ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חבילה עוברת 

חבילה עוברת

 
 
ליאור באקאלו

מיקרוסופט מציעה לכם את יישומי Live בחינם בחבילה חדשה, שמאגדת מספר שירותים במקום אחד. האם זה שווה את הזמן שלכם? בדקנו, וממש לא בטוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא ממש ברור מה רוצה מיקרוסופט מחיינו עם אוסף שירותי Live שלה, שממשיך להשתדרג ולהתרחב כאילו מאליו. גם לאחר שחרורה של מערכת ההפעלה חלונות ויסטה, מיקרוסופט לא קשרה בינה לבין אסופת השירותים באופן שבאמת ניתן לעשות בהם שימוש ממשי כלשהו. אך הם עוד שם, יושבים על המדף ומחכים שמישהו יטרח לעשות איתם משהו.

אם עד עכשיו ניתן היה להוריד את מרבית שירותי Live השונים באופן פרטני ולהשתמש בהם, עתה שיחררה החברה חבילה ביתית, המאפשרת למשתמשים להוריד בבת אחת אוסף תוכנות שהקשר ביניהן מקרי בהחלט. מעכשיו, חלק מהיישומים היותר מעניינים של Live יהיו זמינים רק באמצעות חבילה זו.
 

רשימת מכולת

"כולם במקום אחד". יופי טופי (צילום: אתר Live)
 "כולם במקום אחד". יופי טופי (צילום: אתר Live)   
בחבילה תוכלו למצוא את לקוח המייל בעל השם היצירתי Mail, שמחליף את אאוטלוק אקספרס החבוטה; את תוכנת המסנג'ר Windows Live Messenger, שירשה מזמן את MSN Messenger הוותיק; את מנהל התמונות Photo Gallery החביב; עורך הבלוגים Writer; תוכנת החיפוש השולחני של מיקרוסופט ומערכת לפיקוח על גלישת ילדים. אה, ויש גם סרגל כלים.

אריזת היישומים השונים בחבילה אחת מתמצה בעיקר באספקת קובץ התקנה בודד בשם Windows Live Installer (הורידו כאן), שמתקשר עם שרתי מיקרוסופט ומוריד את הקבצים הדרושים. אלמנטים מאחדים נוספים הם אריזת כל היישומים מחדש בממשק המדמה את תצוגת Aero מחלונות וויסטה, וציודם בסרגל אפשרויות זהה חדש. מעבר לכך, התוכנות מתקשרות עם שירותי Live המקוונים, וכן באופן רופף זו עם זו.

אז האם כדאי לכם להשקיע זמן בהתקנת החבילה כולה, או שאולי ניתן למצוא כאן כמה יישומים שבכל זאת כדאי להשתמש בהם? בואו נראה.
 

לא דואר, אלא Mail

Mail. חידושים ישנים (צילום: אתר Live)
 Mail. חידושים ישנים (צילום: אתר Live)   
חלק מהיישומים בחבילת Live החדשה של מיקרוסופט פשוט מתלבשים על יישומי ברירת מחדל במערכת הפעלה ומחליפים אותם. הדוגמה הבולטת לכך היא Mail, שיורשת את ההגדרות, היסטוריית השימוש ועוד שאר תכונות של אאוטלוק אקספרס.

מעבר לממשק יפה יותר מתוכנות העבר, דבר המאפיין את כלל יישומי Live של מיקרוסופט, Mail לא מחדש כלום בהשוואה לשירותי המייל החינמיים הקיימים ברשת. מיקרוסופט סוף סוף מצ'פרת אותנו באפשרות לשינוי מיקום חלון התצוגה המקדימה ובאפשרות להשתמש בתוכנה לקריאת ערוצי RSS. אך שם החידושים של Mail די נגמרים. ניתן לקבל תכתובות מייל ממספר חשבונות שונים והשירות יידע לזהות את הגדרות ה-POP של הספק שלכם באופן אוטומטי, אך אין בכך ממש חידוש בהשוואה לתוכנות מתחרות.

יש סרגל לחיפוש בזמן אמת, אך לא ברור מה הקשר בין התוצאות שהוא מציג לבין מה שחיפשתם. כמו כן נוספה אפשרות לפרסום הדואר שלכם במערכת הבלוגים של מיקרוסופט - Live spaces. תודה באמת.
 
 

אחלה תמונות פאנורמיות

Live Photo Gallery. נחמדה, אבל לא מספיק (צילום: אתר Live)
 Live Photo Gallery. נחמדה, אבל לא מספיק (צילום: אתר Live)   
היישום המעניין ביותר בחבילה הוא Windows Live Photo Gallery, מעין גירסה משודרגת לתוכנת ניהול המדיה Windows Photo Gallery המשולבת בחלונות ויסטה. הדבר הבולט ביותר בתוכנה הוא מהירות הטעינה המרשימה שלה, פחות משבריר שניה.

ממש כמו ב-Picasa של גוגל, גם כאן ניתן להוסיף לתמונות תגיות לאיתור מהיר, להעניק לתמונות תיאורים וכן הלאה ואף להיעזר במספר מצומצם של כלי עריכה בסיסיים. התכונה המעניינת ביותר היא האפשרות לבחור מספר תמונות נוסף שצולמו באותו מקום ולהדביקן כדי ליצור תמונה פנורמית אחת. התוכנה מתמודדת היטב עם הסוגיה ומספקת תוצאות יפות.

תכונות נוספות הן צריבת תמונות נבחרות לתקליטור, העלאת תמונות לשירות האלבומים המקוון של מיקרוסופט ב-Live Spaces והעלאת סרטונים לאתר שיתוף הסרטים MSN Soapbox.

ההשוואה ל-Picasa לא מקרית, ולמרות ש-Live Photo Gallery מעניינת, היא לא מציגה מספיק תכונות מקוריות ויתרונות לעומת תוכנת ניהול המדיה המוצלחת של גוגל.
 

"בואו נדחוף שם עוד כמה דברים, שיהיה"

 
מלבד Mail ו-Live Photo Gallery, שאר היישומים בחבילת יישומי Live לא ממש מצליחים להצדיק את תשומת הלב שלכם. בחלק מהמקרים מדובר בלא יותר מתוכנות קיימות או גירסאות מעודכנות ליישומים ישנים, שנראה כאילו מיקרוסופט פשוט דחפה אותם פנימה כדי להעניק תמונה של אריזה כוללת. OneCare Family Safety למשל, שאמור להגן על הילדים שלכם מגלישה מסוכנת לא הסכימה לעבוד עם חשבון ה-Live הקיים שלנו ודרשה כמות גדולה של פרטים אישיים כדי שנוכל להשתמש בה. קצת מוגזם עבור תוכנה שאמורה להגביל את השימוש שלנו במחשב.
 
Writer. עובד עם ישראבלוג (צילום: אתר Live)
 Writer. עובד עם ישראבלוג (צילום: אתר Live)   
Writer לעומת זאת, יאפשר לכם לפרסם פוסטים בבלוג שלכם בשיטה המכונה WYSIWYG, בה כל מה שתכתבו בתוכנה יופיע כמות שהוא בבלוג עצמו. לשם שינוי, Writer לא מגביל את המשתמש לשירותי מיקרוסופט בלבד ויודע להתמודד עם ההגדרות של שירותי בלוגים פופלריים דוגמת Blogger, LiveJournal ו-Wordpress ואפילו ישראבלוג. למרות שבתוכנה עצמה לא ניתן ליישר את הטקסט לצד ימין, נראה כי עם העברת הפוסט לבלוג עצמו הטקסט מתיישר כהלכה בהתאם להגדרות האתר המארח. החיסרון היחידי הוא שלא מדובר במוצר חדש.

תוכנת החיפוש השולחני של מיקרוסופט, Windows Desktop Search, לא מחדשת הרבה בהשוואה לתוכנות חיפוש אחרות, למרות שהיא תומכת בחיפוש תוך כדי הקלדה. למרות שמדובר בתוכנה לא רעה, אנחנו ממשיכים להמליץ דווקא על מנוע החיפוש השולחני Copernic ולא על המוצרים של האתרים הגדולים.

גם תוכנת המסרים המיידיים Windows Live Messenger נמצאת כאן ועושה עבודה טובה (פחות או יותר) בהשוואה לרשתות מסנג'ר אחרות. אבל האם באמת יש צורך בחבילת יישומים כדי להגיע אליה?

וכן, יש גם סרגל כלים. אתם באמת מצפים שנתייחס אליו?
 

שורה תחתונה

כמו כל חברה אחרת שמעניקה מגוון גדול של שירותים בתחומים שונים, גם מיקרוסופט ממשיכה לנקוט במדיניות הגן הסגור ומאפשרת לכם לתקשר בין שירותיה השונים בלבד. זה אולי הגיוני ברמה הכלכלית המיידית, אבל מנגד, היינו שמחים לו המצב היה אחר. אחרי הכל, אם כבר מאפשרים לנו להעלות את תכתובות המייל שלנו לבלוג או את אוסף המדיה שלנו לאתר שיתוף - למה להגביל אותנו לשירות אחד בלבד?

לפחות בכל הנוגע להעלאת תמונות מיקרוסופט הכריזה שתשמח לאפשר למשתמשי Photo Gallery להעלות תמונות לאתרים אחרים, דוגמת אתר שיתוף התמונות הפופלרי Flickr, אך התנתה זאת בכך שהאתרים "יסכימו להשתמש בפרוטוקולים נפוצים". נו שוין.

בשורה התחתונה, חבילת יישומי ה-Live של ענקית התוכנה ממש לא מצדיקה הורדה והתקנה של כלל היישומים. למרבה הצער, אם אתם באמת חפצים לנסות את Live Photo Gallery, Mail או כל שירות אחר, חייבים להתקין את החבילה כולה. לאחר ההתקנה ניתן לבחור מהם השירותים בהם אתם מעוניינים להתנסות, ולהסיר את האחרים, אם כי חלר ידרשו את תוכנת החיפוש של מיקרוסופט להרצתם. בנוסף, חלק מהיישומים עוד זמינים להורדה באופן עצמאי. וכן, זה כולל גם את סרגל הכלים.

להורדת Windows Live Installer והתקנת חבילת היישומים כולה

להורדת Windows Live Messenger

להורדת Windows Desktop Search
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by