ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
iPod במיטה 

iPod במיטה

 
 
רן יניב הרטשטיין

מערכת הרמקולים לנגנים Logitech AudioStation היא מוצר עתיר פיצ'רים, שמאפשרת לשדרג את חוויית ההאזנה, אבל כרגיל - יש לזה מחיר. סקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-AudioStation של Logitech ללא כיסויי הרמקולים (צילום: רן יניב הרטשטיין)
 ה-AudioStation של Logitech ללא כיסויי הרמקולים (צילום: רן יניב הרטשטיין)   
ה-AudioStation של Logitech היא מערכת רמקולים עם מעמד ל-iPod ורדיו. היא עשירה בפיצ'רים ונשמעת מעולה, אבל היא גם מאוד יקרה בהשוואה למערכות רמקולים שלא כולללות תחנה עגינה לנגן של אפל. אפשר גם להאזין בה לרדיו AM/FM, או לחבר התקנים חיצוניים לחיבור Auxiliary רגיל. המחיר שלה דומה למחיריהם המופקעים של מערכות רמקולים אחרות, אך היא נשמעת טוב יותר מרובן ומציעה רשימת תכונות מקיפה יותר. אם אתם מוכנים לשלם את המחיר הגבוה, ה-AudioStation יכולה להיות תחליף מצוין למערכת סטריאו קומפקטית למטבח, חדר שינה או משרד, אבל היא אינה ניידת.

יתרונות: נשמעת מעולה, נראית טוב. שלט גדול ונוח ומסך גדול וקריא. רדיו. חיבור Auxiliary ויציאת וידאו.

חסרונות: יקרה. שליטה מוגבלת ב-iPod. כפתורי מגע לא נוחים לשימוש. ספק כוח ענקי. לא ניידת.

מחיר נמוך בעת פרסום הכתבה: 1,750 ש"ח

ציון: 7.5

עמוד המוצר באתר היצרן
 

עיצוב ותפעול

מתאם החשמל הענקי של ה-AudioStation (צילום: רן יניב הרטשטיין)
 מתאם החשמל הענקי של ה-AudioStation (צילום: רן יניב הרטשטיין)   
ה-AudioStation של Logitech גדולה וכבדה מאוד, והיא אחת הגדולות מבין מערכות הרמקולים ל-iPod. רוחבה כ-40 ס"מ, גובהה כ-18 ס"מ ועומקה כ-10 ס"מ. היא שוקלת כחמישה ק"ג. טביעת הרגל שלה דומה לזו של מקלדת ממוצעת, וגובהה הוא כשל שני נגני iPod מהדור החמישי שעומדים זה על זה. היא שוקלת מעט יותר ממסך LCD ממוצע בגודל 19 אינץ'. מימדיה יתאימו כמעט לכל מדף, אבל היא גדולה מדי בשביל שולחן מחשב.

העיצוב תכליתי אך נאה. כיסויי הרמקולים הגדולים שולטים בחזית ה-AudioStation, וביניהם לוח בקרה עם מסך LCD גדול וברור ושבעה כפתורים רגישים למגע. המערכת מגיעה רק בשחור, אבל מתאימה מבחינה אסתטית גם ל-iPod לבן. את כיסויי הרמקולים אפשר להוריד בקלות ולגלות כך את הרמקולים עם טבעות הכסף סביבם, שמשוות למערכת מראה מעט יותר קר ואגרסיבי.

לוח הבקרה מכוסה בציפוי פלסטי מבריק שנוטה להתכסות בטביעות אצבע במהירות. המסך הגדול מציג את השעה במספרים שמנים וברורים שקל לקרוא מרחוק, והתצוגה משתנה בהתאם למצב בו נמצאת המערכת.

השלט הרחוק של ה-AudioStation גדול ונוח לשימוש, בניגוד לשלטים הקטנים בסגנון כרטיס אשראי שמגיעים עם מערכות הרמקולים האחרות. הוא גם מציע יותר פונקציות מהמקובל לשליטה בנגינה, כולל Repeat ו-Shuffle. השלט עשוי מאותו חומר מבריק כמו לוח הבקרה שעל ה-AudioStation; הוא יפה מאוד, אבל גם הוא מתכסה במהירות בטביעות אצבע.

מתאם החשמל של ה-AudioStation ענקי, גדול יותר מכל מתאם אחר שראינו: כמעט חצי מהרוחב של המערכת עצמה. מדובר בחיסרון של ממש למי שהמקום שעומד לרשותם מוגבל, ולמי שמלכתחילה התעניינו ב-AudioStation כפתרון אלגנטי ונטול כבלים. כמו כן, כבל החשמל מולחם למערכת ולא ניתן להחלפה במקרה שיקרע או ינזק.
 

ביצועים

ה-AudioStation עם כיסויי הרמקולים (צילום: יח"צ)
 ה-AudioStation עם כיסויי הרמקולים (צילום: יח"צ)   
איכות הקול של ה-AudioStation מצוינת, אפילו מפתיעה. הוופרים הגדולים מספקים צלילים נמוכים עשירים בהרבה מהמקובל במערכות רמקולים קטנות, והצליל נשאר נקי ומדויק גם בעוצמת הקול הגבוהה ביותר - שהיא גבוהה מאוד. למרות מימדיה, ה-AudioStation ממלאת חדרים בינוניים בקלות ובשום שלב הצליל לא נשמע קטן או חלש מדי.

החיסרון העיקרי בה הוא השליטה המוגבלת ביותר שהיא מציעה ב-iPod. אפשר להעביר שירים אחורה וקדימה ולעצור את הנגינה, אבל אי אפשר לנווט בתפריטי הנגן, וכדי לבחור שיר להשמעה יש לגשת למערכת, להוציא את ה-iPod מתחנת העגינה, לבחור ולהחזיר אותו למקום. אפשר לנסות לתפעל את הגלגלת גם כשהנגן בתחנת העגינה, אבל זה פחות יציב והרבה פחות נוח.

ה-AudioStation אינה מערכת הרמקולים היחידה מסוגה שסובלת ממגבלה זו. למעשה, כמעט כל מערכות הרמקולים מציעות רק שליטה בסיסית בנגינה, ורק מערכות בודדות ויקרות בהרבה מאפשרות לשלוט בכל הפיצ'רים של ה-iPod מהשלט - בדרך כלל רק בשילוב עם חיבור לטלוויזיה והצגת התפריטים על המסך שלה בלבד.

הרדיו של ה-AudioStation קולט תחנות בתדרים 87.9 עד ל-108.1 בקפיצות של 0.2 ב-FM, ובין 510 ל-1710 בקפיצות של 10 ב-AM. במרכז ת"א הקליטה היתה מצוינת ב-FM, ובינונית ב-AM. אפשר לשמור בזיכרון שמונה תתנות ב-AM ו-16 תחנות ב-FM, והרדיו כולל אפשרות סריקה - אך זו רגישה מדי ועוצרת לעיתים קרובות בתחנות חלשות מדי ובלתי שמיעות. אפשר לחבר ל-AudioStation אנטנות חיצוניות ל-AM ו-FM - האריזה כוללות שתי אנטנות פשוטות, וכן אנטנה פנימית ל-AM.

בעת האזנה לרדיו, התצוגה כוללת את תדר התחנה, נתוני RDS (במידה והתחנה משדרת כאלה) ואת עוצמת האות, בנוסף לשעון שמוצג בקטן בפינת המסך.
 
 
חיבור ה-S-Video של ה-AudioStation שקוע ולא מתאים למחברים רבים (צילום: רן יניב הרטשטיין)
 חיבור ה-S-Video של ה-AudioStation שקוע ולא מתאים למחברים רבים (צילום: רן יניב הרטשטיין)   
כפתורי המגע אמנם "מגניבים" יותר מלחצנים רגילים, אבל הם קשים מאוד ולא נוחים לשימוש. התרגלנו אליהם אחרי זמן קצר, אבל היינו מעדיפים מערכת שליטה נוחה יותר, ובעיקר חוגה גדולה לשליטה בעוצמת הקול. כיוון עוצמת הקול באמצעות הכפתורים הוא איטי ומסורבל יותר, ואין דרך לדעת במבט אחד מה עוצמת הקול הנוכחית.

השימוש במכשיר היה אינטואיטיבי ברובו, מלבד מספר פעולות כמו כיוון השעון או שמירת תחנות בזיכרון. נדרשנו למספר נסיונות עד שהצלחנו למצוא את שילוב הלחצנים הנכון לשמירת תחנה ולכיוון השעון - יכולנו להיוועץ בהוראות השימוש, אבל היינו מעדיפים שלוג'יטק פשוט תיצור ממשק נוח וידיותי יותר לביצוע הפעולות האלו. אלו גם שתי הפעולות היחידות שאי שאי אפשר לבצע מהשלט.

לוח המחברים האחורי כולל חיבורים לאנטנות החיצוניות, יציאת וידאו רגילה ויציאת S-Video, וכניסת Auxiliary לחיבור מקורות שמע חיצוניים. הכבלים הנחוצים לשימוש עם כל החיבורים האלה לא כלולים באריזה, אבל אפשר להשיגם בקלות.

חיבור ה-S-Video שקוע, וכמה מהכבלים שניסינו לא נכנסו על הסוף. בכבלי S-Video רבים ישנה מעין מסגרת חצי מרובעת רחבה יותר מהמחבר עצמו, והיא נתקעת בשקע בתוכו נמצא החיבור ולא מאפשרת להכניס את המחבר עד הסוף.

בעיה זו הופיעה בכל ביקורת אחרת שקראנו על ה-AudioStation, ויש לקוות שתתוקן בגירסאות עתידיות. בינתייים, אפשר לנסות לשייף את המסגרת, או למצוא כבל עם מחבר דק יותר, או פשוט להשתמש בחיבור ה-Video Out, האיכותי פחות.
 

פיצ'רים ותכונות

ה-AudioStation מהצד (צילום: יח"צ)
 ה-AudioStation מהצד (צילום: יח"צ)   
תחנת העגינה של ה-AudioStation תומכת בכל דגמי ה-iPod הגדולים, החל מהדור הרביעי (עם ה-ClickWheel), וכל דגמי ה-iPod Mini ו-Nano. אפשר כמובן להשתמש בכל הדגמים האחרים ולמעשה בכל נגן או מקור שמע חיצוני אחר באמצעות כניסת ה-Auxiliary, אבל אז אין ממש טעם לשלם את תוספת המחיר הניכרת שכרוכה בקניית מערכת רמקולים עם תחנת עגינה ייעודית ל-iPod.
כמו רוב המוצרים המתחרים, ה-AudioStation לא משמשת כתחנת עגינה מלאה. אין לה חיבור USB, ולמרות שהיא מטעינה את הנגן בעת החיבור, היא לא מאפשרת סנכרון עם iTunes ולא מחליפה את ה-Dock הרגיל של אפל. האריזה כוללת שמונה מתאמים לתחנת העגינה עבור כל סוגי הנגנים - ובניגוד למתאמים שמגיעים עם הנגנים עצמם, כאן כולם שחורים.

דרך יציאות הווידאו של ה-AudioStation אפשר לנגן סרטים ולהציג תמונות על מסך גדול תוך שימוש ברמקולים שלה - עוד פיצ'ר שחסר בהרבה מערכות רמקולים אחרות. ה-AudioStation לא תחליף מערכת קולנוע ביתי, אבל היא יכולה לשמש כמערכת רמקולים חיצונית עבור טלוויזיה בחדר השינה - היא תפיק צליל באיכות גבוהה בהרבה ממה שרוב הטלוויזיות מסוגלות לו, ותאפשר לכם לנגן סרטים ישירות מה-iPod.

האקולייזר המובנה מאפשר לכוון את הבאס והטרבל, וכן ניתן לבחור ב-"3D Stereo", שאמור לדמות צליל היקפי באמצעות שני רמקולים בלבד. האפקט לא ממש גורם לצלילים להגיע מאחורה, אבל מסייע מעט בדימוי אפקט הסטריאו.

ה-AudioStation כולל טיימר שינה לכיבוי המכשיר, מה שאומר שהוא יכול להתאים לשימוש בחדר שינה, אבל השעון שלו לא יכול לשמש בשעון מעורר. עדיין בחדר השינה, מסכי LCD יכולים להיות מטרד לא קטן כשכל שאר החדר חשוך. ה-AudioStation מאפשרת לקבוע הגדרות שונות לעוצמת התאורה האחורית של המסך כשמכשיר פועל או במצב המתנה - בהירות גבוהה בזמן השימוש, ובהירות נמוכה או מסך כבוי לגמרי שהולכים לישון.

ה-AudioStation אמנם מעט גדולה מדי לשימוש במערכת רמקולים ניידת, אבל היינו שמחים לאפשרות להפעילה עם סוללות. ה-iPod HiFi של אפל גדולה וכבדה ממנה בהרבה, אבל כוללת ידיות נשיאה ותא לשש סוללות בגודל D.
 

אפשרויות אחרות

 
בטווח המחירים של ה-AudioStation, ניתן למצוא את ה-inMotion iM7 של Altec Lansing, ה-iGroove HG של Klipsch, ה-SoundDock של Bose, וה-Radial או ה-OnTime של JBL. אפשר להתווכח לגבי איכות הקול או המראה החיצוני של ה-AudioStation ביחס לכל אלו, אבל אין ספק שהיא מציעה רשימת פיצ'רים מקיפה בהרבה ונוחה לשימוש מכל האחרות. ה-George של ChestNut Hill Sound אמנם יקרה בהרבה כמעט מכל מערכת רמקולים אחרת, אבל היא גם המערכת היחידת שמציעה שלט רחוק עם מסך שמאפשר לנווט בתפריטי ה-iPod.

ה-A5 של AudioEngine דומה במחירה ל-iPod HiFi של Apple, אבל מציעה פיצ'רים שונים ונחשבת לאיכותית יותר.
 

מפרט טכני (מהאתר של לוג'יטק)

• ‪Power: 80W RMS
• ‪Max SPL: 110 dB
• ‪Frequency Response: 36Hz-23kHz +/- 3dB
• ‪Tweeter amplifiers: (2) ultra-linear, Class AB
• ‪Woofer amplifiers: (2) high-efficiency, Class D
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by