ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אינטרנט אהובתי 

אינטרנט אהובתי

 
 
עמיחי יעקובי

זה סוד יופיה של האינטרנט שלי – כאן אין ברווזונים מכוערים ודחויים – פה כולנו ברבורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמיד אישה. האינטרנט שלי
 תמיד אישה. האינטרנט שלי   
תנו לבן אדם להגיד משפט אחד על האינטרנט – ואני ישר מגלה לכם אם יש לו לב. תקראו לזה "מבחן עמיחי": אם הוא עונה שהאינטרנט הוא דבר מופלא ששינה את חייו, סימן שאין לו מושג ברגשות. לעומת זאת, אם הוא אומר שהאינטרנט היא… ממש לא משנה מבחינתי מה ההמשך של המשפט, העיקר שהוא הבין שהאינטרנט היא נקבה ולא זכר, אני יודע שלפני עומד איש שיודע משהו על אהבה.

האינטרנט, לפחות כמו שאני מבין, היא נשית באופן מובהק, שלא לומר אפילו- סקסית, מפתה ומתמסרת. עזבו אתכם מהדקדקנות הלשונית המיותרת של אם זאת "הרשת" או שזה ה"מדיום", האקדמיה ללשון אף פעם לא היתה הסיבה שלי לבחור לדבר כך או כך - כאן מדובר בעניינים של הבטן והלב.
 
כולנו ברבורים (וכל כך נחמדים)
 כולנו ברבורים (וכל כך נחמדים)   
הרשת הזאת, הקסומה, מזמינה ומקבלת כל אחד. לי היא רכה, נעימה, משגעת ואני לא מתבייש להגיד שאני אוהב אותה ומאוהב בה, מתגעגע אליה ושאין לי מושג מה הייתי עושה בלעדיה - לא תתפסו אותי אומר דבר כזה על גבר.

המודם הוא זכר, המוניטור זכר והעכבר זכר, אבל האינטרנט, האינטרנט שלי, היא כולה אשה, ואני מחזר אחריה יום יום ולילה אחר לילה - ובניגוד לרוב הנשים שניסיתי להתקרב אליהן בחיי, היא גם סלחנית לחולשותי ונעתרת לי בתשוקה.

האינטרנט שלי היא מראת קסמים – כל אחד יכול לראות בה את עצמו כפי שהוא מבקש: אלו שרוצים להרגיש עצמם חכמים ונבונים, יגלשו לחדרי צ'אט, לפורומים ולאתרים שמתנהלים סביב נושאים רציניים וכבדים שרק הם מבינים בהם.

מי שחשוב להם להיות נחמדים וחביבים, ימצאו פה עוד מליונים כמותם, איתם יוכלו לשתף ולחלוק חוויות ודעות נחמדות וחביבות ממש כמוהם. הם יהיו חייכנים ומסבירי פנים אחד לשני, ויגלשו לאתרים וקבוצות דיון שיקיפו אותם בחום וביטחון.

מצד שני, גם הגולשים שמבקשים להרגיש נועזים ופרועים ימצאו באינטרנט מקום טבעי ונח. מחכים להם אין סוף אתרים חתרניים, חדרי שיחה מושחזים ופורומים יצירתיים ובועטים במיוחד – כאלה שמתאימים בדיוק להם.
 
יום הולדת אינטרנט נחמדת
 יום הולדת אינטרנט נחמדת   
זה סוד יופיה של האינטרנט שלי – כאן אין ברווזונים מכוערים ודחויים - פה כולנו ברבורים, שטים לנו בקבוצות סגורות של ברבורים מרהיבים כמונו, דנים בעולם הברבורי שלנו, בדברים שמעניינים אותנו, והכל בקליק – בלי שנצטרך אפילו לצאת מהבית.

השבוע מלאו 20 שנה להולדת האינטרנט. אם אתם ממש מתעקשים להיות נודניקים מרגיזים ולהקפיד על פרטי פרטים טכנולוגיים פעוטים - אז לפני 20 שנה בדיוק החליף איזה פרוטוקול תקשורת חדש אחד, פרוטוקול תקשורת מיושן אחר - ומאותה נקודה אפשר לחבר מליוני מחשבים אחד לשני.

ככה שלאינטרנט של המחשבים יש יומולדת. אבל האינטרנט שלי אף פעם לא היתה משהו שבכלל קשור לעולם המחשבים – הרשת שאני מכיר מחברת בין בני אדם, שלא משנה אם הם מודים בזה או לא – מחפשים כאן הרבה יותר מסתם מידע או בילוי. אנחנו כאן בשביל להתרגש.
 
 
 
לפעמים אני מנסה להיזכר מה עשיתי בימים לפני שהייתי מחובר לרשת – ונדמה לי שפשוט ישבתי מול המחשב והמיקלדת, בהיתי במוניטור וחיכיתי. העברתי את הזמן עד שימציאו את ההמצאה הכי חשובה לאדם מאז גילוי האש, ההמצאה ששינתה לי את החיים מהקצה אל הקצה.

אני גולש ברשת, עובד ברשת, ורוב המחשבות, התחושות והרגשות שלי מגיעות לכאן בסופו של דבר. פה אני מתקרב, מתרגש ומנצח, או מתרחק, נעלב ומפסיד. הגולשים שאני פוגש פה, בדיוק כמוני – מחפשים מקום, קשר, אינטימיות, תמיכה, חברות ואפילו – בואו נגיד את זה בגאווה – אהבה.

אנחנו שולחים דברים מאחד לשני, מתלהבים ביחד, משתפים, מתווכחים, מתעצבים ושמחים. יוצרים, מדמיינים, משנים ונוגעים אחד בלב של השני – ואם צריך לתת כבוד לאיזה פרוטוקול שאני אפילו לא מבין מה הוא עושה – בואו נעמוד כולנו לדקה ונמחא לו בהתרגשות כפיים סוערות, כי בלעדיו לא היה לנו את האינטרנט המופלאה הזאת.

יומולדת שמח!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by