ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רן בן-שמעון: מה כולם רוצים מרביבו? 

רן בן-שמעון: מה כולם רוצים מרביבו?

 
 
רן בן-שמעון
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רן בן-שמעון. סכינים בגודל של סמוראים
 רן בן-שמעון. סכינים בגודל של סמוראים   
מה כולם רוצים מחיים רביבו? אני אמנם לא רביבולוג, אבל אני חי עם שני האנשים האלה - חיים ואייל - ואני בכוונה מזכיר את שניהם, כי הם השניים שהם נבחרת ישראל. הם הדור החדש של הכדורגל. מה זאת אומרת? אני זוכר נבחרות, לפני הנבחרת של שרף, שבחוץ היינו מעיפים כדורים, עומדים כולם על קו ה 16 ומתפללים לאפס-אפס. אייל וחיים, גם בנין, עם הכתפיים הקטנות שלהם, הביאו את המהפכה הגדולה של הכדורגל הישראלי.

ופתאום איזה הפסד, שאולי לא היה צריך להיות, ורביבו עושה טעות. אדם הנמצא בלחץ שחיים רביבו היה, יכול לעשות עבירה כזו וזה קורה. פתאום מושחזות סכינים בגודל של סמוראים. מה קרה? הבנאדם נתן כל כך הרבה לנבחרת ישראל, אז מה אם הוא טעה פעם אחת? אפשר להעביר עליו ביקורת, אבל אי אפשר לקטול אותו ולשכוח את כל מה שהוא עשה לטובת הכדורגל הישראלי נראה לי שבגלל זה הוא אמר שהוא פורש מהנבחרת.

מה שעשו לנו עבר את הצד המקצועי וגלש לפסים אישיים. לא חשבתי על פרישה מהנבחרת. אני בכלל לא עומד בלחץ בו חיים ניצב, אבל היו לי מחשבות רבות על מה שנעשה לו ולנו. הרגשתי שמתירים את דמנו ופוגעים לנו בחיים האישיים. ובמה בסך הכל אנחנו מתעסקים? בכדורגל.
 
בן-שמעון. סטטיסט במופע של טרומן
 בן-שמעון. סטטיסט במופע של טרומן   
חזרנו לארץ, לתוך קלחת הרפש הזו. אל ביתי זה לא הגיע, כי יש לי אישה שהאישיות שלה יוצאת מגדר הרגיל. טילפנו לכל המשפחות שלנו ובהתחלה אתה מקבל את זה הכי קשה בעולם.

אבל ככל שיש יותר כתבות, אתה יותר ויותר מתנתק. אמרתי לעצמי שאם נצטרך להתייחס לכל מה שכתוב עלינו: הגראס, הקונדומים, נערות ליווי והשתייה החריפה במלון, אנחנו נצא משוגעים. אז בשלושה-ארבעה הימים הראשונים התעסקתי עם כל מה שקשור לפרשה, ואחרי זה הפסקתי לגמרי. איש לא מדבר איתי על הפרשה, לא אמא, לא חברים, אף אחד.

אני חייב משפט אחד על שלמה שרף: אני מרגיש בשביל שלמה, כי אני יודע עד כמה האיש הזה אמוציונלי. אני יכול לומר עליו רק מילים טובות כי הוא מאמן הנבחרת בשבילי. הוא נתן לי הזדמנויות ואיתו עשיתי 40 הופעות. העצה היחידה שלי לשלמה היא: תפסיק לקחת כל כך הרבה ללב. הלב שלך יותר חשוב מכל הכדורגל הזה בעולם. הבריאות שלך יותר חשובה מכל הנבחרות שהיו אי פעם.

אתמול נפגשנו כמה שחקני נבחרת לפגישה לילית, אחרי משחק הדרבי. דיברנו על כך שמגיע לנו שמישהו יגן עלינו. ואז, באופן אבסורדי, כעבור שעתיים כל התקשורת יודעת על המפגש. ואתה לא יודע מה לעשות, לא יודע על מי לסמוך ועל מי לא, למי לספר ולמי לא. והרגשתי כמו סטטיסט בסרט `המופע של טרומן`. חמשת אלפים מצלמות מכוונות עליך ואין לאן לברוח. לאן שאתה לא הולך כולם יודעים וכולם שואלים.
 
 
 
קשה, קשה מאוד. כשאני סופסוף פותח טלוויזיה אני רואה את `רק בישראל`. הם עשו עלינו פרודיה וצחקתי מאוד. אבל אחרי הצחוק הזה, בא עצב גדול. עצב כל כך עמוק. אתה לא יכול לפתוח תחנת רדיו בלי לשמוע על הפרשה. נקודת האור היחידה היא התמיכה והעידוד הרב שאנחנו מקבלים מהעם. כזה העם שלנו: כשאתה על הקרשים, כולם רוצים לעזור.

אחת המסקנות העיקריות שלי בעקבות הפרשה, הייתה הקמת אתר פרטי, בו אוכל לכתוב ולהעביר את המסרים שלי. נראה לי פראייר גדול מי שלא יישם את פלאי הטכנולוגיה העכשווית. אין דבר יותר טוב בעולם מגישה ישירה לציבור. זו הגישה היחידה בה אתה יכול לומר את כל מה רוצה. כבר נפלתי בהרבה ראיונות. באתר אינטרנט פרטי יש שליטה על כל מה שקורה ואתה צריך לעמוד מאחורי כל מילה שאתה אומר.

אין כאן את המשפט `הדברים הוצאו מהקשרם`. אתה רואה מה כתבת, לעמוד מאחורי הדברים וללכת אתם עד הסוף. אני חושב שיותר ויותר ספורטים יאמצו את הרעיון הזה. האטרקטיביות של אתרים כאלה תלויה רק בנו: עד כמה נהיה אמיתיים, חושפניים, ועד כמה העיתונות תעשה מעקב אחרי מה שכתבנו ואולי תלמד.
מטבעי אני אופטימיסט גדול ואני יודע שענן ירחף מעל הנבחרת. אבל אני יודע דבר נוסף: משחק אחד טוב והכל יסתדר. כמו שיש לאנשים זיכרון קצר להצלחות שלנו, כך גם יפעל הזיכרון הקצר הזה לטובתנו. ככה זה, הכדורגל הישראלי הוא עולם אכזר ואנחנו הבאנו את זה לדרגת אומנות. מה יהיה? אנחנו מתעסקים רק בספורט ואני מאד מקווה שהעניינים יירגעו ויחזרו למסלולם. אם לא (צוחק), נעבור להתגורר בשווייץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by