ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצצה היסטורית – ללא חשש פיראטיות 
 
 
מערכת חיים ברשת

יש דרכים נוספות להרוויח על חשבון הגולשים. חברת יומני החדשות העתיקים של בריטניה, העלתה לרשת קבצי וידאו שחוסכים מהגולש את החוויה העבריינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במה שמצטייר כדרך נוספת להתנהגות תאגידית (הגיונית לשם שינוי), העלתה חברת החדשות הבריטית British Pathe, לרשת האינטרנט את יומני החדשות הישנים שלה, ללא הגנות מפני העתקות בלתי מורשות, אלא הסתפקה בהצגת הלוגו שלה על גבי קובצי המדיה הדיגיטליים. צעד זה מהווה זווית ראייה נוספת בנושא של ניהול זכויות היוצרים הדיגיטליות.

החברה הבריטית החליטה להעביר למעלה מ-3,500 שעות של יומני החדשות הישנים שלה לאפסון על גבי הרשת, על מנת לחסוך משאבים על אחסון הסרטים הפיזיים, כפי שמדווח אתר Wired. חברה זו הפיקה יומני חדשות עד שנת 1970 ויומנים אלו מוגנים תחת חוק זכויות היוצרים הבריטי, הקובע כי הזכויות על יצירה עומדות ותקפות עד 70 שנה לאחר שהתורם האחרון ליצירה נפטר.

החברה, שלזכותה עומדת הזכות להחליט כמה ואיך לגבות כסף מהצופים על קבצי הוידאו, החליטה לאפשר לגולשים המעונינים בכך, להוריד בחינם סרטים ברזולוציה נמוכה כאשר הלוגו שלה מוטבע בהם. לקוחות שיחליטו לשלם, יכולים לרכוש עותקים ברזולוציה גבוהה, יכולים לרכוש רשיונות הצגה שנתיים בסכומים של כ-£50.

אז נכון, רוב הסיכויים שבני הנוער לאו דווקא ימהרו להחליף את קבצי הווידאו הלא חוקיים של בריטני ושאקירה בקובץ וידאו חוקי המציג את הלוויתו הרשמית של המלך ג'ורג' משנת 1952. אולם מדובר בצעד חשוב, שאם יאומץ ע"י חברות נוספות, עשוי לקרוץ כאלטרנטיבה חשובה למדיניות הקיימת אצל תאגידי המדיה כיום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by