ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פשעי מלחמה 

פשעי מלחמה

 
 
 עוזי וייל

יש, בארצות הברית, אנשים שכותבים סיפורים קצרים בשביל כסף. יש כאלה אנשים. יש כזה כסף. איש כזה הוא טום פיין, והסיפור שממנו נביא קטע קטן הופיע במגזין חביב בשם 'זואיטרופ', מגזין סיפורים שעורכו הוא פרנסיס פורד קופולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשטום פיין כותב, הוא חושב על הוליווד. הסיפור שלו מתרחש בעת הפצצת חיל האוויר האמריקאי ביוגוסלביה, ויש בו פיצוצים באוויר, שחיתויות, מפקדי כנף חרמנים וטייסות לסביות, עסקות אפלות, אונס מצולם המוזמן על ידי אדמירל בכיר, ואפילו תחקיר משכנע על כמה מהצדדים היותר טכניים של מטוס האף16-.

יש מושג כזה בסרטים, Production Value. "ערך ההפקה", נקרא לזה. מה שזה אומר, זה שמי שמשלם שבעה דולר לכרטיס קולנוע, צריך לראות מספיק מרדפי מכוניות, פעלולים מיוחדים, פיצוצים וסצינות זיונים כדי להצדיק שבעה דולר. טום פיין כותב כאילו כל עמוד מתוקצב על ידי משרד ההגנה האמריקאי. אם מישהו ירצה לצלם את הסיפור הקצר שלו, הוא יצטרך תקציב של מלחמה קטנה. זה שטותי, זה מיותר - אבל אי אפשר להפסיק לקרוא. הנה מדגם זעיר (תשעים סנט - נניח - מתוך אותם שבעה דולר לכרטיס):

קפטן קלר דפקה על דלתו של האדמירל וורן, ושמעה אותו פוקד בקול רם להיכנס. וורן קם ועקף את שולחן המכתבה שלו. קלר עברה לדום והצדיעה לו. "רצית לראות אותי, המפקד?"

וורן העביר את ידו בעד לשיערו הכסוף, ואמר: "עמידת נוח, קפטן קלר."

הוא הלך לדלת ונעל אותה. הוא אמר, "מה שלום החמודה שלי?" קלר הרגישה חבטה תקיפה באחוריה. הוא הוסיף: "לא הייתי צריכה להיות פה בשש עשרה אפס אפס?"

קפטן קלר התחילה לומר משהו, אבל וורן פתח את הריצ`רץ` בסרבל הטיסה שלה. כל החלק העליון נח לרגע על מותניה, ואז בבת אחת צנח לקרסוליה. וורן ירד על ברכיו ומשך את תחתוניה למטה, בעזרת שיניו. קלר תפסה אותם בידה, ומשכה אותם חזרה. "וורן, רגע, יש לי שאלה."
 
"מה שאת רוצה," אמר וורן, מבעד לשיניים שעדיין סגרו על התחתונים שלה.

"איך אתה קורא למוות של אלזיו?"

"המוות של אלזיו."

"אלזיו לא נהגה בעגלה, בדרך לישיבת ועד הורים."

"היתה תאונה. היא איבדה מטוס. התחקיר עדיין נמשך."

"אתה תומך בדיעה שנגמר לה הדלק?"

"שטויות. היה לה מלא דלק."

"אז מה קרה?"

"חוקרים."

"הזמנת חוקר מיוחד של הצי?"

"לא," אמר אדמירל וורן ונאנח. הוא קם על רגליו. "אני חוקר."

"תאונה בסדר גודל כזה לא מצדיקה חקירה בלתי תלויה?"

אדמירל וורן נשען אחורה על שולחנו. הוא הוציא סיגר, הדליק אותו, נשף שובל של עשן ואמר: "אלזיו מתה. קרוב לוודאי שאף פעם לא נדע בוודאות מה קרה שם למעלה. בגלל שלא תהיה לנו תשובה יותר טובה, יהיה לחץ לקרוא לזה "טעות טייס", ולהאשים את האשה שהטיסה את המטוס. אלזיו היתה טייסת קרב מעולה. אני גאה שהיא שירתה על נושאת המטוסים שלי. אם לא אני אחקור את המקרה, כל אשה טייסת בתפקיד קרבי בצי האמריקאי תהיה תחת חשד של חוסר כשירות."

קפטן קלר היתה האשה הטייסת היחידה, כרגע, בתפקיד קרבי בצי האמריקאי.

אדמירל וורן מעך את הסיגר שלו. הוא תפס את קלר בכתפיה ודחף אותה באיטיות למטה, אל השולחן שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by