ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
20 שנים על אינטרנט עברו בלינקוקים 
 
 טו-טרו-אה, יומולדת יומולדת הנה בא   
 
מערכת חיים ברשת

היום (למעשה, היום בחצות) ימלאו לאינטרנט 20 שנים. בואו שוב ניזכר ברגע הלידה ובכוכב שלו - ה-TCP/IP

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לרגע אחד כולם להיות בשקט. הדלת נפתחת, האינטרנט לא חושד בכלום. הוא בכלל חושב שהוא חזר ממסיבת סילבסטר עם החברה. הוא מדליק את האור.

מזל טוב! הפתעה, האינטרנט בן 20.

השאלה מתי האינטרנט באמת נולד. יש כאלה שאומרים שזה קרה בשנות השישים, כשרעיון הרשתות התחיל לצבור תאוצה. יש מי שמצביע על שנות השבעים בכלל, כשה-ARPANET יצאה משליטתו של הצבא והועברה לשימוש אזרחי באוניברסיטאות.

אבל באתר Wired חושבים אחרת. לדעתם נולד האינטרנט ב-1.1.1983 כשבוצע המעבר מה-NCP (Network Control protocol) המיושנת, ל-TCP/IP (Transmission Control Protocol and Internet Protocol), שפותחה בשנה שקדמה להחלפה כדי לאפשר לרשת לגדול, לצרף אליה רשתות סגורות ולרעיון רשת המחשבים למצות את הפוטנציאל שלו.

הפרוטוקולים, למי שטרם הפנים, הם הסטנדרטים המאפשרים למחשבים לדבר זה עם זה ברשת, גם אם הם עצמם עובדים בשפות שונות. ה-NCP, שהיה בשימוש עד ההחלפה, היה פרוטוקול שאפשר לחבר כמות קטנה יחסית של מחשבים, הגם ביעילות. ב-1982 היו רק 1,000 מחשבים מחוברים ל-ARPANET, והיה ברור כי בקרוב ייווצר ביקוש גדול להתחבר לרשת, וה-NCP לא יוכל לספק את הסחורה.

"היה צורך לחשוב על פתרון אלגנטי יותר", אמר לאונרד קליינרוק, האיש החתום על המאמר בראשון שדיבר על רשת. ווינס סרף ורוברט קאהן הם שמצאו את הפתרון האלגנטי הזה. "הפרוטוקול תוכנן כדי לעמוד בשינויי הזמן ולרוץ על כל מערכת תקשורת", אומר היום סרף.

המעבר היה, אליבא דרונדה האובן, מהחשובות שבהיסטוריוניות של הרשת, "חשוב ביותר. הוא היה קריטי כיוון שהוא היה הבנה שהאינטרנט תורכב מהרבה רשתות שונות. איכשהו היה צורך לנהל את מבנה התשתית של הרשת כדי להתאים למגוון של יישויות".

מוזר, במבט לאחור, לראות שסרף וקאהן נאלצו "לדחוף את זה בגרון" של לא מעט ממנהלי הרשתות, שפשוט לא הבינו למה צריך פרוטוקול אחיד. טוב שהם התעקשו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by