ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא לוקחים מפתח של Xbox בלי רשות של ביל 
 
 
מערכת חיים ברשת

קבוצה שנטלה על עצמה את האתגר לפצח את קוד ההצפנה של קונסולת ה-Xbox החליטה להתקפל, לאחר שהבינה כי מדובר באתגר מחשבי ומשפטי לא פשוט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנית לפיצוח הקוד הסודי המשמש לזיהוי משחקים רשמיים שנכתבו עבור קונסולת המשחקים של מיקרוסופט Xbox, ננטשה עקב "סוגיות משפטיות". אולם מומחי הצפנה מסרו כי סיכויי ההצלחה של התוכנית היו קלושים מראש, אלא אם כן היה נמצא קיצור דרך לבצע את הדבר.

קבוצה הנקראת "פרוייקט ניאו" (The Neo Project) העלתה לאחרונה הצעה לאחד את כוח המחשוב של כמה אלפי מחשבים במטרה לנחש את קוד המפתח הראשי. הקבוצה שיחררה תוכנה המאפשרת למשתמשי המחשב לתרום כוח מחשוב עודף לטובת המטרה.

השגת המפתח משמעותה היא שמשתמשי ה-Xbox יוכלו להריץ כל משחק על הקונסולה שלהם, או הלכה למעשה, כל תוכנה שהיא.

אולם בהודעה שפורסמה ביום שלישי באתר הקבוצה נרשם: "עקב נסיבות משפטיות, אנו לא נמשיך לארח או להשתתף באתגר ה-Xbox". לא ניתן הסבר נוסף להורדת המיזם, אך יש לשער כי הקבוצה נחשפה לאפשרויות הלא נעימות, הכרוכות בהטרדת תאגיד מיקרוסופט.


משימה בלתי אפשרית

המפתח של ה-Xbox נוצר ע"י שימוש באלגוריתם ההצפנה RSA ואורכו 2048 ביט. ברייאן גלאדמן, מומחה הצפנה בריטי, אמר לאתר ה"ניו-סיינטיסט" כי בשל אורכו של המפתח, קלושים הסיכויים לפצחו באמצעות כוח מחשוב נטו. "זו משימה חסרת טעם, אלא עם כן קיימת חולשה פנימית במערכת, בין אם מדובר בכשל יישומי או אם חלק מהמפתח דלף החוצה".

לדברי חברת RSA, מיליון מחשבי פנטיום במהירות 500 מגה הרץ, זקוקים לכמאה מיליארד שנות חישוב, על מנת לעבור על כל הפתרונות האפשריים של מפתח באורך 1640 ביט. מפתח באורך 2048 ביט יהיה ארוך הרבה יותר לפיצוח.


ארוך יותר מגילו של היקום

אנדרו הואנג, יועץ לענייני מחשב אשר פרסם ניתוח מעמיק של מערך האבטחה של ה-Xbox, בעת לימודיו ב-MIT ביוני 2002, מסכים עם הקביעה כי מדובר בסיכויי הצלחה נמוכים למדי.

"זה מאוד בלתי סביר שמישהו יצליח לנחש את קוד ה-RSA בן 2048 הביטים", הוא אמר. "אני זוכר שמדובר בפקטורים עצומים יותר מגילו של היקום, אפילו אם לוקחים בחשבון את חוק מור". (חוק המדבר על הכפלת כוח החישוב מדי פרק זמן נתון).

משחקים עבור קונסולת ה-Xbox חייבים להיות מסומנים ע"י "מפתח פרטי" המוחזק בידי מיקרוסופט, על מנת לרוץ על הקונסולות. המפתח הזה מקושר מתמטית ל"מפתח ציבורי" הנמצא בכל אחת מהקונסולות. שני המפתחות יחדיו מאשרים שהמשחק הגיע ממקור אמין ומאושר. כיוון ששני המפתחות מקושרים, ניתן באופן תיאורטי, לפצח את המפתח הפרטי בעזרת המפתח הציבורי.

בהצלחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by