ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולנו רקמה אנושית אחת דביקה 
 
 רוצים להיות חברים שלי?   
 
גדי ``סבא`` שמשון

בכל פעם שאתה שוכב עם החברה שלך, אתה עושה את זה עם סבא לינק. או שלא? הסבא לא מסכם את השנה, וטוב שכך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סבא כבר סיכם את השנה העברית, וכולם, כולל כמובן נענע, כבר סיכמו את השנה הלועזית באינטרנט, ככה שהוא קיבל פטור. ולחדשות בהרחבה:

קהילות, בטח שמעתם את המושג הזה איפה שהוא. למרות שהיום כבר לא פותחים פורום בכל אתר למכירת גוגואים וקוראים לזה "הקהילה שלנו", למזלנו, זה עדיין לא אומר שהביטוי לא מורד לזנות לעתים מזומנות. החיים ברשת לגולש מעורב מאופיינים בריבוד של קהילות. ישנם החברים בתוכנות המסרים המיידיים, הפורומים שאותו גולש מסתובב בהם, החברים מהקיוביקל ליד. לעתים יש חפיפה בין הקהילות השונות שסביבך, ולעתים הן מנותקות לחלוטין – כמו בחיים.

השבוע נשלחה אלי בקשת הצטרפות לתוכנת הקשרים הקהילתית "Huminity", מטעם אחד מוותיקי ה"ואדי ליסט", הזכור לטוב מימי הבועה. זה לא שאנחנו אוכלים מאותו מסטינג באיסיקיו, אבל הוא ברשימת הדיוור "דואר זבל", אז אני מניח שכאשר תוכנת "קשרים של קשרים" כזו מבקשת ממנו כמה קונטקטים חדשים כדי להיות מופעלת, הוא זורק פנימה כמה אנשים שלא אכפת לו להטריד.

"יומיניטי" מתבססת על אותו עיקרון ידוע ששימש גם למשחק קווין בייקון: אם בין כל אדם לאדם על פני כדור הארץ מפרידות לא יותר משש דרגות, למה שלא ניתן לאנשים את האפשרות הטכנולוגית להתחלק ולהרחיב את מעגל החברים שלהם? התוכנה מבוססת על ההנחה שכל אחד ממשתתפיה מכניס לתוכה את פרטי הקשרים האישיים שלו, ואפשר לנווט בממשק נעים לעין בין האנשים הקשורים אליך, או לחברים שלך, או לחברים של החברים שלך.

איכשהו, זה לא ממש עובד. זה לא עבד באתר "שש דרגות" הוותיק (שנסגר כבר), וזה לא עובד גם ככה, "או נטורל" באינטרנט, בלי תוכנות מורכבות ומיוחדות. מישהו מכם (מאלו שעברו את גיל ההערצה לבריטני) העביר פעם את רשימת הקונטקטים שלו מהאיסיקיו סתם כך למישהו אחר? התוכנה מניחה שאלו שמשתמשים בה גם יפעילו אותה כל הזמן, וכולנו נהיה רקמה אנושית מופרכת אחת. כמישהו שמעריך מאוד מקצועית את אתר "חבר'ה", שהצליח להוכיח לו שוב למה באמת לא נשמר העל קשר עם כל אחד שנתקע איתי באותה פלוגה לפני שנים, אני כנראה ציני מדי ל"יומניטי" ודומותיה. אין לי שום כוונות להזין לסרבר המרכזי את כל רשימת הקשרים שלי, ולצפות שמישהו מאותם קונטקטים גם יעריך את זה. אני אחכה עד שתהיה לי הזדמנות למכור אותם למיקרוסופט.


תולעת יעקב
זוכרים את הלמו? כן, אותו ברנש שתמיד אפשר לסמוך עליו שיספק אייטמים לדו"ח אמין, לקונספציה, לגל מור וגם כמה לפורום של רוטר (האם הלמו הוא התוכן באינטרנט הישראלי?). הסכסוכון האחרון שלו הוא עם פורום עיצוב גרפי, סליחה, "תקשורת חזותית", בתפוז. הם דחו יצירה שלו לפרויקט "התולעת", והלמו, כהרגלו, לא נשאר חייב.

כל כך 98', כאילו דה?
"עניין מרכזי", אתר החדשות הקאלטי של רמי יצהר, פנה בתלונה למשטרה על עשרות התקפות של האקרים על השרת של האתר. כמו שמסופר בידיעה, המרכאות במקור: "כבר נמצא קצה חוט".

מה נעשה בסילבסטר
אתר "בננות" עושה מסיבת סילבסטר ביום שלישי בערב ב"לורנס", יפו העתיקה. יהיו כוסיות. אתר קונספציה מארגן ערב קונספטואלי (תביאו רזומה) ביום חמישי. יהיו גיקים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by