ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגולשים נגד סבא לינק 

הגולשים נגד סבא לינק

 
 
גדי ``סבא`` שמשון

סיפור קצר אחד הקים על סבא לינק מאות גולשים, וגם: איך להמשיך לא לשלם ל-ynet ומסיבה מעוצבת אחת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אשר יגורתי

אביבית חבשוש שהתפכחה, מגיבה ב-ynet
 אביבית חבשוש שהתפכחה, מגיבה ב-ynet   
הדחף היחיד המוכר למדע שחזק מיצר המין, הוא דחפו של האהבל להגיב בYnet. בשבוע שעבר פורסם סיפור קצר שלי על גבר שעוזב משפחה עבור בחורה צעירה, שנכתב במיוחד עבור מגזין הזכרים "בלייזר", באתר לאנשים שאין להם כוח לגלוש. כמו שרצינו, הטקסט גרר אחריו שובל תגובות מרתק, שפרט למלים "אין שמשונים אין פיגועים" כלל בתוכו כל מה שאפשר. אני אומר "רצינו" כי התגובות הללו יערכו ויוגשו בבלייזר הקרוב בתור "דבר העם", שזו גם הדרך לשמוע את דבר העם וגם דרך לשלם לי פעם אחת ולעשות עלי קופה פעמיים.

בין התגובות המלבבות שהיו שם למדתי הרבה דברים חדשים על עצמי, שלא נלאה אתכם בהם. רק אציין שאף פיסת מידע טריוויאלית עלי (החל מגילי, מצבי המשפחתי, קורות חיי ומקום מגורי וכלה בהרגלי המין הנלוזים שלי) שנכתבה שם אינה מדויקת, ושבחלק מהמקרים אני מצר על כך. הכנסתי שם תגובה אחת בעילום שם, וקראתי מעט תגובות (גם עוינות) שבאמת עשו לי את היום. אחת מאלו שמצאו חן בעיני הייתה של טל, בחור בן 25 (תגובה מס' 85): "אתחיל בווידוי קטן. אני רק ילד. כולה בן 25. אבל מספיק גדול להבין שלא כל מה שאומרים לי תמיד נכון. (וכן אני מצפה עכשיו למבול תגובות בסגנון אתה סתם ילד מושתן)".
 

הגולש היהודי ממציא לנו פטנטים

מי רוצה אנציקלופדיה בזול?
 מי רוצה אנציקלופדיה בזול?   
נישאר רגע ב-ynet, בטח כבר שמעתם שהאתר עומד לעבור למתכונת של תשלום עבור הגולשים מחו"ל. האתר פרסם הודעה לגולשיו מחו"ל על המעבר, ובה הבטיח, מעבר לתכנים המוכרים, גם שירות חדש של אנציקלופדיה מקוונת (שצילום מסך שלה אפשר לראות כאן). באחת התגובות לידיעה, הציע הגולש "אלף אפס" הצעת ייעול, לטובת אלו שיש להם חיבור מהיר וחברים בחו"ל ששונאים לשלם: התקינו שרת פרוקסי קטן על המחשב שלכם (התמונה מתוך הבלוג של אור מלוס אנג'לס).
 

ואל תשתה לי שם לינוקס

``התמונה להמחשה בלבד`` – האם באתר NetTravel יודעים משהו שאנחנו לא? (מתוך דואר זבל)
 ``התמונה להמחשה בלבד`` – האם באתר NetTravel יודעים משהו שאנחנו לא? (מתוך דואר זבל)   
פעם עבדתי בחברה קטנה שגם ירדן לוינסקי, מראשי אתר התרבות הדיגיטלית ''קונספציה'', עבד בו. רצינו להקים אתר אינטרנט תדמיתי לאחד הפרויקטים, וירדן, מתוקף תפקידו, כתב את האפיון. זה היה אפיון כתוב במיטב ז'רגון הבולשיט-שיווקיזם, מהסוג שרק אנשים שחולמים בלילה שכשיגדלו יהיה להם משרד פרסום מוכנים לנסות להבין אותו. כששאלתי את ירדן - נדמה לי שיש מעט מאוד ויכוח על כשרונו ומידותיו התרומיות - מה זה הדבר הזה, השיב שלמרות שגם הוא עצמו לא מבין מה הוא כתב, הרי שהמסמך מיועד לקהל היעד של מקבלי ההחלטות (אנשים שחולמים בלילה שהם וגו').

קהל היעד של אתר הקונספציה, שחגג עכשיו שלוש שנים ליסודו, נראה ככולל בעיקר חובבי עיצוב, מתכנתי פלאשי וחובבי ג'ייקוב נילסן. הנישה הזו, שהמקומות האחרים הנוגעים בתרבות דיגיטלית קצת מזניחים (למרות שלעניות דעתי, הגב' חבשוש אף היא סוג של אמירה עיצובית), מצא לעצמו מקדש מעט בקונספציה ומתעסק בעיקר בעיצוב, ופחות ביתר התחומים הדיגיטליים כמו האתיקה העיתונאית של אתרי אינטרנט, פרסום סמוי מעורב בתכנים או האם גדי שמשון בן זונה, כמו שנהוג במקומות אחרים.

בחמישי בלילה התקיים אירוע קונספציה הראשון, שהיה הצלחה. כנראה. עובדה ש"ג'ה-פאן" היה מפוצץ בקהל איכותי (אני מניח. היו שם לפחות חמישה אנשים עם משקפי שמש כהים במיוחד, עגולים לרוב), ושרוב מי שהלכו משם, עשו זאת עם טעם של עוד. היה יפה לראות איך קהילה, שלרוב מוגדרת על ידי תחרות מקצועית ושמקיימת מעט סממנים של קהילת אינטרנט מן המניין (מיעוט הכותבים המזוהים בפורום של הקונספציה, למשל), מגיעה לאירוע כזה בהמוניה. למרות אי אילו תקלות טכניות והעובדה שלא היה מקום לכולם, נראה שהאירוע הראשון רק התחיל למלא את הרעב הגדול. ירדן, אורי ושות', לטיפולכם.
 
 
 
ברשימת הדיוור המחופפת משהו דואר זבל נפל דבר. מישהו לקח את הכותרת בפשוטה, ושלח לחלק מהמכותבים דוא"ז אמיתי, פרסומות נכלוליות על שלל מוצרים שאין הם נזקקים להם, שהתחזה כהודעות מן המניין של הרשימה. הבירור עוד לא הסתיים, אבל עושה רושם שמישהו אסף כתובות של אלו ששלחו הודעות לרשימה, ושלח אליהם את האשפה שלו. הוא מאקטקום (מה שקצת מוציא מחשבון את האפשרות שמדובר בהאקר מתוחכם שפרץ לרשימה), והוא עוד יקבל את המגיע לו. או שלא.

אם כבר קמת, תביאי בירה
לא, זו לא הפרסומת לבירה שפעם קראו לה "חוצפה ישראלית", זו הכותרת של פורום "הבנים על הבנות" ב"הכלוב", אתר החדש לקהילת הסאדו-מאזו-משמעת-לכי-להירשם-במזכירות.

הנדלזלץ? הגם אתה?
לא להאמין. מיכאל הנדלזלץ מוצא, בכל זאת, דברים חיוביים באינטרנט הזה של הצעירים.

פעם אחרונה Ynet
מסוג הדברים שתמיד מחממים לב - מישהו העלה את המבזק הזה מהר מדי, לפני שעבר צנזורה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by