ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בלי פאניקה! 
 
 קטן אך עקשן   
 
רויטרס

כולם מוזמנים להביט למעלה ולנופף לשלום לאסטרואיד שחוזר וממשיך לשחק משחקי חתול ועכבר עם כדור הארץ, שכפי שמבטיחים המדענים, גם הפעם לא יתנגש בנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המסלול של האסטרויד סביב כדה``א והשמש
 המסלול של האסטרויד סביב כדה``א והשמש   
אסטרואיד המשחק משחקי חתול ועכבר קוסמיים עם כדור הארץ מזה זמן רב, יגיע היום (ב') לנקודה הקרובה היותר שלו לכדה"א במאה השנים האחרונות, לפני שימשיך הלאה במסלולו לעוד 95 שנים, כך נמסר בהודעה מנאס"א.

האסטרואיד, הידוע בכינוי החיבה "2002 AA29", דומה מאוד לעכבר המתגרה בחתול, מתקרב לכדור הארץ מצד אחד ואז מהצד השני, מבלי ליצור עמו מגע (לפחות עד היום) ואז חולף לו הלאה. הסיבה לכך ששני הגופים השמימיים אינם מתנגשים נעוצה בכך ששניהם מקיפים למעשה את השמש, אם להאמין להכרזת האסטרונומים מיום חמישי.

בגודל של 60 מטרים, האסטרואיד הזעיר (הכל יחסי) יתקרב היום למרחק של 3 מיליון קילומטר מכדור הארץ. אסטרואיד זה הוא הראשון מסוגו שנמצא אי פעם העובר מסלול היקפי סביב השמש במסלול זהה לזה של כדור הארץ.
 
 
כל 95 שנה משלים האסטרואיד סיבוב ומדביק את כדה"א מאחור. האינטראקציה עם כוחות הכבידה של כדה"א והשמש דוחפות את האסטרואיד אחורה למסלול איטי יותר, וכך מתחיל המסלול לחזור על עצמו.

"אין כל אפשרות שהאסטרואיד הזה יתנגש בכדור הארץ, כיוון שהגרביטציה של כדה"א דוחה את התקדמותו המחזורית ומרחיקה אותו מאיתנו". אמר דון יומנס, ממעבדות הדחף שבפסדינה, קליפורניה, ולנו נותר לקוות שהוא יודע על מה הוא מדבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by