ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט פותחת את הקוד שלה? 
 
 אחותי, את לא מאמינה מה קרה   
 
מערכת חיים ברשת

האמת? לא. אבל היא תרשה למתכנתים לפתח תוכנות ללינוקס שיעבדו על טכנולוגיית ה-Stream של המדיה פלייר החדש שלה. מיני מהפכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב יגור זאב עם כבש, מציון תצא תורה ועל המשחתות הישנות יטעינו תפוחי זהב. איך אנחנו יודעים? כי הסימן הראשון לאחרית הימים כבר כאן: מיקרוסופט שוקלת, או לפחות ככה היא רוצה שנאמין, לאפשר למתכנתים שעובדים על לינוקס לפתח תוכנת לקוח לטכנולוגיית ה-Windows Media Player 9 שלה שתעבוד תחת מערכת ההפעלה פתוחת הקוד. גם אם אתה סתם ציניקן, בכל זאת.

הדיווח, המגיע מסוכנות רויטרס, טוען שתוכנית הענקת הרשיונות שהחברה תשיק במקביל להשקת נגן המדיה החדש שלה וטכנולוגיית ה-Stream המשופרת המשולבת בו. וויל פוּל, סגן נשיא מיקרוסופט לפלטפורמות מדיה חדשות (אחלה תואר) אמר כי מדובר בתנאים "הגמישים ביותר שלנו עד היום".

ואיך זה שהענק האלים מרדמונד, שבשנים האחרונות עושה הכל כדי להתעלם ולהעלים את לינוקס וחברותיה פתוחות הקוד, מכיר פתאום במציאות? פול טוען שבשני המקרים, הכל פשוט עסקים: "המטרה היא לנצל הזדמנויות בתעשייה כדי להפוך את הטכנולוגיה הזו לזמינה באופן נרחב, כדי שהיא תהיה זמינה בכל מקום אפילו יותר מהיום", אמר.

לכל אנשי הקוד הפתוח שכבר מזילים ריר, תשכחו מזה. פול מבהיר כבר עכשיו שכל פיתוח שכזה יעשה על-פי התנאים של מיקרוסופט, ולא שלכם. תנאי הרשיון "מספקים את הדרכים להגן על הקניין הרוחני שלנו", הבהיר פול.

אבל לכו תדעו. על פי הערכות שנשמעו בסוף השנה שעברה, לינוקס צפויה להגדיל את חלקה בתחום השרתים ל-50 אחוז עוד השנה. Realnetworks כבר פתחה חלק מהקוד שלה לכל מי שרק רוצה ויכול להיות שבקרוב תהפוך את עצמה, בעזרת אלפי מתכנתי הקוד הפתוח, לאופציה נוחה ומהירה יותר לכל מי שרוצה להריץ מולטימדיה על שרת הלינוקס שלו. ואז מה תעשה מיקרוסופט? תסמכו עליהם, בשביל כסף הם ימכרו גם את הקוד שלהם. בחינם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by