ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סלולר עושה אותך טיפש 

סלולר עושה אותך טיפש

 
 
נענע מחשבים

מחקר חדש מגלה שהסתמכות יתר על הטלפון הסלולרי פוגעת בזכרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפדרו, אחד הדיאלוגים העתיקים של אפלטון מזהיר הפילוסוף סוקרטס נגד המצאת הכתב. לטענתו של סוקרטס הכתיבה במקום להגביר את יכולות הזכרון של האדם, תגרום לו להסתמך עליה ובסופו של דבר תפגע בזכרון.

מאז השתנו כל מיני דברים, אבל חלקם לא. רבות מטכנולוגיות המידע שמקיפות אותנו, כמו טלפונים סלולריים ומחשבים - פותחו על מנת להגביר את כוחו של המוח האנושי ולאפשר לו לזכור מידע רב יותר או לארגן אותו בצורה יעילה יותר.

אלא שמחקר חדש שנערך בטריניטי קולג' שבדבלין מגלה שהסתמכות יתר על טלפונים סלולריים ומכשירים אלקטרונים אחרים יוצרת פגיעה בזכרון. על פי המחקר, רבע מהבריטים לא יודעים את מספר הטלפון בבית שלהם, ורק כשליש יכולים לזכור יותר משלושה ימי הולדת של בני משפחתם הקרובה.

58% מהמשתתפים במחקר טענו שהם סובלים מהצפת מידע ואינם מסוגלים לזכור בעצמם את כלל האינפורמציה הדרושה להם. לכן הם נאלצים לרשום אותה במקומות שונים. יותר ממחצית המשתתפים במחקר הודו שהם משתמשים באותה הסיסמה בכל האתרים. נתון חמור בכל הנוגע לאבטחת המידע ברשת.
 

סלולר שכורת איברים

 
"אנשים צריכים לזכור יותר בימינו, והם מסתמכים על הטכנולוגיה שתזכור בשבילם" אמר לטלגרף פרופ' איאן רוברטסון, שניהל את המחקר. הבעיה היא שככל שהאדם משתמש פחות בזכרון שלו כך מתדרדר מצב הזכרון, ונוצר מצב חסר תקדים שבו הזכרון של בני ה-50 טוב יותר מזה של בני ה-30. 87% מבני החמישים יכלו לזכור מידע כמו ימי הולדת של המשפחה בעוד שרק 40% מבני השלושים ומטה הפגינו יכולות דומות. בנוסף, גברים יצאו רע יותר מנשים; רק 55% אחוז מהגברים הצליחו לזכור את יום הנישואין שלהם, לעומת 90% מן הנשים.

מבקר המדיה מרשל מקלוהן טען שטכנולוגיות חדשות הן כמו איברים חדשים שמבצעים כריתה של האיברים הישנים והמיותרים שלנו. בגלל המכונית לדוגמה, הופכות הרגליים למיותרות, נחלשות ו'נכרתות'. נדמה שמהמחקר החדש מעיד שגאדג'טים המשמשים לנו כמגבירי זכרון גורמים לכריתת יכולות הזכרון הטבעיות שלנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by