ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שנמכו לכם מקלדת ארגונומית 
 
 גרסת ה-USB לארוחה עירומה   
 
מערכת חיים ברשת

גם לכם זרוקה בבית מכונת כתיבה מכנית כאבן שאין לה הופכין? קחו דוגמה מאריק, שהחליט להפתיע את אשתו ובנה לה מקלדת ייחודית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פשוט וקל
 פשוט וקל   
מדי פעם אנו שומעים על עוד מישהו שהרכיב מחשב בצורה מיוחדת, או עשה מודינג למארז המחשב, סתם ככה בשביל הכיף. מה שגורם לתהייה על עודף הזמן אצל אנשים מסויימים. הנה סיפורו של אריק, אמריקאי חביב שמצא דרך כיצד להפתיע את אשתו הת'ר, הסובלת מדי פעם מבעיות וכאבים בפרק היד, והרכיב לה מקלדת מקורית במיוחד, כמתנה לחג המולד.

בעקבות שיחה שניהל הזוג, בה הזכירה רעייתו כי ההקלדה על מכונות הכתיבה המכניות הישנות הייתה לה הרבה יותר נוחה מאשר על מקלדות המחשב המודרניות, הבליח בראשו של אריק הרעיון והוא ניגש מייד לעבודה. הוא רכש מכונת כתיבה ישנה מתוצרת סמית-קורונה, ערמות של חוטים ונייר הדבקה ופינה לו מקום בו החל במלאכת הבנייה.

באתר שלו (המכיל אנקדוטות משעשעות על הבחור), בחלק הנוגע למקלדת, מתאר אריק בקיצור נמרץ איך להכין אחת כזו בבית: במקלדת רגילה כל הקלדה על מקש סוגרת מעגל על גבי לוח חשמלי קטן. הבחור מיפה את כל היציאות למקשים, ושיחזר את המערכת אל תוך מכונת הכתיבה תוך כדי שימוש באגד מדבק חשמלי. נשמע לכם פשוט, תנסו בעצמכם.
 
 
כדרך אגב, למי שתמה אי פעם מדוע המקשים על גבי המקלדת מסודרים בצורה כה בלתי אפשרית, ההסבר נעוץ בכך שבעת ייצור מכונות הכתיבה המכניות הראשונות, היה צורך להאט את מהירות ההקלדה, והמקלדות כיום הן ירושה ישירה ממכונות הכתיבה של אמצע המאה ה-19.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by