ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אמריקה זה לא שווייץ 

אמריקה זה לא שווייץ

 
 
רויטרס

משרד המשפטים האמריקני המליץ לקונגרס לא למהר ולאשר חוקים שישמרו על נייטרליות הרשת כדי לשמור על התחרות הבלתי קיימת בתחום אספקת שירותי האינטרנט המהיר בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 היסטורית, התשתית עליה מבוססת האינטרנט היתה תמיד ניטרלית, או לפחות מאוד קרובה לכך. היא מבוססת על העברת מידע ביחידות קטנות ומסודרות בין כל המחשבים המחוברים אליה, וכוחה האדיר הוא בעובדה שכל חבילת מידע מגיעה ליעדה במהירות ויעילות מירביות - בלי קשר לתוכנה. תיאור פשטני זה אמנם מתעלם ממספר דוגמאות בהם מצב זה לא קיים ואף לא רצוי, אבל ברוב המוחץ של המקרים הרשת לא מבחינה בין חבילת מידע אחת לחברתה, בין אם הגיעה מתוכנת שיחות VoIP, משחק מחשב מקוון או סתם אתר אינטרנט. >> לחצו לכתבה המלאה
רשות ההגבלים העסקיים במשרד המשפטים האמריקני הזהירה ביום חמישי את המחוקקים מפני אישור תקנות שישמרו על נייטרליות הרשת, וימנעו מחברות אינטרנט לגבות תשלום מספקי תוכן שונים. במסמך עם הערות שהגיש המשרד ל-FCC, טוענים אנשי הרשות כי כמה מההצעות לשמירה על נייטרליות הרשת "עלולות להרתיע ספקי אינטרנט משדרוג והרחבת רשתותיהן לצורך מתן שירותים ליותר אמריקנים".

"הרגולטורים צריכים להיזהר מפני הטלת מגבלות חוקיות, שיצמצמו את האפשרויות העומדות בפני צרכים וימנעו השקעות בתשתיות הפס הרחב", מסר תומס בארנט, ראש הרשות להגבלים עסקיים.

בעיית נייטרליות הרשת נלמדת כבר זמן מה על ידי ה-FCC ושימשה נושא לדיונים רבים בקונגרס האמריקני. כמה מהמחוקקים ניסו, אך לשווא, להעביר בשנה שעברה חוקים שישמרו על תשתית האינטרנט נייטרלית בכל הנוגע לתוכן המועבר על גביה.
 

תוכן תמורת כופר

 
הצעות החוק, אשר גובו על ידי חברות תוכן ושירותים מקוונים, כמו גוגל ו-eBay, יאסרו על ספקי אינטרנט לגבות תשלום נוסף עבור הבטחת הגישה לרשת או תמורת מתן עדיפות לתוכן מסוים. אך הרעיון זכה להתנגדות חד משמעית מצד ספקיות פס רחב כמו AT&T ו-Verizon.

כעת חוששים גופי תוכן שספקיות האינטרנט ידרשו מהם תשלום נוסף בכדי שתכניהם יגיעו אל הלקוחות או גרוע מכך, יקשו על הגולשים לקבל גישה לתוכן שלא שולם עבורו אותו "כופר".

אולם אחת הבעיות העיקריות של אי שמירה על נייטרליות של הרשת היא הגידול בעלות הקמת אתר ואספקת תוכן מקוון. כיום, שני הצדדים משלמים עבור גישה לרשת: הן הגולשים והן חברות האינטרנט. כאשר עבור אלו האחרונות, מדובר בתשלום שגובהו תלוי באופי והיקף האתר - משלמים על שם מתחם, עבור שטח אחסון, משלמים למעצבים, מפתחים ועוד ועוד. גביית תשלום נוסף מצד הספקיות (שממומנות הרי על ידי הגולשים) עלול להביא לכך שרק גופים עתירי ממון יוכלו להרשות לעצמם להקים אתרים או גרוע מכך - שרק הם יזכו לחשיפה הולמת בקרב הגולשים.

ספקי התשתית מצידם, טענו שלא יחסמו את הגישה לאתרי אינטרנט ציבוריים, אלא יציעו מעין רשת חלופית, שתפעל במהירות גבוהה יותר ותשמש למשל להורדת סרטים.

בשנה שעברה, אישר ה-FCC ל-AT&T לרכוש את המתחרה BellSouth, לאחר שזו הראשונה הבטיחה לשמור על נייטרליות הרשת שלה למשך שנתיים. היה זה אחד מהוויתורים שלהם הסכימה AT&T, על מנת להרגיע את החששות סביב הרכישה.
 

זהירות זה חשוב

בכל מקרה, ההערות של משרד המשפטים אינן נטולות הקשר, ומגיעות בעקבות דו"ח שהגישו בחודש יוני מומחי הגבלים עסקיים מוועדת הסחר הפדרלית, בו הביעו המומחים דעות דומות, והמליצו שהמחוקק "יפעל בזהירות" בכל הנוגע להצעות חוק שכאלה.

על פי משרד המשפטים, אלו שמצדדים ברגולציה על האינטרנט לא הצליחו להוכיח שמרבית הצרכנים ייפגעו באופן שדורש התערבות ממשלתית. לדבריהם, אין שום דבר יוצא דופן בהנהגת רמות שירות ותמחור שונות, והביאו לדוגמה את תוכניות השירות המגוונות שמציע שירות הדואר האמריקני.

"החבילות השונות מספקות מענה לדרישות שונות של השוק, ולמעשה, מרחיבות את האפשרויות העומדות בפני הלקוחות", מסר המשרד.
 
 
תומכי נייטרליות הרשת לא השתכנעו, ומתחו ביקורת על מסקנותיו של משרד המשפטים, באומרם כי במקרה זה, הרגולציה חיונית, זאת, מאחר שלמרבית הצרכנים כמעט ואין אפשרות בחירה בין ספקי אינטרנט מהיר (בארה"ב, כפי שמציין אום מאליק, יש דואופול - שתי חברות ששולטות בשוק האינטרנט המהיר).

"הסיבה שאנחנו תומכים בתקנות פרימיטיביות היא שלא מתקיימת תחרות ואין חופש בחירה בשוק האינטרנט המהיר. יש לוודא שחברות הכבלים והטלפוניה לא יהרסו את האינטרנט כפי שאנו מכירים אותה", מסרה ה-Open Internet Coalition, קבוצה בה חברים ארגוני צרכנות וחברות אינטרנט.

AT&T, כצפוי, דווקא משבחת את משרד המשפטים. "אנו ממשיכים לדרבן את קובעי המדיניות להתמקד בבעיה האמיתית של עידן הפס הרחב - קידום היתרונות של שירותי אינטרנט מהיר במחיר שווה לכל נפש", מסרה החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by