ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת: Asus P525 

ביקורת: Asus P525

 
 
ניצן ברומר

בעולם שבו הכל פוזה, הסמארטפון-GPS של Asus הוא סוס שאמור היה לנצח בגדול. בפועל, הוא לא מקיים את כל ההבטחות. ניצן ברומר בדק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם יש דבר חיובי שניתן להגיד על ה-P525 של Asus, הרי זה שבכל מקום שבו הוצאנו אותו מהכיס הוא גרם לראשים מסתובבים ומבטים מוגנבים. מלבד זה והספיקר המצויין שלו אין יותר מדי דברים חיוביים להגיד על הצעצוע היקר הזה.

הסמארטפון של Asus מתבסס על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט למכשירים ניידים Microsoft mobile 5. ככזה, הוא סובל כמובן מכל התחלואים הכרוכים בשימוש במערכת ההפעלה הזו. למשתמש הישראלי הבעיה הראשונה היא המחסור בתמיכה עברית משולבת במכשיר.

כמכשיר המשמש גם בתור מחשב כף יד, הרי שהוא נהנה מכל הפריווילגיות השמורות לכזה. כך למשל, הוספת תיזכורת ללוח השנה דורשת שתיים-שלוש הקשות ויצירת איש קשר חדש אינה דורשת סידרת תקתוקים מייאשת על לוח המקשים. לרוע המזל, התחליף הוא שימוש בסטיילוס ומקלדת וירטואלית. אם כבר דמיינתם את עצמכם מתקתקים באלגנטיות על המסך כדאי שתשכחו מזה. המסך הקטן מאפשר מקלדת קטנה עוד יותר, במילים אחרות, הסיכוי שלכם להקליד בלי שבע שגיאות הוא אפסי. היות ומיקרוסופט לא טרחה לגייר את המערכת, כל הממשק מתבסס על העברית של רונלייט, שסובלת בעצמה מבעיות קלות.

ובכלל, מערכת ההפעלה הזו אינה כליל השלמות וסובלת מבעיות רבות, וההשלכות של זה מתבטאות הן בכמות האתחולים המרובה שהמכשיר עובר בגלל הנטייה שלו להיתקע במהלך העבודה והן בנקודות "חיכוך" בממשק בהן לא ברור אם מדובר בסלולר שהוא גם PDA או ב-PDA שהוא גם סלולר.
 

לחייג עם החרט?

 
כשמסתכלים על חוברת ההדרכה של ה-P525 רואים שמדובר במחשב כף יד שהוסיפו לו גם יכולות של סלולר ולא להיפך. ה"ספרון" גדול ועמוס מידע,אבל לוקח זמן רב למצוא בו את מה שמחפשים. חלק גדול מהשאלות שעלו לנו במהלך השימוש - לא זכו למענה במדריך.

למרות שמדובר בסמארטפון, המכשיר הזה אמור לשמש בראש ובראשונה כטלפון סלולרי, וככזה, מצפה המשתמש לממשק מתאים. ניתן לבצע את כל הפעולות דרך המקלדת אך התפעול אינו אינטואיטיבי. כך למשל, אם תרצו לנהל שיחה עם איש קשר תגלו שניתן לעשות חיתוך על פי רק לפי אותיות באנגלית. אם אתם מחפשים חבר ששמו מתחיל באות ח' למשל, אתם צפויים להרבה מאוד עבודה ידנית עד שתגיעו לשם.

השימוש בג'ויסטיק המובנה מאפשר אמנם דיפדוף מהיר אבל אם תחזיקו אותו טיפה יותר מדי תגלו שבמקום לגלול בין השמות אתם גוללים בין תווי ה-ABC. בשלב מסוים, נשלף החרט מגב המכשיר והופך להיות ידידו הטוב ביותר של המשתמש.

מקלדת המספרים הרגילה מאפשרת חיוג בסיסי בקלות רבה, אך מיקומו של הג'וייסטיק בדיוק בין הספרות 2 ו-5 גורם לכל מיני תופעות "משעשעות" בזמן ניסיונות החיוג ודורשות תשומת לב נוספת במהלך החיוג.

אם אתם מסמסים כבדים בוודאי תשמחו לראות שעל המקלדת הנומרית נחרטו גם האותיות העבריות. מצד שני, אם תנסו לענות כך ל-SMS תגלו עד מהרה שעל המסך מודפסות הספרות בלבד. רוצים לכתוב טקסט? חרט ומקלדת וירטואלית ישמחו לעזור לכם להשלים את המשימה.
 

עדיף לגלוש ב-Wi-Fi

למרות גודלו של המכשיר, הוא לא הרגיש "מוזר" כשהצמדנו אותו לאוזן על מנת לנהל שיחה. לעומת זאת, ברגע שהשיחה נסתיימה ניתן היה לראות על המסך את פרופיל הצד של פנינו. כל מי שניהל שיחה ארוכה בסלולר בוודאי מכיר את הנטייה של האזור להתחמם ולהזיע, על המסך של ה-Asus זה נראה מאוד לא מרשים.

התחליף מגיע בדמותה של דיבורית, הן אם בחיבור היעודי או בחיבור בלוטות' אלחוטי. פיתרון בעייתי בפני עצמו בגלל הנטיה של החוטים להסתבך בעצמם וכל מה שמסביב והנטייה של אוזניית הבלוטות' ללכת לאיבוד או לחילופין - לכבות את עצמה בגלל שהסוללה בדיוק נגמרה במהלך השיחה.

הסוללה של המכשיר עצמו חזקה, והוא שרד שימוש רצוף של שלושה ימים לפני שהכריז בתוקף שהוא צריך חיבור לחשמל ועכשיו. במהלך אותם שלושה ימים הן הבלוטות' והן ה-WiFi פעלו בחלק מהזמן - ושניהם לא צרכני חשמל קטנים.
 
 
 
אם חשקה נפשכם בהתחברות לאינטרנט, בין אם על מנת לבדוק דואר או סתם לגלוש ברשת, תוכלו לבחור או בפרוטוקול ה-GPRS הסלולרי או באינטרנט אלחוטי. מכיוון שהגלישה הסלולרית מציעה שילוב מנצח של איטיות מייאשת עם מחיר גבוה במיוחד (חבילה של 100 מגה לחודש עולה כ 50 שקלים) - אין סיבה לא להסתמך על גלישה חינמית ב-Wi-Fi, שהחסרון היחיד שלה הוא תלות בפריסה של מספיק נקודות חופשיות שכאלה - שלא תמיד זמינות בכל מקום.

אם ספק הדואר שלכם משתמש בשירות מבוסס Exchange, תשמחו לדעת שניתן לבצע סינכרון מלא של המכשיר אל מול החשבון. כך, לא רק תיבת המייל זמינה בכל מקום, אלא גם לוח השנה ורשימת אנשי הקשר. כך, גם אם תאבדו את המכשיר, עדיין לא איבדתם את הנתונים שלכם.

במקרה ויש לכם חשבון Skype פעיל, תוכלו להתקין על המכשיר את הגירסה הייעודית וליהנות משיחות חינם אל כל מחשב עליו מותקנת התוכנה. אם טרחתם להזין כמה דולרים אל החשבון שלכם, תוכלו כמובן לחייג אל כל טלפון בארץ ובעולם - ולגלות שחסכתם בעלות בצורה משמעותית - בתנאי שאתם מחוברים דרך Wifi כמובן.
 

GPS בקוויקי

ביחד עם הסלולר, קיבלנו גם אנטנת GPS בלוטות' ואת תוכנת iGO. לאחר תהליך ההצמדה הראשוני בין הסלולר לאנטנה, התבצע תהליך הזיהוי של האנטנה בצורה קלה ומהירה בעזרת תוכנת הניווט. גם ההתאפסות על הלווינים ומציאת המיקום הנוכחי היתה מהירה מאוד. לשם השוואה, במכשיר אחר של Asus, ה-MyPal A636, שכולל רכיב GPS מובנה, שלב מציאת הלווינים והתאפסות על המיקום היה ארוך בצורה משמעותית.

לסיכום, ההכלאה הזו שבין סלולר למחשב כף יד יצרה מיני מפלצת שהיא הרבה יותר מוצלחת בלעשות רושם מאשר בלהיות מכשיר סלולר. אם אתם מחפשים מחשב כף יד שהוא גם סלולר זה מכשיר לא רע בכלל. אם אתם מחפשים סלולר עם יכולות משודרגות, קיימים בשוק לא מעט מכשירים חכמים לא פחות ונוחים לתפעול הרבה יותר.
 

ביקורת מקוצרת

תמורה: 7
מסך ואיכות תצוגה: 9
צליל: 8
תפעול: 7
עיצוב: 8.5
ציון סופי : 7 (לא ממוצע)

מחיר נמוך בעת הפרסום: 2,720 ש"ח (תוספת של מקלט GPS בלוטות' ותוכנת ניווט תקפיץ את המחיר לכיוון 5,000 שקלים).

מכשירים דומים: i-mate JasJam, Nokia E61, Motorola Q

פרטים טכניים
מעבד: Xscale 416MHZ
זיכרון: 128MB זיכרון פנימי
מערכת הפעלה: Microsoft Windows Mobile 5.0 PocketPC
הרחבת זיכרון: Mini Sd
תקשורת: בלוטות', אינפרה אדום, WiFi בתקן b, וכמובן תקשורת GSM.
תוספות: מלבד מפרט די אופייני למכשירים מסוג זה מתברך המכשיר גם במצלמה באיכות 2MP, מקלדת מספרית בדומה למכשיר טלפון רגיל, מנגנון זיהוי (וחיוג) קולי ומנגנון הפיכת תמונה לטקסט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by