ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הברון מלינוקס מציע גם לך $100,000 
 
 תמונה קבוצתית של הצוות המנצח   
 
מערכת חיים ברשת

בשנה שעברה הוצע פרס של $100,000 למי שיצליח להתקין לינוקס על Xbox; התורם האלמוני נחשף ומציע פרס זהה למי שיעמוד במשימה סבוכה קצת יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האלמוני שתרם שני פרסים כספיים על סך $100,000 כל אחד, למי שיצליח לעגן את מערכת ההפעלה לינוקס על גבי קונסולת ה-Xbox של לינוקס, הוא לא אחר מיו"ר חברת לינדוס (Lindows.com), מייקל רוברטסון.

רוברטסון, אשר עומד מזה זמן מה בחזית האופוזיציה המתנגדת לשליטת מיקרוסופט בתחום מערכות ההפעלה, חשף עצמו אמש (ה') כמי שתרם בחודש יולי של השנה החולפת את הפרסים למשתתפים בפרוייקט.

הפרוייקט עצמו כלל שני חלקים. החלק הראשון היה להריץ את לינוקס על גבי ה-Xbox, פרוייקט שהושלם בהצלחה. החלק השני של הפרוייקט, שהוא היותר בעייתי מבין השניים, הוא הרצת לינוקס על הקונסולה, מבלי לערוך בה שינויי חומרה (שבבי מוד) – חלק זה עדיין לא הושלם.

"ישנו טרנד כיום לנסות לנעול את ה-PC ולהגביל את הצרכנים לגבי מה מותר להם לעשות עם המחשב שלהם", אמר רוברטסון, "אני חושב שזה חשוב מאוד לקרוא על זה תיגר".

הוא אמר כי לא קיים צורך לפרוץ לקונסולת הגיימקיוב של נינטנדו, או לפלייסטיישן 2 של סוני, כיוון שמערכות אלו אינן בנויות עם שבבים של אינטל ומרכיבים אחרים המצויים ב-PC. הוא הוסיף גם כי מותג הלינוקס של לינדוס (LindowsOS), אינו מורשה להשתתף בתחרות.

רוברטסון נמצא עתה במאבק משפטי מול חברת מיקרוסופט, אשר החליטה משום מה, שהיא יכולה להוציא סימן מסחרי על המילה האנגלית Windows. רוברטסון, כמו רבים אחרים המשתמשים במילה זו גם מחוץ לעולם המחשב, סבור אחרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by