ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזמן שבעולם 
 
 
מערכת חיים ברשת

שירות מיוחד לקוראינו: הידיעה שמרעישה את עולם השענים; טכנולוגיה חדשה שפותחה בארה"ב מבטיחה שהשעון שלכם ימשיך לחיות הרבה אחריכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שען אמריקאי, סטיבן פיליפס, הוציא פטנט על צורת אספקת כוח לשעונים מכניים, שכל מה שנדרש לה, הם אך ורק שינויי טמפרטורה קלים על מנת לשמור על תפעולו המתמיד של השעון. ההמצאה, הראשונה מסוגה עבור שעונים מכניים, "מערכת מתיחה נצחית" שמה, עומדת להיות משולבת בשעונים שמייצר פיליפס, כפי שמדווח אתר ה- Professional Jeweler.

השעון ומערכת אספקת הכוח, שנמצאים בפיתוח מאז תחילת שנת 2000 וזכו לאישור הפטנט העולמי רק לאחרונה, מהווים את שעון היד המכני הראשון שאינו דורש מתיחה או ענידה לשם הפעלתו. בעוד מספר חברות יפניות מציעות שעונים המשתמשים בהפרשי טמפרטורות להפעלת תנודות קוורץ (לא מכנית), פיליפס טוען כי הוא הראשון שפיתח את הטכנולוגיה לתנודת שעונים מכניים.

בדומה לפעולת תרמוסטט מכני, בו טבעת מתכת מתרחבת ומתכווצת בהתאם לטמפרטורת האוויר, פיליפס פיתח טבעת מתכת, ממרכיבים (שעליהם הוציא את הפטנט) כה רגישים, שהם מתרחבים ומתכווצים נוכח שינוי הטמפרטורה הקטן ביותר. התנועה של הטבעת מועברת לקפיץ ראשי, שהוא ליבו של השעון המכני.

"כיוון שאין כל הפסקה באספקת המתח, המערכת הזו מתאימה במיוחד לשעונים נצחיים", אמר פיליפס, המייצר את השעונים באופן ידני, בחברתו Budapest Watch שבקונטיקט. פיליפס מסר כי את ניתן יהיה לחזות בטכנולוגיה החדשה, בבכורה עולמית בתערוכת השעונים שתתקיים בבאזל באפריל 2003.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by