ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
GPS חובב פקקים 

GPS חובב פקקים

 
 
ניר נון נווה

ה-Novogo S700 הוא מכשיר ניווט מעוצב, נוח לתפעול ומלא פיצ'רים, אבל הנטיה שלו להעדיף כבישים ראשיים על פני מסלולים מהירים נמצאת בעוכריו. סקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכשיר ה-GPS של Novogo מסדרה S700 מיועד להדיוטות, שלא רוצים להנדס את הדרך יותר מדי, ומעדיפים להיכנס למכונית, להניע ולהתרכז בדברים מעניינים יותר מאשר ניווט. הוא מעוצב לעילא, פשוט לתפעול, כולל פיצ'רים מותאמים אישית וסוללה חזקה למדי, אבל כמו כל דבר בחיים, גם הוא לא מושלם. וכאן מדובר בבעיה של ממש: המידע שמובנה בתוכנת iGO שעליו הוא מבוסס פשוט אינו מעודכן. אז נכון, הנסיעה תהיה אולי נעימה, אבל לא ממש יעילה.

יתרונות: מסך גדול וברור, כפתורי גישה בצידי המסך, פשטות הפעלה, מעוצב.

חסרונות: הפעלה אינה תמיד אינטואיטיבית, המידע לא מדויק.

ציון סופי: 7

מחיר נמוך בעת פרסום: 1,999 ש"ח
 

הביקורת

 
כשהגיע לידי ה-GPS של Novogo מסדרה S700 אחזה בי התרגשות. מה לעשות ואני אדם חשוך ומרוחק מהעולם הטכנולוגי, וזהו מכשיר הניווט הלוויני הראשון שנכנס לחיי. כאדם שחוש ההתמצאות והניווט שלו לא הוחדר כלל לכרומוזום הנדרש, מבחינתי מדובר בפלא של ממש, שעתיד לשנות את חיי לבלי היכר וימנע ממני את הפאדיחות היומיומיות שמתרחשות בכל עת שאני יוצא מהמסלול הבטוח של בית-עבודה.

לאחר רגע של התרגשות, הגיעה הפאניקה - בנוסף לחוש הניווט הנעלם, גם החוש הטכני לא ממש הועבר אלי בירושה. על כן רבה היתה השמחה כשבחוברת הקטנטונת המצורפת לערכה הוברר מעל לכל ספק כי מדובר במכשיר הידידותי ביותר למשתמש. בלי תכנותים, בלי הסתבכויות, בלי נבירה של ימים ולילות במדריכים עבי כרס. "חבר וסע" - בדיוק כמו שאני אוהב וצריך.

אלא שלעתים הפשטות רבה מדי. כן, זה אפשרי. כאדם שזו לו הפעם הראשונה בהתעסקות עם מכשיר GPS, בחנתי את ההוראות המתומצתות וניסיתי לפעול בהתאם. לאחר שני מסכי מידע כללי, הגעתי לפאן האמיתי. כל שעליך לעשות, נאמר בחוברת, הוא להכניס את היעד המבוקש. כך עשיתי - אבל מה עכשיו?
 
 
על פניו נראה כי החוברת מתומצתת, שלא לומר מתומצתת מדי, ועל כן ניסיתי לנסות ולפענח את השלב הבא. האינסטיקנט אמר שצריך לראות את המסלול המיועד, או לכל הפחות להכניס נקודת מוצא ונקודת יעד, או כל דבר אחר שיבהיר לפלא החדש מה בכוונתי לעשות. וכך חלפה לה שעה ארוכה עד מאד של הכנסת כתובות ולחיצה על כפתורים מרובים, בניסיון להבהיר למכשיר שאני מעוניין להגיע מיעד א' ליעד ב', אך לשווא.

מצאתי פונקציות מרנינות כגון הכנסת כתובת קבועה למגורים ועבודה, מציאת נקודות ציון חשובות כמו בית חולים או בית קפה, ואפילו נסיעה וירטואלית. אבל איך מתחילים?

ובכן, פשוט מתחילים לנסוע, מתברר. את העובדה הזו גיליתי אחרי שכבר התייאשתי ויצאתי לדרכי, ופתאום הפלא החל לדבר אלי. כן, זה אכן כה פשוט: הכנס כתובת יעד וצא לדרך - מרגע שה-GPS מתחבר ללוויין, הוא כבר יודע את העבודה. משפט אחד קטן בחוברת ההדרכה, שמבהיר סוגיה זו, יכול היה לחסוך שעתיים של תסכולים.
 
 
מכאן ואליך, התברר כי מדובר במכשיר ידידותי על פי רוב, המסך גדול, קריא ובהיר, עם פונקציה חביבה ביותר של מראה יום או לילה. סימון הדרך ברור, כשבצד מופיע בכל שלב מידע רלוונטי, כגון המהירות המותרת באזור בו אתה נוסע, המרחק וכן זמן הגעה משוער ליעד. מלבב. ניתן גם לבחור בהיסטוריה ליעדים שכבר ביקרנו בהם, ולמרות שהניווט בין המסכים לא תמיד אינטואיטיבי ולא פעם חזרתי בטעות למסכים קודמים, הרי שבסופו של דבר מצאתי את המסך הנחשק תוך זמן קצר, ואת האשמה הטלתי על אלמנט הטכנופוביה שבי.

מידע שגוי

אולם הבעיה העיקרית של המכשיר נעוצה בשירות החשוב ביותר שלו - המידע והצגתו.

אחד האלמנטים הבולטים הוא הניסיון לעשות לנהג את החיים קלים ככל שניתן, עם הבהרה על כל צעד ועל כל מטר לפעילויות הצפויות ולשינויים הנדרשים. אלא שכאן אנו נתקלים בעובדה שעודף מידע עשוי לבלבל לא במעט.

כך, למשל, נסיעה פשוטה בנתיבי איילון מדרום לצפון מעלה את הטוסטסטרון, כשהקול הבוקע מהמכשיר אומר לך שעליך לנסוע ישר בדרך הראשית מרחק של מעט יותר מק"מ, בעוד אתה יודע בוודאות כי יש לפניך עוד שישה ק"מ לפחות. מי יודע, אולי למכשיר הפלא יש דרך סודית חדשה? בעוד ההתרגשות גואה, המכשיר מבהיר שיש להמשיך עוד דרך מה בנתיב השמאלי. באיילון הפקוק אתה מנסה להיכנס לנתיב השמאלי, מלא תהיות לכוונת המשורר, רק כדי לגלות שכל כוונתו היתה להמשיך ישר עוד ארבעה ק"מ צפויים, מבלי לצאת באחת היציאות.

וכך, הניסיון להעביר מידע עודף הוא לרועץ, שכן היה הרבה יותר פשוט להמשיך בנתיב בו הייתי, מבלי לחתוך רכבים ולסבול צפירות אינסוף. הרבה יותר פשוט היה ליידע אותי כי עליי לנסוע ישר שישה ק"מ ולגמור את הסיפור.
 
 
אולם הבעיה רק מתחילה בעודפות. הבעיה הקשה הרבה יותר היא במידע שגוי. נראה כי תוכנת ה-iGO המובנית במכשיר לא עודכנה זה זמן רב. במשך שבע נסיעות ניסוי, לפחות פעם אחת החיווי על המסך היה על מהירות מותרת של 60 קמ"ש, בעוד השלט לצד הכביש הורה על 50 קמ"ש. בנוסף, לפחות פעם אחת התבקשתי לפנות ימינה במקום בו תמרור אין כניסה עומד בצורה ברורה ובולטת בפתח הפניה, ובפעם אחרת נתבקשתי להכנס לכיכר ולצאת ביציאה הרביעית - רק כדי למצוא עצמי שוב בכיכר.

אולם כל אלו עוד זניחים, וניתן להתייחס אליהם בסלחנות. מה שאין עליו מחילה הוא העובדה שהמכשיר מעוניין בכל דרך אפשרית להכניס אותנו לפקקי תנועה, בכל עת. אמנם שירות ניווט בפקקים עדיין אינו קיים, אבל גם בלי זאת, ההחלטה על הנתיב תמוהה למדי. כך, למשל, נסיעה ממערב ראשון לציון לבי"ח קפלן ברחובות חושבה כנסיעה תמידית בכבישים הראשיים החוצים את הערים. העובדה כי קיים כביש עוקף לא הפריעה לו לדרוש ממני להיכנס דווקא לכביש הראשי הסואן.

יתרה מכך, כאשר ההחלטה של הנהג על דרך טובה וקצרה יותר מלווה ב"חישוב מסלול מחדש", שלאחריו ה-S700 כמעט תמיד דורש לחזור לנתיב המקורי, במקום למצוא את הפתרון הנאות של הכביש העוקף - הנהג יוצא מותש מהקרב עם החפיץ.

בסיכומו של דבר, המכשיר אכן נוח לשימוש, ברור ופשוט, ומהווה שירות נפלא, כל עוד אינכם מכירים את הדרך כלל. לכל אופציה אחרת, בה אתם בקיאים בלפחות מסלול אחד אחר - נראה שעדיף להשתמש במידע הידוע מראש, ולא להמתין לפתרונות והצעות מה-Novogo.
 

ביקורת מקוצרת

מסך מגע 3.5 אינץ' TFT עם טכנולוגיית Anti Glare (רזולוציה: 240X320)
אנטנת SIRF III התומכת ב 20 ערוצים
סוללות ליתיום נטענת והניתנת להחלפה 1800MhA
מעבד Intel 400 MHz
תומך בכרטיס SD עד 2GB
זרוע יניקה חזקה ועמידה, מונעת רעידות בזמן נסיעה
צבעים: ורוד, ירוק ואפור
מכלול תכונות מפות IGO: אלפי נקודות עניין, בחירת מסלולים מרובי יעדים, ניווט לילה ויום, היסטוריית יעדים, נתוני ניווט כגון: משך הנסיעה ליעד, זמן ההגעה, מרחק בק"מ, מהירות נסיעה.
כניסה למתאם TMC (ניהול ניווט בפקקים)
כפתורי קיצורים עבור חזרה על הנחיית ניווט וציון נקודת עניין בזמן אמת, ווליום, השתקה וכיבוי
גודל: 11.5 ס"מ / 8.1 ס"מ / 3.4 ס"מ
משקל: 240 גרם
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by