ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סינים בחלל החיצון 
 
 
מערכת חיים ברשת

לאור הצלחת טיסת החללית "שנזו 4" השבוע, הודיעו בכירים בסין כי בעוד מספר חודשים יש בכוונתם לשגר, לראשונה בתולדות המדינה, טיסה מאויישת לחלל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למקרה שלא ידעתם. סין הודיעה כי היא מתכננת לשגר את טיסת החלל המאוישת הראשונה בתולדותיה במחצית השנה הקרובה. כך מסר בכיר בתעשיית החלל המקומית לכלי המדיה הרשמיים של המדינה. ג'ואן ג'י, מנהל משרד החלל בבייג'ינג, מסר את הדיווח לאחר שובו מאתר השילוח של חללית ה"שנזו 4" מוקדם יותר השבוע. חללית זו נמצאת עתה ביומה הרביעי במשימה שאמורה להימשך שבעה ימים.

עד כה אך ורק ארה"ב ורוסיה שלחו טיסות מאוישות לחלל. אסטרונאוטים ממדינות אחרות שהו בחלל, אולם רק דרך שיתוף פעולה עם מוסקבה או וושינגטוןן. כפי שמדווח היוסטון כרוניקל.

מוקדם יותר השבוע קרא הנשיא הסיני, ג'יאנג זמין, להמשך הפיתוח של תוכנית החלל הסינית. זמין אף עודד (בפאתוס סטליניסטי משהו) את כל המעורבים "להכפיל את מאמציהם ועבודתם ברוח החלוצית כדי להרים עוד תרומה להמשך הפיתוח (השליו) של החלל החיצון".

מילים נמלצות אלו משקפות בהחלט את התלהבות הממשלה מתוכנית החלל. הממשלה הסינית בחרה להשתמש בתוכנית זו כסמל לגאווה לאומית בדיוק בצורה בה השתמשה ארה"ב בשיגורה של החללית אפולו בעת מירוץ החלל עם ברית המועצות בשנות ה-60.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by