ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מציגה: גוליית הסלולרי 
 
 לפעמים צריך לדעת להגיד די   
 
מערכת חיים ברשת

חברה בריטית קטנה לטלפונים חכמים למדה בדרך הקשה שאסור להתעסק עם הילדים הגדולים; החברה מאשימה את מיקרוסופט שהבטיחה לה עולם ומלואו וזרקה אותה לכלבים כשסיימה להשתמש בה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתביעה אותה הגישה חברת Sendo, יצרנית בריטית לטלפונים סלולרים, בשבוע שעבר, מאשימה החברה את מיקרוסופט בכך שהשתמשה בה כמקפצה לשוק הסלולרי ואחר כך זרקה אותה. החברה טוענת כי תאגיד הענק השתמש במומחיות אנשיה בתחום ייצור מכשירי הטלפון הניידים, תוך כדי פיזור הבטחות, ולאחר מכן פשוט נפנף אותה אל מחוץ לתמונה, כפי שמדווח אתר CNET.

התביעה מספקת הצצה, גם אם חלקית בלבד, לתוך הקרבות המתחוללים מאחורי הקלעים בקרב יצרני התוכנה, יצרני הטלפונים ומפעילות הרשתות, הנאבקים כולם על פיסות השוק המתקרא "טלפונים חכמים". תעשיית הטלפונים הניידים, המנפיקה למעלה מ-400 מיליון יחידות חדשות בשנה, היא פרס דשן במיוחד עבור השחקנים בזירה זו.

בתביעה, טוענת Sendo כי מיקרוסופט הוליכה את החברה שולל, תוך כדי מתן תחושת שווא של ביטחון, ע"י כך שהבטיחה לחברה כי היא תהיה שותף החומרה העיקרי, ברגע שהטלפונים החכמים שלה (המבוססים על טכנולוגיה בשם Windows Powered Smartphone 2002) ייצאו לשוק. אולם ברגע שמיקרוסופט אכן שיגרה את המוצר, מצאה עצמה Sendo, זרוקה בצד הכביש, כך לפי התביעה.

"תוכניתה הסודית של מיקרוסופט הייתה לשדוד את החברה הקטנה מהמידע הקנייני שלה, מהמומחיות הטכנית, הכרת השוק ומלקוחותיה הקיימים והעתידיים", נאמר בתביעה. "מיקרוסופט השיגה את אמונה של Sendo בעזרת הבטחות שווא, על כך ש- Sendoעומדת להיות השותפה העיקרית שלה בעת הוצאת המוצר לשוק".

לפני כשנתיים כשהחלה מיקרוסופט להראות לעיתונאים את הטלפון הניסיוני שלה, שזכה לשם Stinger, היה מדובר בדגמי אב של הטלפון של Sendo. אולם בשנה שעברה היא החלה לנופף במכשיר ה- Canary, שיוצר ע"י יצרן טיוואני בשם HTC. כשהוציאה מיקרוסופט את המכשיר הזה לשוק תחת השם SPV, דרך חברת אורנג' הצרפתית, היא נטשה וביטלה את החוזה עם Sendo.

ממיקרוסופט סירבו להגיב על המקרה. מחברת Sendo רק נמסר כי הם מאמינים כי האשמותיהם איתנות ומוצקות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by