ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ומי לא בא(ג)? 
 
 
מערכת חיים ברשת

מומחי תעשיית האבטחה מעולם לא היו פוריים כל כך כמו בשנה החולפת. אולם מכל אלפי פרצות האבטחה, הבאגים והוירוסים רק בודדים סיפקו את הסחורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנה שחלפה ועברה לה התבשרנו השכם וערב, מדי כמה ימים, על וירוס חדש שמאיים לבלוע את המחשב ואת העולם כולו. מומחי האבטחה שגילו ודיווחו על פרצות האבטחה השונות היו פרודוקטיבים הרבה יותר, כך מסתבר, מהאקרים זדוניים שהיו מעונינים או מסוגלים לנצל את הפרצות.

למרות אלפי החורים הניתנים לפריצה המסתתרים להם באי-מיילים, אתרים, קבצים ומערכות הפעלה, מחשביהם של רוב המשתמשים אינם חווים משהו חמור יותר מהמקבילה הממוחשבת של חיטוט באף. רק בודדות מקרב הטראומות הפוטנציאליות של שנת 2002 התבררו כמשהו שהיה לו נגיעה של ממש למחשב הביתי שלכם. על כך דווח באתר wired.

וירוס הקלז הדביק מספר מחשבים וייצר ספאם שהמשיך לשכפל עצמו ולעשות בלגן בהרבה תיבות דואר נכנס. וכמובן תולעת הלינוקס , שגרמה לכמה סיסאדמינים בכל רחבי העולם לעבוד שעות נוספות תקופה מסוימת. שאר הוירוסים ופרצות האבטחה עליהם דווח, נגוזו לאפילה כמו נפיחות קטנות, מבלי להותיר דבר אחריהן.

מומחים מסוימים מציעים כי חלק ממתקפות הקוד הזדוניות אכן קרו, אולם המשתמשים זיהו אותן בטעות כעוד קריסה בלתי צפויה (ועם זאת מאוד צפויה) של תוכנת החלונות שלהם. אולם גם מומחים אלו יהיו הראשונים שיודו בכך כי רוב הפרצות הללו אינן כאלו שניתן לחדור דרכן, וכי תעשיית אבטחת המידע מרוויחה יפה מאוד ע"י תדלוק הפחד והפאניקה של המשתמשים.

קיימים גם מומחים התוהים אם הם ועמיתיהם מקדישים הרבה יותר מדי זמן לחיפוש בקרביים של קוד התוכנה בחיפוש אחר פרצות אפשריות. רוב ההתעסקות בנושא, כך נראה, הייתה ברמה הנוגעת בעיקר לאנשי תעשיית האבטחה והרבה פחות למשתמשי הקצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by