ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Empire: Total War 

Empire: Total War

 
 
אולג זקס, גיימר

המשחק שלוקח את סדרת האסטרטגיה הוותיקה אל עבר המאה ה-18, עם קרבות ימיים מאתגרים ומנוע גרפי חדש לחלוטין. האם יעמוד בציפיות הגבוהות? סקירה מוקדמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אתם חובבי אסטרטגיה, רבים הסיכויים שההכרזה על פיתוחו של משחק Total War חדש שימחה אתכם מאוד. אחרי הרבה כותרים אשר עסקו בתקופות מוקדמות למדי בהיסטוריה האנושית, מדלגת הסדרה הישר למאה ה-18 – המאה בה המלחמה בים הפכה לחשובה לא פחות ממלחמה יבשתית. Empire: Total War יהיה המשחק הראשון בסדרה שיציג קרבות ימיים בזמן אמת, תוך שימוש בכלים, אסטרטגיות וטכנולוגיות המוכרות לנו יותר מאלו של הרומאים או האבירים.
 

מלחמות בשפע

 
Empire: Total War מתרחש בתקופה עשירה במאבקים ומלחמות, ביניהן מלחמת שבע השנים, ומלחמת הירושה הספרדית. המשחק יסתיים ככל הנראה קצת לפני מלחמות הכיבוש של נפוליון הצרפתי, שייתכן ויככב בעתיד בחבילת הרחבה שתוקדש לקורותיו.

בשל אופיין הגלובלי של המלחמות השונות במאה ה-18, אזור התרחשותם של הקרבות במשחק יהיה נרחב מהרגיל, ויתרחש על פני חלק גדול משטח כדור הארץ, החל מהודו וכלה ב'עולם החדש' - יבשת אמריקה. מעבר להרחבת השטח הגיאוגרפי של המשחק, נזכה גם לשלוט במספר מעצמות חדשות, שאותן טרם ראינו במשחקים הקודמים בסדרה.
 
 
בעוד שהתקופה החדשה והשונה בה מתרחש Empire בהחלט תגרום לכמה שינויים חזותיים בולטים, יכיל המשחק גם מספר תוספות ושינויים חשובים במשחקיות עצמה, המשמעותי בהם הוא ללא ספק הוספת הנדבך הימי לקרבות.

Empire יאפשר לכם לשלוט בכעשרים ספינות בו-זמנית, מספר הדומה לכמות היחידות היבשתיות בהן הייתם יכולים לשלוט בכותרים הקודמים בסדרה. הספינות השונות שיעמדו לרשותכם מחולקות למספר קבוצות, בהתאם לעוצמת האש שלהן, יכולתן לבצע תמרונים זריזים ומדויקים, ומהירותן. מאחר וכל ספינה עמוסה במספר נכבד של חיילים, תעמוד לרשותכם האפשרות לנגח ספינות אויב ואף לפלוש אליהן בלב ים, וככל הנראה גם האפשרות לנהל קרבות בזמן אמת על שטח סיפון האויב. החידושים הללו נשמעים כמו דבר שיהפוך את הקרבות הימיים למעניינים מאוד.
 
 

חידושים גם בקרבות היבשה

 
כמובן ש-Empire : Total War לא יזניח את קרבות היבשה, ויציג מספר שינויים ותוספות גם בזירת הלחימה הקלאסית. קודם כל, Empire ירחיב את הארסנל שלכם בכלי נשק חמים, כמו רובי מוסקט ותותחי ארטילריה. אלו יגדילו את יכולתכם לנהל קרבות מטווח ארוך ולא בהכרח פנים אל פנים מול יריביכם, אך מאחר וכלי הנשק של אותה התקופה סבלו מחוסר דיוק, יהיה עליכם לתמרן את כוחותיכם למיקומים נוחים מהם הם לירי יעיל על כוחות האויב. בנוסף, תעמוד בפניכם האפשרות לנצל מקומות מחסה, כמו קירות ומבנים, על מנת לחמוק מירי האויב ולצמצם את השפעתו.

אם תרצו לשלוט על נקודה מסוימת בהצלחה מרבית, תוכלו לבצר את אנשיכם בתוך בניין, ולאפשר להם לירות על האויב מבלי להיחשף לסכנה. Empire נותר נאמן למדי להיסטוריה, ועל כן למרות תוספת כלי הנשק החמים, יכלול המשחק גם קרבות רבים מטווח קצר, בין פרשים מהירים הרוכבים על סוסים, או באמצעות כידונים המורכבים על רובי החיילים שלכם. רק בעוד כמה מאות שנים יהפכו כלי הירי והארטילריה לכלים המרכזיים על שדה הקרב... יש עוד זמן.
 

מנוע גרפי מבטיח

 
מעבר לכל התוספות המרשימות הללו, מפתחי המשחק מבטיחים שינויים רבים שיקלו על שחקנים חדשים, בין היתר באמצעות הצגת אפשרויות חדשות לשחקן עם התקדמותו בשלבים (בניגוד למצב הנוכחי – שהוא הצפת השחקן בכל האפשרויות החל מהרגע הראשון), וגם רמות קושי סלחניות יותר.

לאלו מכם שמאסו בטיפול בחיילים סוררים ובבלגן הכללי ששורר לעיתים בעת קרב, בוודאי יעזור ה'גנרל', דמות חדשה שסביבה יתקבצו הכוחות אותם אתם מאמנים – וכך לא תצטרכו לקבוע בעצמכם את סידור היחידות בכל פעם בה אימנתם כוח חדש. בנוסף, חובבי הגרפיקה שביניכם ישמחו לשמוע ש-Empire יציג מנוע גרפי חדש לחלוטין, אשר נראה מבטיח מאוד בצילומי המסך הראשונים ששוחררו לרשת.

למרות שאין אנו יודעים בוודאות מתי Empire: Total War יגיע לחנויות, ניתן יהיה לומר בבטחה שהמשחק יכה גלים כאשר ייצא, ולו רק בשל ההיסטוריה הנכבדת של הסדרה לה הוא משתייך. צפו לעדכונים נוספים ברגע שיגיעו אל שולחן המערכת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by