ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מגדל בבל סולרי 
 
 כולם ביחד: מי יבנה, יבנה בית בניו סאות` וולס?   
 
מערכת חיים ברשת

באוסטרליה מוקם בימים אלו המבנה הגבוה ביותר בעולם שאמור לשמש לייצור חשמל מאנרגיית השמש; המגדל אמור להתנשא לגובה של כקילומטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברה אוסטרלית לאספקת חשמל מתכננת לבנות את המבנה הגבוה על כדור הארץ – מגדל סולרי – אי שם במרכז המדבר האוסטרלי. הפרוייקט הנו חלק ממערכה עולמית הבאה לעודד את השימוש במקורות אנרגיה הניתנים לחידוש.

חברת "אינוויירומישן" אמרה כי המגדל, שאמור על פי התוכניות, להתנשא לגובה של כקילומטר, יהיה גבוה פי שניים מהבניין הגבוה ביותר כיום בעולם, המגדל הקנדי הלאומי בטורונטו. כך בדווח של ה-BBC.

הפרוייקט שעלותו כמיליארד דולר אוסטרלי (כ-2.7 מיליארד ₪) נתמך ע"י הממשלה האוסטרלית. בנייתו תושלם, ככל הנראה, בשנת 2006 במחוז ביורונגה המרוחק במדינת ניו-סאות' וולס.

אם יעמוד הפרוייקט בציפיות הוא יספק חשמל לכ-200,000 בתים באיזור. הפרוייקט אמור לחסוך יותר מ-700,000 טונות של גזים המגבירים את אפקט החממה, שהיו נוצרים מהחלופות המקובלות כיום, תחנות כוח המונעות ע"י פחם או נפט.

יו"ר החברה היוזמת, רוג'ר דייבי, מסר לרויטרס: "בהתחלה אנשים אמרו לי שאני סתם חולם, אין שום אפשרות שמשהו כזה גבוה יוכל להיבנות, אין שום סיכוי שזה יעבוד. עכשיו הגענו לנקודה שהשאלה היא לא אם אפשר לבנות את זה אלא מתי נבנה את זה".


האנדרטה הגדולה

המבנה המוצע יהיה ברוחב של כמגרש כדורגל ויעמוד במרכזה של כיפת זכוכית אדירה בהיקף של שבעה קילומטרים. השמש תחמם את האוויר מתחת לכיפת הזכוכית, וכשזה יעלה מעלה תיווצר תנועת עילוי גזים בתוך המגדל, שתעבור דרך 32 הטורבינות שימוקמו בו. סיבוב הטורבינות האלו יחולל חשמל 24 שעות ביממה.

המגדל הוא פרי פיתוחו של המהנדס הגרמני שאליץ ברגרמאן, אשר בנה תחנת כוח על עקרון זה, עם מגדל בגובה מאתיים מטרים, לשם הדגמה, בשנת 1982 בספרד.

הצעת הפיתוח של המגדל קיבלה את אישורן ותמיכתן של ממשלות אוסטרליה (המשטר המרכזי) וניו-סאות' וולס, אשר הגדירו את הפרוייקט כעל מיזם בעל חשיבות לאומית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by