ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מכת זיופים של רכיבי מחשב בארץ 
 
 אמרתי לכם שזה לא אני   
 
מערכת חיים ברשת

"גלובס": עד 60% מהמחשבים הנמכרים בארץ אינם מכילים את הרכיבים שהובטחו ללקוח. גורם בתעשייה: "כאילו כולם נהיו דבילים. העם בא ואומר 'בואו, תרמו אותי"'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתון "גלובס" מפרסם היום תחקיר לפיו 35%-60% מהמחשבים הנמכרים בישראלי אינם מכילים את הרכיבים שהובטחו לצרכן. במקומם מכניסים המוכרים רכיבים מזויפים, משופצים או נחותים יותר.

על פי התחקיר, במקרים רבים נמכרים מעבדים במהירות נמוכה כמעבדים בעלי מהירות גבוהה יותר, ה"מורצים" (Overclocking) כך שיתפקדו במהירות הגבוהה, בניגוד להוראות היצרנים ותוך קיצור חייו של המעבד. לעיתים נמכר ציוד משופץ שאין עליו אחריות יצרן כציוד חדש. כמו כן נוהגים מוכרים רבים להרכיב כרטיסי מסך וכרטיסי זיכרון מזויפים.

שמה של ישראל כמעצמת מכירות מזויפות כבר יצא למרחקים, ויצרנים באסיה כבר מבררים מראש עם המפיצים המקומיים אם ברצונם לייבא ספקי כוח בהספק של 300 וואט, או שמא הוא מעדיפים ספקי כוח עם מדבקה "300 וואט".

הגופים בענף הממלאים אחר הוראות החוק וההגינות, מצוטטים בתחקיר כמי שמביטים ב"קטסטרופה" מתהווה, וטוענים לאוזלת היד של הרשויות. גם ציבור הצרכנים לא יוצא נקי, ובצדק גמור. אחד מגורמים בתעשייה מאשים את הלקוחות בעצימת עין. "כאילו כל העם הזה השתגע. כאילו כולם נהיו דבילים. כאילו העם בא ואומר 'בואו, תרמו אותי'". לטענת חלק מהמרואיינים בכתבה, נוהגים מוכרים חובבנים להאשים את מערכות ההפעלה (בדר"כ ווינדוס) בתקלות הנובעות מרכיבים לא תואמים ופסולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by