ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מטאפורה למסטיק 

מטאפורה למסטיק

 
 
תומר ליכטש

מה הקשר בין FaceBook, פוסטים שמוקדשים לאיכות הסביבה ומלחמות בביצת השירה הישראלית? תשאלו את ליכטש. לוֹל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משהו קורה: בחודש האחרון קיבלתי מאה הזמנות לפייסבוּק. כולם רצים להירשם לרשת החברתית של היאפים. אני לא יודע למה, אבל זה קורה. ואני לא היחיד. שאלתי. בינתיים מצאתי את החולצה הזאת. היאח לאינטרנט.
 

הסביבה

 
קמפיין בלוג אקשן דיי פירסם את הסרטון הזה שמציג את מטרת הקמפיין ושואל מה יקרה אם ביום אחד כל הבלוגים בעולם יכתבו פוסט אחד על הסביבה? הממ. אולי מה שיקרה זה שאחרי 12:00 בצהריים יתחיל לשעמם. נורא לשעמם.
 

אינטרנט רעה

מעין. איכס, הם אוהבים אינטרנט
 מעין. איכס, הם אוהבים אינטרנט   
נהוג להתייחס לעולם הספרות הישראלית בזהירות. גם בתוכו וגם מחוץ לו יודעים שהעצבים שמרכיבים את העולם הזה גבוהים. תמיד היו בו ריבים, ותמיד הוא נראה כמו ציוויליזציה על הריסותיה. בזמן האחרון משהו קורה שם. בשל סכסוכים טיפשיים יותר או פחות יצאו כמה מחברי עמותת הליקון, שהיא משהו כמו איגוד האינטרנט של השירה, וזרקו (אולי בלי לשים לב), כמה טענות חורצות לגבי "מה זה בשבילם שירה". שאלה לא מעניינת כשלעצמה, והתשובות שהם נותנים מעניינות עוד פחות, אבל מה שמעניין זה מה שהם חושבים ששירה לא צריכה להיות. במהלך ההסברים עולות כל מיני טענות לגבי מה זו לא שירה. אחד המאפיינים של משהו שבשום אופן לא יכול להיות שירה, אומרים שניים מחברי העמותה, הוא משהו "אינטרנטי".

גם באינטרנט וגם בשירה, אם אני לא טועה, נהוג להשתמש במלה אחושרמוטה. אז נראה שלכמה מהאנשים בארץ הזאת יש אחושרמוטה בעיה עם איך שהאינטרנט כתובה. ממש מפריע להם שזה בסדר.

פחחינטרנט

במסגרת חזית שפתחה עמותת הליקון נגד כל מיני כותבים עצמאיים, זרק יו"ר העמותה, אמיר אור, שלדעתו כתב העת שעורך רועי צ'יקי ארד, "מעין", מפרסם שירים שהם "כמו-אינטרנטיים". מה זה בעצם אומר, כמו אינטרנטיים? את התשובה מצאתי אצל חברו לעמותה, איתמר לוי (שמסיבה לא ברורה מציג עצמו בשם "נועם וואהל"), שאומר:
 
 

המסטיק והמטאפורה

רואים שהיא שתתה קולה. עטיפת ספרה של סיון בסקין
 רואים שהיא שתתה קולה. עטיפת ספרה של סיון בסקין   
"כל מסטיק שנדבק לנעל הופך למטאפורה". הטענה שלו אינה מופנית נגד כתב העת "מעין", אלא כנגד המשוררת סיון בסקין. אני עוצר וחושב על המשפט הזה: כל מסטיק - ברגע שהוא נדבק לנעל - הופך למטאפורה. המסטיק. למטאפורה. אם זה לא יוטיוב אז אני לא יודע מה זה יוטיוב. אתם קולטים? כל מסטיק - מסטיק, כן? שנדבק לנעל - הופה מטאפורה. ממסטיק למטאפורה. זזזזזזזזזזזזזפ - מטאפורה. מסטיק! יוטיוב.

קליפ
"דימוי מוצלח הסוס צה"ל"
(נושאי המגבעת)

המסטיק והנעל הזכירו לי את הקליפ של נושאי המגבעת לשיר "נגד כיוון הזיפים".

בּוּל

בדף הזה אפשר למצוא אותו, את וואהל, מטיח בבסקין, שהשירים שלה הם "היפר טקסט טריוויה רופף עם הערות פופ-אפ וידאו ציניות שנערכו על ידי ילד היפראקטיבי אחרי בקבוק קולה גדול". סליחה, לעזאזל. אבל אני חייב לכתוב את זה שוב, להגיד את זה שוב, להדפיס את זה, להפיץ את זה, לדבר על זה - זה מבריק. אם יש אינטרנט - ככה זה האינטרנט! אח אינטרנט אינטרנט. ההיית ילד היפראקטיבי אחרי בקבוק קולה גדול, או שמא חלמתי.

אבל בתכל'ס, מה מדהים? שכל מסטיק שנדבק לנעל - זזזזפ.

נעילה

ננעל, כרגיל, בטון קלאסי: בציטוט של וואהל עצמו, שכותב: "תעירו אותי כשזה מסתיים", ובמילותיו נהדיר: "מילא המין, מילא ההפרשות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by