ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ילד, תעמוד בשקט לסריקה! 
 
 האח הגדול עושה עיניים לילד שלך   
 
מערכת חיים ברשת

באנגליה הנאורה מתפתחת מגמה של סימון ילדי בתי הספר וזיהויים על פי טביעת אצבע וסריקת הרשתית, כדי לחסוך כסף על ספרניות וכדי להרגיל אותם להיות אזרחים ממושמעים וכנועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית ספר באנגליה עומד להנהיג שיטה חדשה לזיהוי תלמידים, סריקה של רשתית העין. החל מחודש ספטמבר הקרוב, בית הספר על שם הקדוש בדה, של הכנסייה האנגלית, עומד להשתמש בטכנולוגיה לזיהוי תלמידים המחליפים ספרים בספריה או בעת התור לארוחה במזנון בית הספר.

אד ייטס, מנהל בית הספר שבו כ-900 תלמידים, אמר לאתר ה-BBC, כי טכנולוגיית סריקת הרשתית זולה ויעילה הרבה יותר ממערכות בהן מתבקש התלמיד להעביר כרטיס זיהוי. איש עוד לא שאל את ההורים על דעתם בנושא, אך התלמידים כבר מגלים התלהבות רבה (מן הסתם רעיון השימוש בציוד סטייל ג'יימס בונד, בכל פעם שהם הולכים לאכול, נראה נפלא בעיני רוחם הצעירה).

בכתבה ב-BBC מהרהרים בהשלכות הרפואיות הכרוכות באימוץ הטכנולוגיה, במיוחד כשמדובר בעיניים של ילדים צעירים, אך מסיקים כי הסיכונים הבריאותיים הם, ככל הנראה, מינימליים.

אך כפי שמצביעים באתר הרג'יסטר, מה בנוגע לסוגיות העוסקות בפרטיות של אותם ילדים?


בית הספר לאבטחה צמודה

בשנה שעברה פרסמה קבוצה בינלאומית לשמירת זכויות הפרט "Privacy International", גינוי מנומק על תופעה חדשה הסוחפת את בתי הספר באנגליה. לקיחת טביעות האצבע של תלמידים, כחלק מפרוייקטים לצמצום עלויות, שכוונתם למכן את ספריות בתי הספר (להחליף את הספרניות במכשירים סטייל כספומט).

קבוצות להגנת זכויות האדם הזהירו כי מעשרות אלפי ילדים ברחבי אנגליה, נלקחות טביעות האצבעות, כאשר ברוב המקרים, נעשה הדבר ללא אישור או ידיעת ההורים.

מנהג זה של לקיחת טביעות האצבע, הוגדר ע"י Privacy International כמעשה "מסוכן, בלתי חוקי ומיותר", ביקורת שבהחלט ניתן לאמצה בכל הנוגע לתכנית סריקת הרשתית שמציג עתה בית הספר ע"ש הקדוש בדה.

סיימון דיוויס, בכיר בקבוצה, אמר "השימוש במערכות שכאלה, על ילדים צעירים, ייצור חוסר רגישות אצל אנשים אלו, כלפי חדירה עמוקה יותר לפרטיותם – כגון תעודות זיהוי אלקטרוניות ובדיקות DNA – בשלב מאוחר יותר בחייהם".

דיוויס הוסיף כי "בתי הספר צריכים להשקיע את זמנם ומשאביהם ביצירת תכנית וסביבת לימודים משמעותית ומרתקת יותר, מאשר לנסות ולחקות את הסרט דו"ח מיוחד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by