ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סין סוגרת את הברז של האינטרנט 
 
 שוטר סיני מוודא שאף אחד לא יגלוש למקום לא רצוי   
 
מערכת חיים ברשת

במסגרת מה שהוכרז כמבצע לשיפור תנאי הבטיחות, סגרה ממשלת סין אלפי בתי אינטרנט-קפה, וזאת על מנת להיאבק בגולשים המעונינים בזרימת מידע חופשי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סין סגרה בתקופה האחרונה למעלה מ-3,000 בתי אינטרנט-קפה, במסגרת "המבצע לבטיחות מקומות עבודה" שהממשל הסיני עורך. סוכנות הידיעות הסינית הרשמית מסרה כי גל הסגירות ננקט כאמצעי זהירות, שהחל בעקבות מותם של 25 אנשים (צעירים בעיקר) בחודש יוני, בדליקה שפרצה באינטרנט-קפה בבייג'ינג.

בדו"ח נמסר כי למעלה מ-12,000 בתי אינטרנט-קפה נוספים נסגרו אף הם, עד שיצליחו להוכיח כי הם עומדים בתנאי הבטיחות אשר עליהם הכריזה הממשלה. אולם מבקרים רבים מאשימים את הממשל הסיני כי הוא משתמש באמתלת הבטיחות כתירוץ להגברת הפיקוח הממשלתי על נושא רישוי האינטרנט-קפה ועל הנעשה בתוך מקומות אלו.


אצלנו הבטיחות במקום הראשון

השר הסיני לכלכלה וסחר, לי רונגרונג, מסר כי במהלך ששת החודשים האחרונים נערכו בדיקות בלמעלה מ-45,000 בתי אינטרנט-קפה ברחבי המדינה, כך מסרה סוכנות הידיעות "שינואה". לרבים מבין מקומות אלו אין רשיונות הפעלה ואין בהם יציאות חירום למקרה שריפה. פקידים רשמיים מתלוננים גם על כך כי במקומות אלו, נחשפים הגולשים הסינים לפורנוגרפיה ולחומרים אחרים הנחשבים למזיקים.

הדליקה שאירעה בלנג'יסו, רובע האוניברסיטאות של בייג'ינג, הייתה הדליקה החמורה ביותר שאירעה בעיר מזה 50 שנה. רבים מקרב הקורבנות לא יכלו להימלט, כיוון שהדלתות היו נעולות ורוב החלונות היו חסומים ע"י פלטות מתכת. שני נערים צעירים נשפטו למאסר עולם בחודש אוגוסט, לאחר שהורשעו בהצתת בית הקפה בזדון, לאחר שלא הותרה כניסתם למקום.


שימוש מוגבל

למרות שהפשיטה על בתי האינטרנט-קפה נועדה לשפר כביכול את תנאי הבטיחות השוררים בהם, שירות ה-BBC מוסר כי סין נחושה בדעתה בעיקר לפשוט על השימוש באינטרנט, ובעיקר על צ'טים שבאים ניתן דרור לביטויים הסותרים את האינטרסים ואת דעות הממשל הסיני.

תחת חוק חדש שהוצג בחודש נובמבר האחרון, ילדים מתחת לגיל 16 אינם מורשים עוד להיכנס לבתי האינטרנט-קפה, המנהלים מחויבים לשמור רשימות של כל מי שמשתמש בשירותיהם, וחל איסור חמור לנעול את דלתות וחלונות בתי העסק. כמו כן חל איסור חמור על פרסום וחשיפה של הימורים, מין ואלימות על גבי האינטרנט.

ממשלת סין כבר הטילה במהלך התקופה האחרונה מגבלות על השימוש ברשת האינטרנט במדינה, כפי שמראה דו"ח אמריקאי שקובע כי לפחות אחד מכל עשרה אתרים נחסם באופן מכוון לצפיית הגולשים הסינים. יש לציין כי חסימת האתרים נעשית בסיוען של חברות מחשבים מערביות, שתמיד ששות לסייע בתשלום למשטרים רודניים.

למרות כל המגבלות ואולי אף בגללן, השימוש באינטרנט הולך ונעשה יותר פופולרי, עם למעלה מ-45 מיליון משתמשים במחצית שנת 2002, לעומת אך ורק חצי מיליון גולשים בחודש אוקטובר 1997. אולם עתה, ככל שמחיר המחשבים צונח, רבים מהסינים מגיעים לאינטרנט-קפה בעיקר כדי לשחק משחקי רשת ונוטשים את הגלישה לאתרי תוכן. כנראה שהצנזורה משתלמת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by