לקרוא ולנגב דמעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"היי, אני המהנדס הראשי של "ספארי", דפדפן הרשת החדש של Apple Computers, שנבנה על בסיס KHTML ו-KJS. אני שולח לכם את האי-מייל הזה כדי להודות לכם על זה שיצרתם כזה פרויקט קוד פתוח אדיר". כך נפתח המייל של דון מלטון לאנשי פרויקט הקוד הפתוח KDE, בצעד יוצא דופן של הכרה תאגידית בתרומת קהילת הקוד הפתוח.

המייל, שכולו נופת צופים והערכה, מביע מייד עם תחילתו תקווה "כי נפתח בדו-שיח בינינו לטובת שני הפרויקטים שלנו", וממשיך משם להצגתו של צוות פרויקט הספארי ואת דרך החשיבה שלו בבואו לתכנן את הדפדפן שלו. "המטרה מספר אחת שלנו היתה ליצור את הדפדפן המהיר ביותר למערכת ההפעלה Mac OS X. כשבחנו את הטכנולוגיות העומדות לפנינו לפני שנה, KHTML ו-KJS בלטו מעל האחרות. לא רק שהן היו בסיס לדפדפן מצוין ומודרני (Konqueror - מערכת חיים ברשת), אלא שהן היו בנות פחות מ-140,000 שורות קוד".

משם עובר מלטון לספר איך הוא וחבריו שיפרו את שני הפרויקטים לכדי דפדפן אחד, שמלטון ואנשי אפל מצהירים עליו שהוא המהיר ביותר ברשת, ובהרבה. מלטון, שבעוד שבוע ישיב לקהילת הקוד הפתוח את קוד המקור של הדפדפן, אחרי השיפורים ותיקון עשרות באגים. לא תענוג?

"מצפה לשמוע את ההערות שלכם. נרצה גם לדבר אתכם ונשמח לארגן שיחת ועידה על חשבוננו למטרה הזו. שוב תודה לכם על ה-KHTML וה-KJS", מסיים מלטון את אחד מהמכתבים מחממי הלב ביותר בעולם העסקי חסר הנשמה של ההיי-טק הפוסט-בועתי. כן ירבו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by