ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Ghost Recon 

Ghost Recon

 
 
אילן גלר, גיימר

משחק הפעולה Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, להיט ענק ב-Xbox 360, הגיע למחשב האישי. השינויים שעבר הכותר בדרך לא ממש הועילו. ביקורת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאנשי Ubisoft היו דווקא כוונות טובות. הם רצו לתת לשחקני הפי.סי יותר מסתם המרה זריזה של Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 מה-Xbox 360. הם הגיעו למסקנה, ובצדק, שמשחקי הפעולה למחשב האישי נוטים לתחכום רב יותר מאלו המיועדים לקונסולות, ולכן גירסת ה-PC של GRAW2 זקוקה לשינויים מרחיקי לכת כדי שתוכל להפוך ללהיט אמיתי.

אבל, הם קצת נסחפו. בעוד שגירסת הקונסולה של GRAW2 מצליחה לשלב יפה אווירה ריאליסטית ומושכת עם משחקיות מלאת אקשן מהיר ומותח, הרי שבגירסת המחשב האישי הפך המשחק לסימולטור צבאי טרחני ומעייף. הוא אולי יגרום לכם להעריך הרבה יותר את אנשי היחידות המיוחדות של הצבא, אבל כיף והמון פיצוצים יפים אולי כדאי שתחפשו במקום אחר.
 

ויוה לה מקסיקו

 
עלילת הרקע של GRAW2 היא קשקוש פטריוטי על הפיכה צבאית במקסיקו, אשר גרמה לאי יציבות אזורית שדרבנה את צבא ארה"ב להתערב ולשלוח כוחות ללב ההתרחשות. אתם תיכנסו לעניינים כמפקדי צוות לוחמים קטן, המתמחה בפעילות חשאית ושקטה, ובהפעלת מכשור צבאי מתקדם.

ב-GRAW 2, הסתערות פרונטלית על האויב היא התאבדות. פגיעה אחת במקום הלא נכון עשויה להרוג אתכם בקלות, והיריבים שתתקלו בהם מפגינים כישורי צליפה מרשימים אפילו ברמת הקושי הקלה ביותר. לכן, כל פעולה מתחילה בתכנון מדויק של מהלכי התקיפה שלכם, ואם אפשר, עדיף לא להתקרב בכלל לאזור כשהאקשן האמיתי מתחיל.

כן כן, בניגוד להיגיון המוביל את רוב משחקי הפעולה, GRAW 2 מעודד אתכם לזרוק את האחריות על אנשים אחרים, ואז להשקיף מהצד ולראות את התכנית הגאונית שלכם עוברת לשלב הביצוע. קל מאוד לפקד על אנשי הצוות שלכם: אפשר לחלק להם פקודות בשדה הקרב דרך תפריט פשוט ונוח, או - בהקשה אחת על מקש ה-TAB - לעבור למסך פיקוד טקטי המאפשר לכם לסמן חיילים ולהדריך אותם את מי לתקוף ודרך איפה להגיע לשם, ממש כמו משחק אסטרטגיה.
 

המפקדים ראויים, החיילים - לא ממש

 
כל עוד אתם מקפידים לעבוד בדרך זו - סקירה קצרה של השטח מרחוק, תכנון טקטי מעמיק ופעולה המבוצעת על ידי חברי הצוות שלכם, סביר להניח שתצליחו לסיים את המערכה לשחקן יחיד בכמה שעות של עבודת תכנון מדוקדקת. היא איננה ארוכה או מגוונת במיוחד. דרך בדוקה להאריך את המשחק היא לוותר על ממשקי הפיקוד המתוחכמים, ולנסות לטבול בים האש בעצמכם. האתגר יעלה לרמות מטורפות, בעוד כל מערכות המשחק נלחמות נגדכם.

כמו כן, כל עוד תחלקו לאנשי הצוות שלכם הוראות מדויקות, הם יצליחו לבצע אותן יופי. אולם ברגע שתתחילו להיות מעט יותר כלליים, כמו לצעוק "אחרי!" ולהסתער, תמצאו את עצמכם לבד תוך שניות. חייליכם פשוט לא יבינו מה לעשות, והם יתרוצצו בשטח חסרי מעש, יחטפו כדורים מכל עבר, וישלחו לעבריכם קריאה נואשת לעזרה, רגע לפני הפגיעה הקטלנית שתסיים את תפקידם באותה משימה. כחברים בצוות לוחמים מיומן ומקצועי, החיילים שלכם יפתיעו אתכם בחוסר היכולת שלהם לתפקד תחת אש. הם נמצאים בהלם קרב תמידי, מסרבים לתקוף יריבים ללא הוראה מפורשת מכם, ומעדיפים לעמוד בחוסר אונים בשטח הפתוח ולבכות מרה על גורלם הכואב.
 
 
 
כאמור, קל מאוד למות ב-GRAW 2, כי המקסיקנים המסתובבים בשדה הקרב התברכו בעיני נץ והם מצליחים לפגוע בכם מקילומטרים. אם תצליחו להתקרב אליהם, תגלו שגם האינטליגנציה המלאכותית שלהם לא בדיוק מדהימה. חיילי האויב אינם מנסים לשפר עמדות או להתחמק מכם. הם שומרים, בנאמנות ראויה להערצה, על המקומות בהם הם נמצאים מתחילת המשימה, אינם מסוגלים לארגן כל סוג של מתקפה משותפת, ובעצם, חוץ מלצלוף כמו משוגעים - לא עושים כלום.

המערכה לשחקן יחיד מציעה, אם כן, אתגר סביר, אך לא מאוד מעניין, אם תחליטו (כפי שמפתחי המשחק התכוונו, כנראה) לשלוח אנשים אחרים למות במקומכם, ואתגר קשה עד בלתי אפשרי אם תחליטו להלום במקסיקנים בעצמכם. כך או כך, ברור שהקמפיין הקצר הזה אינו מהווה סיבה טובה מספיק לקנות את המשחק.
 

מצב מרובה משתתפים מוצלח

 
למרבה המזל, מצב המשחק מרובה המשתתפים מציע אתגר מגוון יותר. פרט לקרבות "כולם על כולם" סטנדרטיים (וחסרי פואנטה לחלוטין במשחק כמו זה), כולל GRAW 2 כמה סגנונות קצת יותר מקוריים, כמו Recon Vs. Assault, בו קבוצה אחת מקבלת שלוש מטרות שעליה להשמיד, בעוד הקבוצה השנייה צריכה להגן על המטרות האלה, או להרוג את כל היריבים. אפשר גם לשחק במשימות המערכה לשחקן יחיד עם עד שלושה חברים, ואז תוכלו ליהנות מאינטליגנציה מלאכותית קצת יותר מתוחכמת.

בסך הכל, GRAW 2 כולל די הרבה מפות למשחק מרובה משתתפים, ובתקווה שתמצאו עם מי לשחק, ממתינות לכם כאן לא מעט שעות של הנאה. אלמנט התכנון הטקטי נהפך בקרבות הללו ליותר מתירוץ להתחמק מאחריות, ומציע משחקיות יוצאת דופן ואלטרנטיבה לא רעה ל-Battlefield או Counterstrike, אם בא לכם לנסות משהו קצת שונה (וגם להסתפק בקהילה קטנה בהרבה).

GRAW 2 הוא אחד המשחקים הראשונים שמייעצים להצטייד בכרטיס ייעודי לחישובים פיזיקליים - AGEIA PhysX. גם אם אין לכם כרטיס כזה, ידרוש מכם המשחק להתקין את התקני המערכת (דרייברים) של AGEIA. אל תצפו בעקבות הדרישות הללו למשהו מדהים: GRAW 2 כולל מודל פיזיקאלי סטנדרטי לחלוטין, שאינו מתעלה על זה של משחקי פעולה אחרים בשוק.

בתור משחק פעולה ריאליסטי, התאכזבנו לגלות שמשגר רקטות החודר בקלות את שריונו של טנק, אינו מצליח להזיז ממקומה דלת של בקתת עץ רעועה. כרטיס פיזיקה, במידה והצטיידתם באחד, יגרום לפיצוצים להיראות טוב יותר, אך יהפוך את שדה הקרב למקום דינמי וריאליסטי יותר במפה אחת בדיוק, שנועדה אך ורק להיות הדגמה טכנית ליכולות הכרטיס.
 

המרה מיותרת

בעוד ש-GRAW 2 הוא חגיגה לעיניים בגירסת ה-Xbox 360, גירסת המחשב האישי מציגה מראות הרבה פחות מרשימים, בעיקר בשל עיצוב השלבים החדגוני. מה שכן, המשחק רץ חלק למדי על המחשב שלנו, שכבר מזמן איננו שיא הטכנולוגיה. גם פס הקול והאפקטים הקוליים אינם מרשימים, עדות להפקה שהייתה כנראה קצת פחות מושקעת מזו של גירסת הקונסולה.

לאלו מכם שאהבו את מה שראו ב-GRAW 2 על הקונסולה וציפו לאותה החוויה במחשב האישי, נכונה אכזבה. זה משחק אחר, שמכוון לקהל יעד שונה לחלוטין. המערכה לשחקן יחיד אינה מצדיקה רכישה בכל מקרה, אך חובבי ז'אנר הפעולה הטקטית עשויים להתעניין במצב המשחק מרובה המשתתפים. נכון, רוב הגיימרים שונאים המרות, אולם במקרה הזה נראה שהמרה ישירה יותר בין הפלטפורמות היתה עושה לכותר רק טוב.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by