ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם בגרמניה משתוללת הצנזורה 
 
 לא ראיתם, לא הגבתם, לא הקלדתם   
 
מערכת חיים ברשת

הולגר ווס הוא שמאלני מעצבן עם חוש הומור עוקצני (ואולי טיפה מעוות). איך זה שחוש ההומור הזה, בתוספת מעט אינטרנט, סיבכו אותו בצרות עם המשטרה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושב גרמניה עלול להישלח לכלא לשלוש שנים בשל הודעה פוגעת שפרסם בפורום באינטרנט. התביעה, שתוגש נגדו מחר בבית משפט בגרמניה, טוענת כי הודעה שפרסם באינטרנט מזלזלת באירועי ה- 11 בספטמבר, ומעודדת ביצוע מעשים פליליים, דבר הנוגד את החוק הגרמני.

הנאשם, הולגר ווס, טוען להגנתו כי ההודעה שפרסם הינה אמירה סרקסטית ואף מוסיף כי ההוכחה לכך היא שבתחתית ההודעה כתב כי אין להתייחס לנאמר בה ברצינות גדולה מדי. דובר בית המשפט אמר לעיתונות הגרמנית כי בית המשפט יחליט האם אופי ההודעה היה באמת סרקסטי, וחשוב מכך, האם זה בכלל משנה.

ההודעה המדוברת פורסמה בקיץ שעבר בלוח מודעות אינטרנטי פופולארי בגרמניה כתגובה להודעה של משתתף פורום אחר. אותו משתתף, פרסם הודעה המביעה את שביעות רצונו מהריגתם של אלפי לוחמי טאליבן בידי כוחות מקומיים בזמן נפילת המשטר האפגני ב- 2001. "יבורכו האנשים שבזמן קריטי שכזה מוכנים להסתכן ולעקור את הרוע הטאליבני מהשורש ולבער אותו מפני האדמה", כתב. מר ווס, המעיד על עצמו כאנטי-מטיריאליסט, הגיב להודעתו של המשתתף בהודעה הבאה : "יבורכו גם הרוצחים של ה- 11.9. מזל שבאותו היום צמד גברים אמיתיים מצאו את האומץ להראות לרוע האמיתי, ארה"ב, איך הדברים עובדים באמת !".

תלונה אנונימית למשטרה הובילה לתביעה יוצאת הדופן הזאת, המבוססת על החוק הגרמני האוסר תמיכה במעשים קרימינלים. פעילים בקבוצות הפועלות נגד צנזורה ולמען זכויות האזרחי הגיבו בתרעומת על עצם קיום המשפט והעלו את הנושא לסדר היום הלאומי בגרמניה. לטענתם המשפט מסכן את חופש הביטוי - וניצחון השלטונות בתביעה יגרום להפסד עצום לחופש הביטוי ולדמוקרטיה הגרמנית.

בהצהרה שפרסם באתר "הקבוצה-נגד-צנזורה" הוסיף והתעקש ווס שההודעה שפרסם באה להציג את הצביעות בהערכת דמם של האמריקנים על פני דמם של אחרים, וחלילה לא הבעת תמיכה במעשה הרצח הנתעב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by