ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מתניידים לסוכה 

מתניידים לסוכה

 
 
ליאור באקאלו

רק בגלל שצריך לצאת מהבית ולשבת בסוכה לא אומר שצריך לשכוח מהמחשב והאינטרנט. אספנו עבורכם רשימה של כלים חיוניים למחשב הנייד, שיעזרו לכם להרגיש בבית. המומלצות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק בגלל שבסוכות נהוג לצאת מהבית ולשבת תחת כפות התמרים, לא אומר שחייבים גם להתנתק מהמחשב והאינטרנט. לא, לא, אף חג לא ייאלץ אותנו להתנתק מהמקלדת והעכבר. אם אי אפשר לקחת את המחשב השולחני איתנו לסוכה, נאלץ להסתפק במחשב הנייד.

לרגל סוכות, לרגל שנת הלימודים החדשה ולרגל זה שממש בא לנו לכתוב על זה, החלטנו להמליץ לכם על שורת תוכנות למחשב הנייד, שיעשו את השימוש בו קל ונוח יותר. אספנו כמה תחומים במחשבים הניידים שנראו לנו ככאלו הדורשים טיפול מיוחד (שנחסך ממחשבים שולחניים) מתוכנות ייעודיות - הנה ההמלצות.
 

להתחבר לאינטרנט בחינם

WeFi. אינטרנט בחינם (מאתר החברה)
 WeFi. אינטרנט בחינם (מאתר החברה)   
כמו פיטם ואתרוג כך האינטרנט והמחשב הנייד. הדבר הראשון שנרצה לעשות בצאתנו ל"שטח" יהיה לחבר את הלפטופ שלנו לרשת האלחוטית התורנית. אבל שבשביל לעשות זאת, הצעד הראשון הוא למצוא אותה. חלונות מציעה ממשק לאיתור והתחברות לרשתות אלחוטיות, וסביר להניח שגם יצרן המחשב שלכם וספק ערכת השבבים טרחו לצייד אתכם בתוכנות דומות למציאת חיבורי WiFi. זה לא אומר שאי אפשר למצוא דברים טובים יותר, ובחינם.

התוכנה של WeFi הישראלית לא רק תחפש עבורכם נקודות של אינטרנט חינם, היא גם תאפשר לכם לאתר נקודות חמות (HotSpots) עוד לפני צאתכם מהבית, כדי שתדעו בדיוק לאן כדאי לכם ללכת כדי לבדוק מיילים ב"שטח". WeFi משלבת משלבת חיבור לאינטרנט אלחוטי עם רשת חברתית ואפילו סוג של מסנג'ר, ומשתמשיה הרשומים מציינים את מיקום הנקודה החמה אותה איתרו במפות שניתן למצוא באתר החברה, כולל בישראל.

מעבר להתחברות לאינטרנט, תוכלו להיעזר בתוכנה גם כדי למצוא משתמשים אחרים שלה המצויים בקרבת מקום. מידע נוסף על התוכנה השימושית הזו תוכלו למצוא בכתבה הבאה.

להורדת WeFi
 

לגלוש בלי אינטרנט

Webaroo. אינטרנט בלי אינטרנט (מאתר התוכנה)
 Webaroo. אינטרנט בלי אינטרנט (מאתר התוכנה)   
למרות ש-WeFi תעזור לכם למצוא אינטרנט חינם, לא תמיד יש חיבור כזה בנמצא. בשביל רגעים מייאשים דוגמת אלה, הפוקדים כל בעל מחשב נייד, המציאו את Webaroo ו-Scrapbook. שני הכלים החינמיים האלה יאפשרו לכם להוריד את אתרי האינטרנט האהובים עליכם אל המחשב הנייד, ולגלוש בהם ללא כל צורך בחיבור אמיתי לאינטרנט.

Webaroo מאפשרת להגדיר אתרי אינטרנט קבועים שאותם אתם נוהגים לפקוד, ותוכנם יורד אל המחשב האישי בזמנים קבועים. ניתן לקבוע עד כמה עמוק בתוך האתר על התוכנה לשמור, וכן את התדירות בה עליה לסרוק את האתר עבור מידע חדש. לאחר שהאתר נשמר במחשבכם האישי תוכלו לחפש בין עמודיו ממש כאילו גלשתם באתר באופן מקוון. בין השאר, התוכנה מציעה להוריד את מאגר וויקיפדיה או חלקים ממנו, ולעדכן אותם באופן קבוע.

להורדת Webaroo

Scrapbook קלה ופשוטה בהרבה מ-Webaroo. ראשית, לא מדובר בתוכנה עצמאית, אלא בתוסף לדפדפן החופשי פיירפוקס. כך שאם אתם ממילא גולשים בקביעות בפיירפוקס, מדוע להכביד על המחשב עם תוכנה נוספת? Scrapbook תיצור עבורכם מחברת קטנה עם חוצצים בתוך הדפדפן, שם תוכלו לשמור עמודי אינטרנט שלמים, קטעי טקסט מובחרים והדגשות - שיהיו זמינים גם כאשר המחשב לא יהיה מחובר לאינטרנט. התוסף כולל מספר די גדול של אפשרויות שמירה, עריכה ותצוגה ואפילו סרגל חיפוש נוח המאפשר למצוא מלים המופיעות בקטעי הטקסט ששמרתם.

להורדת Scrapbook
 
 

מתחברים אל החברים

WiPeer. רשת של חברים (צילומסך)
 WiPeer. רשת של חברים (צילומסך)   
אוקי, את בעיית האתרים פתרנו, אבל איך מדברים עם החברים בלי חיבור לאינטרנט? במידה ויש בסוכה או בכיתה אנשים נוספים בעלי מחשבים ניידים, תוכלו להקים בינכם רשת אלחוטית אד-הוק, ללא צורך באינטרנט ממש.

WiPeer, פיתוח ישראלי נוסף, מאפשרת לבעלי כרטיס רשת אלחוטי לצ'טט, להחליף קבצים או לשחק משחקים, במידה והם נמצאים בטווח של כמה עשרות מטרים זה מזה (טווח הקליטה הרגיל של רשתות אלחוטיות).

בשלב זה ניתן להשתמש בתוכנה לביצוע שיחת מסרים טקסטואלית ולשימוש במספר המצומצם של המשחקים הכלולים בתוכנה, אך אם אינכם יודעים כיצד להגדיר בעצמכם רשת אלחוטית, גם זה משהו. אפשרות טובה נוספת היא העברת קבצים בין משתמשי התוכנה המחוברים לאותה רשת, במהירות גבוהה המנצלת את מלוא הפוטנציאל של כרטיס הרשת.

להורדת WiPeer
 

גולשים הביתה

 
לאנשים רבים יש יותר ממחשב אחד בבית, והמחשב הנייד משמש מעין גיבוי או מחשב ייעודי - אך לא היחידי. משיקולי מחיר, מקום או כל תירוץ אחר, המחשב השולחני הביתי עשוי להמשיך להוות את תחנת העבודה העיקרית שלכם, ובמקרה זה ודאי תרצו לתקשר איתו בקלות ובנוחות.
 
LogMeIn. גישה מרחוק (צילומסך)
 LogMeIn. גישה מרחוק (צילומסך)   
לא מעט תוכנות ושירותים מציעים אפשרויות גישה מרחוק בין מספר מחשבים, כשרובם מציעים כלי בסיסי חינמי ושירותים מתוחכמים יותר תמורת תשלום נוסף. גם LogMeIn עובדת על פי אותו היגיון, כשגירסת החינם שלה תאפשר לכם גישה למחשב בודד עליו הותקנה התוכנה, באמצעות דפדפן ממחשב מרוחק. ניתן להפעיל את הקבצים במחשב המרוחק, להריץ יישומים ולשלוח קבצים חיוניים באמצעות המייל, והכל באמצעות ממשק אינטואיטיבי ונוח.

לאחר רישום חינמי באתר של LogMeIn יש להתקין את התוכנה על המחשב אליו תרצו להתחבר מרחוק, כלומר אל המחשב השולחני הביתי. לאחר מכן, תוכלו לגלוש לאתר של LogMeIn ממחשבכם הנייד, ולאחר התקנת תוסף קטן לדפדפן (אקספלורר או פיירפוקס), תזכו לגישה לקבצים בבית.

להורדת LogMeIn

למרות הנוחות הרבה ש-LogMeIn מציעה, אם כל מה שאתם רוצים מהמחשב בבית זה לשמוע את השירים האהובים עליכם, יכול להיות שדווקא Orb תתאים לכם יותר. שיטת העבודה של Orb דומה מאוד לזו של LogMeIn: גם כאן יש צורך ביצירת חשבון משתמש חינמי, וגם כאן יש להתקין את התוכנה על המחשב המרוחק בבית, ולהשאירו פועל ומחובר לאינטרנט. אבל במקום להציע לכם גישה בלתי אמצעית לקבצים עצמם, Orb פשוט תאפשר לכם להינות מקבצי המוזיקה והווידאו שלכם ב-Streaming Image.

השירים, הסרטים ואפילו התמונות מהמחשב הביתי יהיו זמינים להאזנה וצפייה מכל מקום, ולא משנה כמה רזה הכונן הקשיח של המחשב הנייד שלכם. בצורה זו גם מחשב קטן במיוחד יכול להפוך למרכז מדיה ש"מכיל" אלפי שעות מוזיקה וקולנוע.

להורדת Orb
 

סוחטים עוד כמה דקות

החיסרון העיקרי של מחשבים ניידים הוא הזמן הקצר שהם מחזיקים מעמד בלי חיבור לחשמל. לא משנה כמה חזק או יפה המחשב שלכם, בסופו של דבר מלאי הכוח בסוללה שלו יאזל. הקץ הוא בלתי נמנע, והדבר היחידי שנותר לנו לעשות הוא לנסות לדחות אותו במעט.
 
NHC. מה קורה עם החומרה? (מאתר התוכנה)
 NHC. מה קורה עם החומרה? (מאתר התוכנה)   
Notebook Hardware Control (או בקיצור NHC) תעניק לכם גישה בלתי אמצעית למידע אודות פעילות החומרה במחשב הנייד, ותאפשר לכם להאריך במעט את חיי הסוללה באמצעות השפעה על הטפמרטורה במחשב וגורמים נוספים. חלק מהמידע ש-NHC תציג בפניכם עשוי להיות מעט מבלבל בשל העומס בפרטים, אך לאחר נבירה קלה ומשחק באפשרויות הכונן הקשיח והמעבד הכלולים בה תוכלו להעניק למחשב שלכם כמה דקות פעולה נוספות.

להורדת Notebook Hardware Control

אם הנייד שלכם מריץ חלונות ויסטה (למה לעזאזל?) צריכת החשמל שלו גבוהה עוד יותר מאשר לו הייתם מריצים את חלונות XP למשל. חלק מהתכונות הוויזואליות המתקדמות של ויסטה, דוגמת ממשק ה-Aero וסרגל הצד, פשוט לא עושות טוב לסוללות של מחשבים ניידים המריצים אותה. Vista Battery Saver מסייעת למשתמש לקבוע האם האפשרויות שצורכות את האנרגיה הרבה ביותר יופעלו אם לאו. בנוסף, ניתן לבחור בין מספר תוכניות לניהול החשמל במחשב, להורות לתוכנה להתריע מראש לפני ביצוע שינוי בהגדרות התצוגה ועוד. לפעמים עוד כמה דקות עבודה הן כל שנדרש.

להורדת Vista Battery Saver
 

מאבטחים את התכשיט

מכשיר יקר ושימושי כמו מחשב נייד לא יכול שלא למשוך גנבים. העצה החשובה ביותר שנוכל לתת לכם במידה ואתם מוציאים את התכשיט שלכם אל מחוץ לכתלי הבית - בין אם מדובר בסוכה, באוניברסיטה או סתם בבית קפה - היא לא להוריד מהמחשב את העיניים, או לכל הפחות, לבקש ממישהו אמין להשגיח עליו. מעבר לכך, יש כמה וכמה כלים קטנים שיאפשרו לכם לשמור את המחשב קצת יותר מאובטח, ואנחנו לא מדברים על וירוסים.
 
Laptop Alarm. אזעקה נגד גנבים (צילומסך)
 Laptop Alarm. אזעקה נגד גנבים (צילומסך)   
בתור התחלה כדאי לחבר למחשב אזעקה. ממש כמו הרכב, גם המחשב שלכם יכול לצפצף בקולי קולות בכל פעם שמישהו מתעסק איתו בלי רשות. Laptop Alarm תגרום למחשב הנייד לזעוק בכל פעם שמישהו ינסה לכבות או לנתק אותו מהחשמל, או אפילו לנתק את עכבר ה-USB שלו ללא הסיסמה המתאימה. נכון, זו לא בדיוק הגנה מוחלטת, אבל זו התחלה.

להורדת Laptop Alarm

היה ונכשלתם באבטחת המחשב (נו-נו-נו), זה עדיין לא אומר שצריך לתת לכל זב חוטם ומצורע לחטט לכם בקבצים האישיים. LaptopLock תאפשר לכם לדווח על המחשב כגנוב, וכך להשמיד את כל הקבצים החשובים והרגישים לפני שהם יפלו לידי הגנב החמדן. לאחר יצירת חשבון משתמש חינמי באתר התוכנה תוכלו להגדיר תיקיות רגישות שיימחקו או יוצפנו בעת שתודיעו שמחשבכם נגנב.

להורדת LaptopLock

במקום לפרמט את המחשב מרחוק, תוכלו לבצע ניסיון אחרון לאתר אותו, בעזרת LocatePC. תוכנה קטנה זו רצה בהיחבא ברקע בכל פעם שהמחשב מודלק, ושולחת מייל סמוי הכולל את כתובת ה-IP המעודכנת של המכשיר בצירוף לפרטי רשת נוספים, העשויים לסייע לכם לזהות ולאתר את השודד. אולי.

להורדת LocatePC
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by