ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אני יורד מהחוטים 
 
 לאן נעלמה בלה?   
 
מערכת חיים ברשת

לא חברים, לא מדובר בפינוקיו. אנשים רבים מגלים את חדוות הגלישה תוך כדי ישיבה בשירותים לאחר שהחליטו להתקין בביתם רשת מחשבים אלחוטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכורים רבים לאינטרנט תמיד מצרים על כל דקה מיותרת שבה הם נאלצים להפרד מהמחשב עבור זוטות כגון הפסקת פיפי או ללכת להכין אוכל. כדי להפוך את השימוש לנוח אף יותר מבחינה זו, רבים מגלים עתה את אופציית רשתות האלחוט הביתיות, המעניקות גישה לרשת מכל פינה בבית.

חלק מהפופולריות הגואה של חיבור הבית בצורה זו, היא הקלות היחסית של התקנת הרשת האלחוטית, דווח של ה-BBC. הגרסה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה חלונות XP, עובדת לא רע עם רשתות האלחוט המכונות wi-fi. חלק ממחשבי המק של אפל מגיעים כבר עם רשתות wi-fi מובנות, המתקשרות בשמחה עם אביזרים אלחוטיים אחרים (ניסיתם פעם להפעיל טוסטר דרך המק שלכם?).

הרשתות צורכות מתח נמוך מאוד ויש להן רדיוס פעולה רחב של כמה מאות מטרים, מספיק והותר לכל משפחה סבירה (ובמונחים ישראלים: בערך חצי מהשכונה תוכל לגלוש איתכם לאתרי הפורנו החביבים עליכם).


הצ'יפס לקידום הגלישה החופשית

קיים מגוון אדיר של חברות המוכרות כרטיסי אלחוט ל-PC ונקודות גישה אלחוטיות (האב אלחוטי). האבים אלחוטיים מתפקדים כנקודות תאום עבור כל המכשירים האלחוטיים בבית או במשרד, ומשתפים את כל המכשירים בגישה לרשת.

קיימת תחרות עזה בין היצרנים השונים של אביזרים אלו, מה שמבטיח מחירים די סבירים למי שמעוניין לקנות את כל החלקים הדרושים ליצירת רשת ביתית. אחת מהחברות הללו אף החלה למכור אנטנות רדיו מוכנות לשימוש, המיוצרות מקופסאות ריקות של צ'יפס, על מנת לסייע לאנשים להרחיב את טווח הפעולה של הרשת שלהם. (הנה אתר המסייע לכם לבנות אנטנה כזו בכוחות עצמכם)

התקנת הרשת האלחוטית (הקנויה) היא בד"כ פשוטה מאוד. ברוב המקרים צריך בסה"כ לחבר את המרכיבים, להתקין את תוכנת הקונפיגורציה, והופה... אתם מחוברים. אולם לנוחות הזו יש גם מספר חסרונות.


הבית פרוץ לרווחה

לרבים מאלו שהתקינו רשת אלחוטית בביתם, אין עצבים להתחיל להתעסק עם הקונפיגורציה וההגדרות הבסיסיות. במקרים רבים אנשים פשוט מוציאים את המכשירים מהקופסה, תוקעים אותם במחשב ושוכחים מקיומם.

כתוצאה מכך רבים מאנשים אלו משדרים את קיומם על גלי האתר לכל המעונין, ובאופן פוטנציאלי גם חושפים את כל המידע האישי שלהם בדיוק לאותו הקהל. ובעידן בו מונח "גניבת הזהויות" מקבל משמעות נרחבת, זה דבר די מסוכן לעשות.

אז מה אפשר לעשות? לא להתעצל ולברר איך מגנים על בסטת המידע הפרטית שלכם. רצוי מאוד גם להתקין תוכנת Firewall ולהמשיך ולעדכן את תוכנת האנטי-וירוס. רבים גם פונים לחברות דוגמת ReefEdge, המייצרת תוכנה וחומרה המיועדות כדי לפקוח עין על מה בדיוק קורה ברשתות האלחוט ולמנוע כניסת גורמים בלתי רצויים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by