ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המפתח הוא הקול 
 
 סימה, תפתחי כבר את הדלת. הרוח הורסת לי ת`פן   
 
מערכת חיים ברשת

בהשפעת אווירת הפניקה העולמית לאחר ארועי הטרור, ולאור התפתחות הטכנולוגיה בתחום קבלו את השומרת החדשה של הבניין: מערכת לזיהוי טביעת קול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זיהוי קולי היה תמיד על תקן הגביע הקדוש אליו שאפו להגיע אשפי הטכנולוגיה של תעשיית ההיי-טק. במשך שנים הבטיחה הטכנולוגיה הזו רבות, אך לא הצליחה להפוך לחלק מחיינו היומיומיים. אולם תוכנה חדשה שפותחה באחרונה מייצגת את הלך הרוח בו "הביטחון מעל הכל". דווח של ה-BBC.

מילות הבאזז הנוכחיות בתחום הזיהוי הקולי הן "אימות דפוסי קול". יצרנים שינו את קהל היעד שלהם מצרכנים פרטיים לגופים גדולים (תאגידים), אשר דורשים מערכות בטוחות ואמינות, במיוחד בשל אווירת הפרנויה הכללית השוררת בעולם לאחר אירועי ה-11 בספטמבר.

"ע"י שימוש במערכות ביטחון שיזהו את המאפיינים הביומטריים הייחודיים, כגון טביעת אצבע או קול, אתה יכול להכנס לתוך מבנה, ועל כן אבטוח המקומות כאלו יכול להתבצע עתה ע"י שימוש בטלפון", אמר מארק בנון, מחברת הזיהוי הקולי, Phonetic Systems. "אתה מרים את הטלפון בלובי, מזדהה בשמך, המערכת מזהה את קולך ומאפשרת לך, באופן אוטומטי להיכנס לבניין".


הקידמה, הו הקידמה

ההתקדמות בתחום המחשוב, היא זו שהפכה את השימוש בטכנולוגיית הזיהוי הקולי לכה פופולרית.
"זו הסיבה שיש לנו כיום טכנולוגית ניתוח קול שהיא כה אנושית, שזה פשוט נפלא", אמרה דר' ג'ודית מרקוביץ', מומחית לביומטריקה קולית. "זו הסיבה שבגללה יש לנו כיום מערכות שאתה לא צריך לדקלם סיסמה מיוחדת, אתה יכול פשוט לדבר".

חברת ניואנס היא אחת החברות המובילות כיום בתחום זיהוי דפוסי הקול. המערכת שלה עובדת ע"י שליחת נתוני טביעת הקול, אותו מדבר האדם הנבדק לתוך טלפון, אל מחשב מרכזי לשם אימות הזיהוי. זה חייב להיות קול חי, שכן הקלטה של הקול לא מייצרת תחליף לטביעת הקול של האדם, וכך אינה מאפשרת זיהוי.

המחשב המרכזי משווה את טביעת הקול לאלפי אחרות הנמצאות במאגר הנתונים, על מנת לחפש אחר מאפיינים ייחודיים בדיבור. קשה לבלבל את המחשב, והוא יסתדר גם אם באמצע המשפט יחליט האדם לעבור לדבר בצ'רקסית, סתם ככה, כי בא לו. כשטביעת הקול של האדם נמצאת ומאושרת, רק אז הוא מורשה להיכנס.


נזלת: דליפת מערכות כללית

ישנן אינספור דרכי שימוש בטביעות הקול, וניתן לשלבן בטכניקות אבטחה מסורתיות יותר. לא מן הנמנע כי ביום מן הימים, כלי טיס, רכבות ואפילו מכוניות, יוכלו להיות מצוידות באמצעי זיהוי קולי שיאפשר רק לנהגים המורשים שלהם לשבת מאחורי ההגאים (הנה הקשר ל-11/9 אם חיפשתם אחד).

אולם עדיין קיימות מספר משוכות בדרך. "הסבירות כי תוכל לחקות את הקול שלי ולהשיג בכך גישה למידע שלי היא נמוכה במיוחד", אמר סטיוארט פטרסון מחברת הזיהוי הקולי, Speechworks International. "האתגר הגדול הוא בכך שהמערכת לפעמים לא תצליח לזהות אותך בגלל שהקול שלך השתנה מהצטננות או משהו דומה. המערכת היא כה רגישה, עד ששינוי קטן יכול להוות בעייה. אבל תמיד יש את האלטרנטיבה שבמקרה כזה פשוט יהיה שם בנאדם שישאל אותך שאלה כמו שם הנעורים של אמך או מספר תעודת הזהות שלך."

זה אפשרי מאוד שצרכנים יגלו שטביעת הקול שלהם הופכת לחשובה יותר אפילו מטביעת האצבע, סריקת העין וסיסמאות הכניסה שלהם, בעולם שבו הטרור ותופעת גניבת הזהויות הפכו בו לאירועים שכיחים. לטוב ולרע, מטבע הלשון הישנה "אתה בדיוק מה שהמילה שלך שווה", מעולם לא הייתה מדויקת יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by