ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בחזרה לדלוריאן 

בחזרה לדלוריאן

 
 
רן יניב הרטשטיין

התאגידים המרושעים ביותר בעולם עושים יותר למען הצרכנים שלהם מאשר משרד התקשורת בישראל, אבל לפחות הדלוריאן חוזרת לייצור סדרתי. רן יניב הרטשטיין מסכם שבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Neo 1973 הפתוח של פרוייקט מוקו. בלי רשתות פתוחות לא נראה הרבה כאלה (צילום: יח"צ)
 Neo 1973 הפתוח של פרוייקט מוקו. בלי רשתות פתוחות לא נראה הרבה כאלה (צילום: יח"צ)   
בעוד שר התקשורת אריאל אטיאס (ש"ס) מסתפק בתשלום מס שפתיים לזכויות הצרכן בדמות חוק ניידות מספרים פופוליסטי וחסר שיניים, שלא יועיל לאיש, בארה"ב, מעוז הרשע התאגידי הבינלאומי, אפילו מי שמייצגים את הקפיטליזם בשיא כיעורו מקדמים את טובת הצרכנים יותר יותר ממה שאטיאס עשה אי פעם.

גוגל, לא בדיוק המועמדת הראשונה לתואר "אבירת זכויות הפרט", תרמה בשבועות האחרונים יותר מכל גורם אחר לערעור מעמדן של חברות התקשורת בארה"ב, ובכך פעלה לשיפור מעמד הצרכנים.

במכרז על זכויות השימוש בטווח התדרים של 700MHz בארה"ב, שצפוי להתפנות עם הפסקת שידורי הטלוויזיה האנלוגיים מעל גלי האתר, משתתפות חברות התקשורת הגדולות והמבוססות בתקווה לזכות בשליטה בלעדית בחלק גדול ככל האפשר מהתדרים, ואיתם - בכל המידע שיעבור דרכם והמכשירים שיוכלו לגשת אליהם.

לפי כללי ההשתתפות המקוריים במכרז, טווח קטן מהתדרים הוקצב לגישה חופשית, אבל לגוגל זה לא נראה מספיק. לפי ההצעה שלה למועצת התקשורת של ארה"ב, היא התחייבה להשתתף במכרז עם סכום דמיוני של 4.6 מיליארד דולר (ההצעות האחרות מגיעות לכמה מאות מיליוני דולרים, ורק בשיתוף פעולה של כמה חברות ביחד), בתנאי שכללי ההשתתפות ישונו, והזוכה במכרז תחוייב לפתיחות גדולה עוד יותר.

לפגישה בה הוכרזו כללי המכרז החדשים, הגיע נציג של גוגל עם שני מכשירים סלולריים של נוקיה כדי להמחיש את החשיבות של פתיחת תדרי התקשורת. מכשיר אחד, שנמכר באירופה, כולל תמיכה ב-WiFi, ואילו במכשיר הזהה שנמכר בארה"ב - הפיצ'ר נוטרל. לפי גוגל, "מה שהציבור רוצה זה לא מה שאף חברה רוצה".

בסיכומו של דבר, כללי המכרז מהווים פשרה בין הפתיחות הפרו-צרכנית אותה ייצגה גוגל והסגירות האנטי-צרכנית אותה מייצגות חברות התקשורת המסורתיות. שתיים מתוך הדרישות של גוגל התקבלו: הדרישה ל"מכשירים פתוחים", שתשים קץ לטלפונים שנעולים לרשתות מסוימות או למגוון מוגבל של דגמים בכל רשת, והדרישה ל"יישומים פתוחים", שתאפשר לצרכנים להשתמש ברשת כל יישום שירצו, כמו VoIP. מצד שני, נדחו הדרישות ל"שירותים פתוחים" ו"רשתות פתוחות", שהיו מחייבות את הזוכות במכרז להחכיר טווחים מהתדרים במחירים מופחתים למי שירצו לספק שירותים על גביהם.

• ועוד בגוגל - בהמשך למגמת ייבוא השירותים לישראל, גם Google Apps תורגמה לעברית.
 

אפל

שמועות: צילום מסך של ממשק ה-iPod החדש (צילומסך מאתר MacRumors)
 שמועות: צילום מסך של ממשק ה-iPod החדש (צילומסך מאתר MacRumors)   
פינת השמועות השבועית: אתרי המק נמצאים בסוג של טירוף עקב הזמנות לאירוע עיתונאים שיערך בשלישי הקרוב, ה-7 באוגוסט, במשרדי אפל בקופרטינו. אחרי תקופה חלשה במיוחד מבחינת השקות של מוצרים שהם לא ה-iPhone, כמעט כל אחד מהמוצרים של אפל מועמד לעדכון משמעותי. בין היתר, מדברים על iPod מרובע, נמוך ושמן, בתור הנאנו הבא, מחשבי iMac חדשים בעיצוב נירוסטה ונגני iPod עם מסך מגע, בסגנון ה-iPhone. לפי הדיווחים, צילומי המסך של ממשק ה-iPod החדש שהודלפו כביכול לפני מספר שבועות אכן יופיעו בדגמי ה-iPod בדור השישי.

כל זה מתגמד לעומת ההתלהבות סביב כמה תמונות של מקלדת חדשה (כביכול) ל-iMac. למרות שאין שום אישור לגבי אמיתות התמונות והמקלדת הדקה והקטנה שמופיעה בהן, דיון ער התפתח סביב המשמעות של המקלדות החדשות (כביכול) וההבדלים ביניהן לבין אלו הנוכחיות, כמו התוספת של מקש ייעודי להפעלת ה-Dashboard, תוכנת הווידג'טים של OS X, והשוואה בין מקשי הפונקציות השונים של שתי המקלדות.

המקלדת הזו דקה וקטנה בהרבה מהקיימת, ומזכירה את המקלדת של מחשבי ה-MacBook, עם מקשים שטוחים ומסגרת שמקיפה כל מקש (עיצוב המזכיר את מקלדות ה-Chiclet שהיו נפוצות במחשבים ביתיים מוקדמים). רוב הסימנים מצביעים על כך שמדובר בתמונות אותנטיות, והמראה המתכתי תומך בשמועות על מחשבי iMac בעיצוב דומה.

• בינתיים, אפל הספיקה להשיק גם את עדכון הקושחה הראשון ל-iPhone, שלאכזבת המשתמשים לא מתקן את בעיות הממשק או מוסיף פיצ'רים חדשים, אלא רק סותם כמה מחורי האבטחה שהתגלו ב-iPhone מאז הושק.

• היבט נוסף שעדכוני הקושחה העתידיים של ה-iPhone צפויים להתרכז בו הוא הנסיונות הבלתי פוסקים לשימוש במכשיר מחוץ לרשת של AT&T, והפעלת יישומי צד שלישי. יישום פשוט אחד כבר הופעל בהצלחה על ה-iPhone, ובאוסטרליה אף הצליחו לחבר אותו לרשת סלולרית ולהוציא ממנו שיחות.
 

הדה-לוריאן חוזרת

ה-PS3. סוף סוף יש קונים (צילום: יח"צ)
 ה-PS3. סוף סוף יש קונים (צילום: יח"צ)   
• רק עוד הוכחה אחת לכך שמודל הפטנטים של ארה"ב גורם הרבה יותר נזק מאשר תועלת: סוני נתבעת על הפרת פטנטים במעבד ה-Cell שנמצא ב-Playstation 3, וכתב התביעה דורש איסוף והשמדה של כל הקונסולות הקיימות. סוני פיתחה את שבבי ה-Cell בשיתוף עם IBM וטושיבה, והם מתהדרים ביכולת חסרת תקדים לעיבוד מקבילי. לפי וויקיפדיה, מעבד ה-Cell Broadband Engine מכיל ליבה ראשית אחת ועוד מספר ליבות עזר שפועלות במקביל, וייחודו לעומת מעבדים מרובי ליבות אחרים הוא בחלוקה פנימית של המשימות בין הליבות השונות.

התביעה הזו אולי תעסיק קצת את עורכי הדין של סוני, אבל קשה להאמין שהיא מוטרדת ממנה יותר מדי - מאז הורדת מחירי ה-PS3, המכירות עלו ב-135%.

• התקנים הסמנטיים העצמאיים של פרוייקט MicroFormats מתחילים לצבור תאוצה. אפשר היה למצוא אותם כבר זמן מה באתרים שוליים יחסית, כמו טכנוראטי ו-Upcoming, אבל עכשיו גוגל הוסיפה MicroFormats לשירות המפות שלה, והגירסאות הבאות של שני הדפדפנים הגדולים צפויות להציע תמיכה מובנית.

• ב-InformationWeek דיברו עם משתמש לינוקס ומשתמש מק, וביקשו לשמוע למה כל אחת משתי הפלטפורמות האלה עדיפה על חלונות.
 
 
 
• מדור שבועי חדש ב-MicrosoftWatch של eWeek יעקוב אחר מדיניות פיזור הפחד, חוסר הוודאות והספקות שמאפיינת כל כך את מיקרוסופט, תחת הכותרת המתבקשת: Microsoft FUD Watch. השבוע: מיקרוסופט מלכלכת על ה-iPhone כי "הלקוחות רוצים אפשרויות בחירה" (כל עוד הם בוחרים במיקרוסופט), היא מבטיחה להציג אסטרטגיית "שירותים" מקיפה (הבטחה שהיא לא מממשת כבר שנים) וטוענת שהמכירות של ויסטה טובות יותר משל OS X (למרות שהגידול במכירת מחשבי מקינטוש היה כפול מהגידול במכירות של ענקית התוכנה). משום מה, התעלמו שם מהשטות של גייטס לגבי ההחלטה של גוגל להכנס בכל כוחה לתחום הסלולר.

• הבלוג Cinematical בדיווח שוטף מ-ComicCon 2007 - רק הגיוני, עכשיו שתעשיית הקומיקס כבר עברה באופן רשמי לקולנוע.

• אדר שלו כואבת את כאבם של עובדי מוקדי התמיכה, שתכופות סופגים בעצמם את האש על השירות הגרוע, למרות שהאשמה כולה היא בידי ספקיות האינטרנט שמעסיקות אותן.

• רוצים לנסות בעצמכם את מערכת ההפעלה של מחשבי ה-OLPC? בבלוג UneasySilence מסבירים מה צריך לעשות כדי להפעיל אותה בסביבה וירטואלית. הכל בחינם.

ואם אתם רוצים לנסות את הגירסה האחרונה של Compiz-Fusion, פרוייקט שולחן העבודה התלת מימדי שמשלב בין Compiz ו-Beryl, כאן יש מדריך גם בשביל זה.
 
הדה-לוריאן. מכונת זמן (צילום: וויקיפדיה, GFDL)
 הדה-לוריאן. מכונת זמן (צילום: וויקיפדיה, GFDL)   
• כמו פטיש שרואה את כל העולם כאילו הוא ראש של מסמר, אלטון ג'ון אומר שהרשת מזיקה למוסיקה, ומציע לנסות לסגור אותה לכמה שנים כדי לראות מה יקרה. במקרה הזה, ג'ון הוא הפטיש, וכל העולם זה אנשים שקונים את הדיסקים שלו.

• התפתחות מרתקת בקרב הפורמטים לתקליטורים בהפרדה גבוהה: גנבים פרצו לחנות וידאו ושדדו מלאי של 200 סרטי בלו-ריי בשווי 7,000 דולר, אבל השאירו את כל תקליטורי ה-HD-DVD על המדף.

• בחזרה להווה - חברה שמשחזרת דגמים ישנים של מכוניות דה-לוריאן מתכננת להחזיר את מכונית הספורט האמריקנית לייצור סדרתי, לא כולל Flux Capacitor או Mr. Fusion.

כך היה נראה שולחן העבודה שלכם אם הוא באמת היה שולחן.

• למקרה שגם לכם זה היה קצת צורם, אין באמת דבר כזה "סייבר-היפוכונדרים" - בדיוק כמו שאין באמת דבר כזה "פשעי רשת" או "טרור מקוון". במקום זאת, יש רק היפוכונדרים רגילים לגמרי (שפשוט יודעים גם להשתמש בגוגל), ועוד הרבה ניצול ציני של שמרנות ופחד מטומטם מטכנולוגיה.

השבוע ברשת ב-RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by